mmmmmmmmmmmmmmmm. AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 137 WELKOM VREEMDELING! AJAX-VEENDAM. Volkers in gesprek met den Veendammer aanvoerder. AJAX—VEENDAM. Veel illusies hadden we ons niet gemaakt omtrent het spelpeil der Noordelijke kampioenen. Sedert Be-Quick's glorieperiode hebben we geen werkelijken kampioens pretendent uit de Noordelijke dreven gezien en Veen- dam stond vooral in aanvalsspel nog ten achter bij haar laatste voorgangster Velocitas. Er zijn slechts twee factoren ten gunste der Veen- dammers te memoreeren. Ten eerste maakten zij geen overdreven gebruik van lichaamskracht en ten tweede vermeden zij het buitenspelzetten als strijdtaktiek, zoo als dit vorig jaar door Velo toegepast werd. Intusschen neemt het niet weg, dat Veendam's voet balmethode nog zeer primitief is. We weten niet of het het tot de speciale Veendam mer taktiek behoort om met drie backs te spelen, doch in dezen wedstrijd werd die methode toegepast en o.i. is het lage wedstrijdpeil voor een gedeelte aan deze speelwijze toe te schrijven. De linkerverdedigingshelft, de linksbinnen en last not least keeper Roossies waren de eenigen, die wat meer in hun mars hadden. Roossies mag echter van geluk spreken, dat er geen Guppfert meer in onze voorhoede speelt, dan zou hem zijn onnoodig treuzelen met wegwerken duur te staan zijn gekomen. Dat ons elftal slecht gedebuteerd heeft, hebben onze menschen al zoo uitvoerig in de dagbladen kunnen lezen, dat er weinig aanleiding bestaat voor ons er hier nog verder over uit te weiden. Onze achterhoede bleek echter, voor zoover beoor deeling in dezen wedstrijd mogelijk was, in behoor lijken vorm. Strijbosch had z'n ouden vorm weer voor 'n goed deel teruggevonden en de beste man van het veld was zonder twijfel Wim Anderiesen. Het begin der Veendammers was bijzonder schuchter, zij waagden zich bijna niet over de middenlijn. Ons eerste doelpunt was van goede kwaliteit, 'n Uit stekend genomen vrije schop door v. Deijck bracht via Mulders hoofd een goede scoringskans, die door Schu bert correct benut werd. De verwachte ommekeer bracht dit doelpunt niet. Ons aanvalsspel werd integendeel steeds ongevaar lijker en eerst in de laatste twintig minuten kwam er wat leven in de brouwerij. Alleen 'n prachtschot van v. Kol, uit 'n vrijen schop genomen, verdient vermelding. De bal suisde echter juist over de lat. Nadat Wim Anderiesen uitgevallen was, begon ons aanvalsquintet wat energieker te spelen. ,n Hard schot van Schubert kwam van de lat terug. Een goede aanval van onzen linkervleugel bracht ons tweede doelpunt. Mulders en Schubert verwissel den tijdens het opbrengen van plaats, de laatste gaf 'n goeden center en Mulders linkerbeen deed de rest. Met 'n 20 achterstand zakte Veendam's weerstand aanmerkelijk. 'n Eigenaardige situatie ontstond even later, toen de bal tweemaal achtereen Veendam's doelvlak passeerde, zonder dat Ajax 'n doelpunt toegewezen kreeg. Eerst haalde 'n Veendam-back den bal uit het doel en toen het leder opnieuw ingezet werd door Schubert, gaf v. Moorsel buitenspel tegen Vogel. Ten Have en Schubert voegden elk nog 'n doelpunt aan het totaal toe en daarna trok de schare teleurge- stelden mopperend huiswaarts. ,,Het was nog geen kwartje waard.' hoorden we zeggen. De keeren, dat Ajax hun veel méér gaf dan ze kon den verlangen, waren blijkbaar vergeten! Moeten we de toekomst werkelijk zoo zwart inzien, als men de pessimisten algemeen hoort beweren? O.i. niet. Ons debuut in de kampioenscompetitie was opk de twee vorige jaren matig en toch eindigden we

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 5