PAG. 138 - A J A X CLUBNIEUWS één keer als nr. 2 en het vorig jaar, na prachtigen eind spurt, als landskampioen. Energiek in training is nu voor ons eerste elftal en reserve's het wachtwoord. WAT ER VERDER GESPEELD WERD. Ajax 3 besloot haar seizoen met twee fraaie over winningen, waarvan vooral de 30 zege op Vrienden schaar 2 in Culemborg de aandacht trekt. Zondag j.l. zagen wij ons derde in haar laatste match in actie. V.V.A. 2 moest in 'n wedstrijd, waarin onze jongens vrijwel geregeld veel beter speelden, met 50 de Rood-Witte meerderheid erkennen. Reeds van den aftrap af verplaatsten de onzen het spel op V.V.A.'s helft. De roodzwarte keeper kon er in het eerste kwartier in slagen de score blank te houden, waarbij hij drie goede schoten van Blomvliet tot even zoovele corners verwerkte. Blomvliet gaf ten slotte ons de leiding, die even later door Ypma o.i. in off side positie vergroot werd Na de rust had V.V.A. weinig meer in te brengen 'n Vrije schop leverde ons derde doelpunt op en Ypma en Blomvliet scoorden nog elk 'n fraaien goal. Middendorp behandelde het weinige, dat hij te doen kreeg, op soliede wijze. Van het backstel speelde v. Rooy 'n kalme tactische partij. Gras scheen veel hinder te hebben van het zware veld. In de halflinie blonk Doon uit, kopte alleen af en toe in wat te fan tastische standen. We zouden haast geschreven heb ben: hij speelde te veel voor het publiek, doch we herinnerden ons juist dat dat ontbrak. v. Munster deed vooral destructief nuttig werk. Nog wat sneller tempo, boy! En dan de vrije schoppen niet ins blaue hinein trappen, doch plaatsen! Bakker, de altijd hardwerkende en nooit pratende kanthalf, mocht er ook best wezen. Van de voorhoede voldeed ons de linkerhelft beter als de rechter, ondanks dat deze laatste veel meer in de gelegenheid gesteld werd haar capaci teiten te toonen. Blomvliet was 'n uitstekend schietende centervoor, doch ook wat aan spelverdeelen denken. Henk! Ajax 5 wacht nog steeds op den tijd, die ongetwijfeld komen zal, dat zij haar laatsten wedstrijd tegen Avanti 2 zal kunnen spelen om daarmee dan de kroon op het werk te zetten. Ajax 6 behoort nu ook tot de uitgespeelde elftallen. Van de twee laatste matches werd er een tegen S.D.S. 2 met 51 gewonnen en een tegen Z.R.C. 2 met 24 verloren. Onze junioren A. speelden hun laatsten wedstrijd Ons derde elftal dat de competitie op fraaie wijze als no. twee beeindigde. tegen D.E.C. en wonnen met 91. Nog één wedstrijd rest ons in de junioren-afdeeling, n.l. Watergraafs meer b.Ajax c. Hoogspanning in de adspiranten-afdeeling. In tegen stelling met de junioren-afdeeling, vereischten de ge beurtenissen in de adspiranten-afdeeling de volle be langstelling. De gebeurtenissen volgen hier in chronologische volg orde: We gingen met z'n allen naar de Zaan! En dat viel al niet mee toen we er mee begonnen, want dat was op 28 Februari toen de Noord-Ooster je dwars door overjas en verdere kleeding heen, tot op het merg blies, zoodat je je in het poolgebied in stêe van aan de boorden van het IJ waande en de kok meeuwen voor pinguins aanzag. Het veld in Zaandam viel ook niet mee, wat weer niet aan het v^ld zelf, doch ook weer aan de weers omstandigheden lag. Hardbevroren ondergrond met als gevolg 'n hoog opspringende bal, die dan aan de grillen van Jan de wind was overgeleverd. En dan de tegenpartij niet te vergeten! Fel op den bal zittende Zaansche jongelui, die elke poging tot treuzelen of pingelen zonder pardon afstraften. Vier minuten voor het einde stond het nog 00 en hadden we in ons hart reeds alle kampioensverwach tingen begraven. Toen volgden de laatste wanhoopspogingen der on zen. Ze lieten Hermsen moederziel alleen in ons doel achter en ondernamen één massalen aanval. Onze mas sieve blonde linksback naderde 'n voorzet van Sauveur op enkele meters van het doel. De Zaansche doelman liep uit om het gevaar te be zweren, de Boer liet toen echter den bal voorbijgaan

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 6