EINDELIJK KRIJGT A J AX OOK EENS EEN INTER NATIONALEN LANDEN WEDSTRIJD OP HAAR VELD. A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 135 NEDERLANDIJSLAND, Zoo juist ontvangen wij van den K.N.V.B. de mede- deeling, dat 2 April a.s. op ons veld gespeeld zal worden de wedstrijd NederlandIJsland voor het wereldkam pioenschap, waarvoor ons land, zooals besloten is op de 1.1. gehouden vergadering van het Fifa Bestuur te Nice, werd ingedeeld bij Denemarken, Zweden, Noorwegen en IJsland. Eigenlijk had de loting uitgemaakt dat Holland te Reikjavik (hoofdstad van IJsland) moest spelen, doch daar de Ithrottasamban Islands (IJslandsche Voetbal bond) vreesde dat het veld van de Eskimo F.C., waar op de interlandwedstrijden van IJsland steeds gespeeld worden, eenigszins te hard zou zijn, is in overleg met den K.N.V.B. besloten hier in Holland te spelen. Natuurlijk zou de strijd op het Stadion plaats vinden, doch dit is bezet door den hockeywedstrijd Holland- België en om dezen wedstrijd geen concurrentie aan te doen, werd het Ajax-bestuur verzocht 2 April a.s. op het Ajax-veld te mogen spelen. Het bestuur kwam in spoedvergadering bijeen en als steeds waren wij den K.N.V.B. ter wille, zelfs gingen wij zoover om de ge heele recette (wij betalen zelf de 20 stedelijke be lasting) af te dragen, daar de opbrengst voor een goed doel is, n.l. ter versterking van de kasmiddelen der Fifa, aangezien de Stadion-benefietwedstrijd niet toereikend schijnt geweest te zijn om de ledige koffers te vullen. Vanzelfsprekend betalen ook onze leden en donateurs de ditmaal flink gereduceerde toegangsprijzen (over dekte tribune 6.95, open tribune 5.95, staanplaatsen ƒ0.95), terwijl seizoen kaarten natuurlijk niet geldig zijn. De entreekaarten zijn vanaf 1 April a.s. verkrijgbaar bij alle voorverkoopadressen, in het bijzonder bij Swaap, v. Kol, Pelser en Ten Have. Leden hebben voorkeur op vertoon van diploma. Bijzonderheden omtrent het IJslandsche spel. Boekman vertelt. Daar wij begrijpen dat onze lezers gaarne eenige bijzonderheden wenschen te weten omtrent het IJsland sche spel, hebben wij ons gewend tot den bekenden internationalen scheidsrechter Hans Boekman, die ver leden jaar den wedstrijd IJslandLapland te Kolfrey- justadur heeft geleid. ,,Je staat in het begin wel eenigs zins vreemd te kijken als de spelers in het veld komen. In plaats van broekjes en hemden, dragen de spelers berenvellen, bij deze gelegenheid de IJslanders witte, de Laplanders bruine, Veel variatie is er niet, je speelt in het wit of in het bruin. Tusschen haakjes, in Amster dam wordt in het bruin gespeeld. Ik zelf," zoo vertelde Boekman verder, had niet aan de kou gedacht en kwam in mijn gebruikelijke tenue, maar spoedig had ik ook een berenvel aan, ter onderscheiding half bruin, halt wit en ik kan je verzekeren het stond mij niet kwaad. Wat opviel was de eigenaardige opstelling. Ze speelden met vijf voorspelers, drie middenspelers en drie backs, waarvan de middelste, zooals bij ons de doelverdediger, zijn handen mocht gebruiken. Zij hadden hiertoe moeten overgaan, daar de de doelverdedigers steeds dood- vroren. Hoe dat in Amsterdam moet gaan, waar volgens de Engelsche regels gespeeld zal worden!? In elk geval een geduchte handicap voor de IJslanders. De uitslag van den strijd was 11, het had ook andersom kunnen zijn. Ik behoef u niet te zeggen, ik had de spelers in de hand. Wij geven de IJslanders," zoo besloot Boek man zijn interessante mededeelingen, „een goede kans om in de volgende ronde voor het wereldkampioenschap tekomen. Ja, bijna had ik vergeten u te vertellen, dat het geheele veld omgeven was door rendieren en de IJslanders, die zeer aan hun land gehecht zijn, nemen steeds eenige rendieren mede, waardoor zij minder last van heimwee hebben. Zeker zal je dus eenige dezer exemplaren op het Ajaxveld zien. (Wij hebben Toon reeds gewaarschuwd. Red.). Als aandenken gaven de IJslanders mij een ijsbergje cadeau. Leuk wat!" Aankomst der IJslanders. Als laatste bijzonderheid kunnen wij nog mededeelen, dat de IJslanders 1 April om half twee aankomen in Hotel Polen, Kalverstraat, waar zij logeeren, zooals de Heer Cabbagehare, voetbalconsul van IJsland in Neder land, ons telefoneerde. Als scheidsrechter is aangesteld de Heer Eisbein (Berlijn) en als grensrechter voor Holland fungeert IJ. IJsbrand. Het Wittenburgsche Fanfarecorps zal de muziek verzorgen. De wedstrijd vangt om half drie aan. Mocht bijgeval een hittegolf uitbreken, dan wordt de wedstrijd uitgesteld en zal waarschijnlijk midden Augustus plaats hebben. Wij hopen, dat de wedstrijd een groot succes zal worden en roepen onze IJslandsche vrienden toe: Vjer bidjum vora islenzku vini vera hjartanlega vel- komna hjer i amsterdam. Nadruk verzocht. J. O.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3