PAG. 136 - A J A X CLUBNIEUWS FEIJENOORDZ.F.C. De betere taktiek triomfeerde. Zondag 6 Maart zijn we 'n kijkje gaan nemen bij Feijenoord—Z.F.C. en hebben we eens kunnen zien, wat taktiek vermag, want daarin lag voornamelijk de oorzaak van de Zaansche nederlaag. Feijenoord speelde 'n uiterst voorzichtige defensieve partij. Voortdurend hielpen de binnenspelers de ver dediging. En als dan door deze taktiek het spel vrijwel op de Rotterdamsche spelhelft gebracht was, volgden snelle aanvallen over de vleugels op het Zaansche doel, waar bij Feijenoord's aanvallers dan veel meer ruimte hadden als hun Zaansche collega's, die steeds tegen 'n hechten verdedigingsmuur moesten optornen. Zoo groeide geleidelijk de Rotterdamsche voorsprong en eerst toen na de rust de overwinning practisch 'n feit was geworden, werd er wat meer gewaagd en trok de Feijenoord-aanval voltallig op. Z.F.C.'s-aanval was intusschen door het mislukken van alle pogingen om succes te behalen zóó van de kook, dat zij het ook in de laatste spelphase niet tot 'n doelpunt kon brengen.. De Zaankanters troffen het bovendien slecht, dat hun anders zoo uitstekende spelende doelman Kuipers er totaal uit was. Als Feijenoord niet zoo spoedig op 'n betrekkelijk gemakkelijke wijze aan 'n nuttigen voorsprong was ge komen, dan zou de wedstrijd heel anders zijn verloopen. Het aanvalsspel van de Zaandammers was onge twijfeld vlotter en aantrekkelijker dan dat van Feijen oord, waarvan vooral het binnentrio 'n stroeven indruk maakte. Wat verdediging en halflinie echter betreft, daarin waren de Rotterdammers verreweg de primussen: het toppunt van soliditeit. De a.s. matches tusschen de Feijenoorders en Ajacie- den beloven weer wat! De KAMPIOENSCOMPETITIE. Intusschen kunnen we Feijenoord als vierden kam pioen begroeten. De vijfde die van het Zuiden liet tot op heden nog op zich wachten en nu na de nieuwe stagnatie door het winnen van N.A.C.'s protest en tot overmaat van ramp 't aflasten van den wedstrijd Blijerheide N.A.C. is de beslissing nog een of twee weken ver schoven. Daarmee is het programma der kampioenscompetitie reeds in het gedrang gekomen. Gelukkig heeft de Technische Commissie van den K.N.V.B. de N.A.C.-speler Kools, welke oorspronkelijk als reserve voor het Nederlandsch elftal aangewezen was, vrijgegeven, zoodat nu Zondag a.s. in ieder geval BlijerheideN.A.C. gespeeld kan worden. Overigens ziet het programma er door de talrijke onderbrekingen, in verband met het groote aantal lan denwedstrijden, toch al niet bijster aanlokkelijk uit. Ons elftal reageert nu eenmaal ongunstig op 'n on regelmatige speelwijze. Ook Zondag j.l. waren de nadeelige gevolgen van de rust van twee weken duidelijk te zien. Hoe ons elftal in de komende periode fit te houden, zal één der vraagstukken van den naasten tijd zijn. Een vraagstuk, welker oplossing ons zeker niet ge makkelijker gemaakt wordt door den A.V.B., die ten behoeve van haar stedenwedstrijden telkens brokstuk ken van ons elftal weghaalt op dagen, dat het mogelijk zou zijn een voor ons geheele elftal nuttigen oefen wedstrijd te organiseeren. Gelukkig valt ons Paaschtournooi juist een week vóór onzen tweeden wedstrijd om den nationalen kam pioenstitel, zoodat we gegronde hoop kunnen koesteren op 3 April fit and well in Veendam te verschijnen. We zullen hopen dat het fit and well óók zal gelden voor onzen internationalen spil Wim Anderiesen, die Zondag j.l. zijn prachtige spilpartij door 'n flinke bles sure moest afbreken. Toen Wim Zondag j.l. van het veld strompelde, leek zijn blessure zeer ernstig. Het is echter nogal meege vallen en we kunnen thans de gerustellende mededeeling doen, dat Wim Zondag a.s. reeds weer de spilplaats in het Nationale elftal bezetten zal.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4