A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 145 Onze eerste aanval liet niet lang op zich wachten. Een goede center van v. Deyck werd door v. Reenen overgenomen en Roosies kon voor de eerste maal z'n talenten toonen. Vlot combineer end kwam onze voorhoede telken male terug, doch modder en de Veendamsche ver dedigers, die veel op hun doelman terugspeelden, stonden het Ajax-succes voorloopig in den weg. Na vijf minuten spelen kregen de Veendammers hun eerste kans door 'n verrassend doorslippenden bal, die voor Gort's voeten terecht kwam. Die kans werd echter hopeloos gemist. Steeds feller werden daarna onze aanvallen. Roosies speelde het klaar een driemaal achter een ingezetten bal evenveel malen te pareeren, waarbij hij vooral bij den derden keer, toen Schubert den bal hoog in den bovenhoek kopte, al z'n keepers talenten noodig had. 'n Alleronaangenaamst en ongelukkig incident vond plaats toen Wim Anderiesen en v. Deyck, door tegelijk te willen koppen, tegen elkaar botsten en v. Deyck er 'n hevig bloedende inwendig gekneusde neus van overhield. De scheidsrechter liet nog eenigen tijd doorspelen, doch toen v. Deyck bleef liggen stopte hij en pro beerden Reynolds en Eckstein v. Deyck wat op te knappen. Piet's neus werd met watten vol gepropt, zoodat hij als 'n moderne Cyrano verder speelde. Wijlen Cyrano's neus was destijds een steen des aanstoots en de namaak van v. Deyck scheen dat eveneens te zijn, want het spel werd na de onder breking niet met „Hoogte bal" hervatdoch met 'n vrijen schop tegen Ajax! Een scherp naar voren gespeelde bal werd door v. Reenen achterhaald, Schot greep in, hetgeen Ajax 'n hoekschop en Piet een pijnlijken enkel opleverde. Het overwicht van Ajax teekende zich steeds scherper af en ten slotte kwam na 25 minuten spelen het eerste doelpunt. Tweiker—Schubert brachten snel op en v. Reenen scoorde onder Roosies handen door 1—0. Snel voltrok zich hierna Veendam's noodlot. Ten HaveJurriaans waren de voorbereiders en v. Reenen zette wederom de kroon op het werk. De volgende aanval leverde ons mooiste doelpunt op. Twelker's fraaie boogbal werd door v. Reenen tegemoet geloopen en schitterend ingekopt. Deze snelle opeenvolging van Ajax-doelpunten deed de vrees in Veendam's gelederen varen en de resteerende tijd voor de rust zagen we weer geregeld 6 a 7 man verdedigen. Met vaste zekerheid speelde de Ajax-aanval verder. Met Anderiesen als ruggesteun werd 'n fraaie aanval over beide vleugels opgezet, waarbij Wim ten slotte zelf rakelings over de lat schoot. Na opbrengen van Twelker schoot v. Reenen; Schot trachtte nog te redden met geen ander gevolg dan dat de bal inplaats van links beneden, rechts boven in het doel belandde. Met een 4O stand werd gepauseerd. De tweede helft was precies vijf minuten oud toen door v. Reenen (2) en Twelker de stand reeds op 7—0 gebracht was. Hierna verslapte onze voorhoede wat en kregen onze verdedigers wat meer werk en kwam ook Bonneveld er 'n paar maal aan te pas. Ook achter sloot het als 'n bus en werkelijk gevaarlijke situaties ontstonden er voor ons doel niet. 'n Goed doorgespeelde bal van Schubert werd door v. Reenen in vollen ren meegenomen en no. 8 ver dween langs Roosies. De V eendammer doelman kon nog twee felle schoten van Jurriaans en v. Reenen keeren, doch in het laatste geval ontglipte hem het leder en Ten Have scoorde ons negende doelpunt. Waarschijnlijk zouden de Veendammers met leege handen achtergebleven zijn, als Voltijn niet 'n geheid buitenspel geval over het hoofd had gezien. Onze backs bleven staan, Boomsma speelde echter door en maakte van de gelegenheid gebruik om Veendam's eenig tegenpunt te scoren. NABETRACHTING: Is Ajax, Ajax weer? De groote winst van j.l. Zondag was stellig de terugkeerende vitaliteit in ons spel. Van voetbal- of kampioensmoeheid was geen sprake meer. Om op zulk een veld te spelen als door onze menschen gedaan is, daarvoor is animo een onontbeerlijke factor. De sterke ruggegraat van ons elftal was de lijn v. KolWim Anderiesenv. Reenen. v. Kol speelde wederom 'n buitengewone partij, waarbij zich Diepenbeek waardig aansloot. Men moet ondanks het groote Ajax-overwicht en de weinige geschooldheid van den V eendammer aanval hun prestatie niet onderschatten. Onze overwegende veld- positie veroorzaakte indirect moeilijke situaties voor onze verdediging, door de numerieke meerderheid der tegenpartij, die dan plotseling op onze veldhelft verscheen. Wim Anderiesen heeft op het ontzag'lijk zware veld 'n enorme hoeveelheid werk verzet, vrij wel het geheele middenveld werd door hem be- heerscht. Naast hem speelde Strijbosch eveneens zeer goed en werkte voortreffelijk met v. Kol samen. wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3