KAMPIOENS-IMPRESSIES. PAG. 144 - A J A X CLUBNIEUWS 'mmmr/m/mmmmmmmmmmm, DE TOCHT NAAR HET VEENLAND. Eén der vraagstukken, die de deelneming aan de Kampioenscompetitie schept, is de kwestie hoe het elftal bij de verre uitwedstrijden in zoo goed mogelijke conditie in het veld te brengen. De tocht naar het Noorden is daarbij altijd het zwaarste probleem gebleken Na het falen van ons elftal, twee jaar geleden in Groningen, is men er bij ons op teruggekomen de reis heen en weer terug op één dag te doen. Nu voor het eerst niet de Molleboonenstad het reis doel was, werd de zaak nog wat ingewikkelder. Ten slotte werd besloten Assen als pied a terre te kiezen en die keuze is gebleken de juiste geweest te zijn. Geen der leden van het Ajax-gezelschap, dat het week-end in de Drentsch-Groningsche gewesten heeft doorgebracht, zal onvoldaan huiswaarts gekeerd zijn. De stemming was reeds uitstekend toen we Zaterdag middag 7 uur Mokum achter ons lieten. Bij onze aankomst stond Assen's jeugd ons op te wachten en hoorden we fluisteren: da's van Kol, da's Piet v. Reenen en da's Diepenbeek want die het 'n bril op. Door de kleine belangstellende schare werden we begeleid tot aan het Park-Hotel, waar we onzen intrek namen. De inkwartiering liep vlot van stapel en weldra had elk z'n kamer en kamergenoot toegewezen gekregen. Roodenburg als slapie te hebben heeft z'n voor- en nadeelen. 'n Gezellige kerel is hij zonder twijfel en 'n boom wordt door hem met hetzelfde gemak opgezet als 'n landhuisje, maargezelligheid kent geen tijd en zoo kwam het, dat we om 0 uur 30 begonnen de oorzaken van de wereldcrisis op te lossen. Daan's woordenvoorraad bleek onuitputtelijk. Het laatst behandelde onderwerp was het voordeel van een internationaal geregelden loonstandaard en arbeidstijd. Ik kon het betoog hoe langer hoe moeilijker volgen, totdat ik meende dat me 'n licht opging, 't Bleek echter het terugkeerende daglicht te zijn. Toen zijn we maar gaan slapen, de crisis, crisis latende. Reeds in den nacht hoorden we de regen tegen onze ruiten kletteren en ook Zondag 's morgens varieerde het weer van beroerd tot minder beroerd. Een der sombere geesten voorspelde 'n afgekeurd veld, welke profetie Oudheusden's gelaatskleur eenige tinten lichter deed worden. 'n Kleine expeditie werd met de hotelauto uitge zonden, om het terrein te verkennen en keerde terug met de boodschap, dat het veld hoewel zeer zwaar, toch goedgekeurd was.. Dus op naar Veendam. Dit laatste traject werd door ons als buspatiënten afgelegd. Toen we in de bus stapten druppelde het, bij het passeeren van Rolde kon men zeggen dat het regende en toen we Gieten doorreden goot het. Onafgebroken klik-klakte de ruitenwisscher heen en weer en we begonnen onze laatste hoop, dat er ge speeld zou worden te begraven. Over begraven gesproken: Op onzen tocht passeerden we 'n hunnebed. 't Was nog niet opgemaakt meende van Kol, we hadden wat later moeten komen. Toch blijft zoo'n hunnebed 'n mooi staaltje van de safety first gedachte onzer voorvaderen. Zoocds U wellicht weet, werd deze taktiek van begraven op schoonmoeders toegepast. Om alle pogingen tot wederopstanding in den kiem te smoren werden er steeds een paar flinke kiezelsteentjes bovenop ge deponeerd. We snorden alweer verder en weldra reden en liepen we later naar het veld aan de Lange Leegte hetwelk 'n onjuiste benaming bleek te zijn, want het was niet lang en ook niet leeg. Reeds eenige duizenden toeschouwers omzoomden Veendam's veld en spiegelden zich in het drassige weiland, dat aan hun voeten lag. Zoo stel ik me de masoerische meren voor, waar Hindenburg in 1914 de Russen ingelokt heeft. „Das gibt's nur einmal, das kommt nicht wieder", „das ist vielleicht nur schweinerei"was het lied dat we in gedachten zongen. De algemeene stemming was echter: Spelen. Karei Lotsy gaf het voorbeeld, kwam van de overdekte af, dompelde z'n lakstiefels in de Veendammer brei en vond dat het wel gaan zou. De ballenjongen zwom met 'n Veendammer crawl naar het middenpunt en probeerde het bruine geval zóó neer te leggen, dat het niet wegdreef, hetgeen nogal moeilijkheden opleverde, doch ten slotte gelukte DE WEDSTRIJD. Ajax gaf het voorbeeld in de demonstratie van gekleed duiken, Veendam volgde en 2 uur 5 stelden de elftallen zich op. In het begin viel ons op, dat de Veendammers minder als in het Stadion den nadruk op verdedigen legden. wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2