WEDStbud VERDAGEN PAG. 132 - AJAX CLUBNIEUWS IID.V.S.—AJAX. In tegenstelling met verleden jaar stelde Ajax zich volledig op tegen H.D.V.S. Direct neemt Hermes het offensief en ternauwer nood kunnen onze backs het houden. Als de aanval is afgeslagen en onze rechtervleugelman goed opbrengt, dan blijkt dat onze Piet z'n schot in Mokum achtergebleven is. De Hermes achterhoede ziet dat de aanval van Ajax niet te houden is en besluit de buitenspelval toe te passen; dit erkennen van eigen zwakheid leverde wel resultaten op, maar kon niet verhinderen, dat eerst Schubert, die eenige malen keurig aan onzen midvoor de kans gaf, tenslotte onder hevig ge- appelleer het eerste doelpunt maakte met 'n scherp schot. Daarna maakte na gezamenlijk opbrengen onze linksbuiten nr. 2 en ten slotte bracht Volkers met 'n juweeltje nog voor de rust nr. 3 ter wereld. Na de rust wordt de stand tot zeven opgevoerd en wel: Schubert, v. Reenen, Volkers en Ten Have ieder één. De aanval van Hermes wordt door onze verdediging, welke zonder uitzondering zeer goed was, in bedwang gehouden, waarbij Bonneveld 'n paar goede saves verrichtte. De uitslag 07 is der kampioenen waardig. Er was vrij veel publiek aanwezig, dat het met den scheids rechter, die zijn debuut in de eerste klasse maakte, dikwijls niet eens was. Wij hadden voor Strijbosch, die te elfder ure verhinderd was, Schubert als invaller, die als schakel en ook individueel zeer goed voldeed. Rest mij nog te vermelden, dat eerst W. en daarna H. Ande- riessen uitviel, en vervangen werden door Schetters en Martens. Als geheel een zeer goede wedstrijd. Van de Hermes-ploeg kon mij de rechtsbuiten bekoren. Bij den aanvang werden ons elftal bloemen aangeboden, een aardige attentie. Het slot van dezen goed geslaagden dag speelde zich in Hotel Suisse af; onder geweldig enthousiasme vernamen wij dat ons reserve-team kampioen was geworden en werd ook 'n dronk gewijd aan onze nieuwe reserve voor het nationale elftal, onzen eminenten rechtsback J. Diepenbeek. F. S. VAN HET .VIERDE". 7 Februari '32. Heden speelden we tegen Z.V.V. 2 onze eenigste intercommunale wedstrijd van het seizoen. De winnaar zou nog een kansje op het kampioenschap hebben, 't was dus een soort ,,big match". Zaandam begon het best, en had al spoedig succes, toen een schot van 3 M. van hun rechtsbuiten via Thumans beenen in ons doel verdween. Als Arens echter alle wijze lessen van Reynolds vergeet, en van verre een harde „punter" lost, die in het Zaan- damsche doel belandt is de stand gelijk. Het blijkt dat Paternotte door een blessure niet 100 pet. is, zoodat, ondanks het harde werken van Kroese op de halfplaats, de Z.V.V. rechtervleugel ons menige hartklopping bezorgt. Nog voor de rust moet Thumann 2 maal visschen, zoodat rust met een 31 achter stand komt. De thee brengt een portie enthousiasme in onze gelederen, en herhaaldelijk nemen we na de rust dan ook het Z.V.V. doel onder vuur. Het harde werken wordt echter slechts karig beloond met 1 doelpunt van Hetebrij. Wel vloog de bal bovendien tot drie maal toe tegen het Z.V.V. houtwerk, waarmede bevestigd wordt dat men in de Zaanstreek veel aan houtbewerking doet. Het „happy end" in den vorm van den gelijkmaker ontbrak, maar aangezien het een prettige en faire wedstrijd was, konden we toch na afloop zingen dat we „heut so glücklich" waren. 21 Februari. Vandaag hebben we er een end aan gemaakt, d.w.z. aan het seizoen. In een prettig vlot partijtje hebben we Ooster park II met 21 geslagen. Alleen voor 't doel wilde 't niet erg: talrijke „dotjes" werden ongebruikt gelaten. Invaller Timman zorg de voor de doelpunten. En nu gaat dus m'n journalistieke knobbel een maand of vijf de linnenkast in; als hij tenminste niet voor het „verslaan" van één of meer wedstrijden tegen provinciale, desnoods buitenlandsche clubs, dienst moet doen. Een goed verstaander, of liever een goede lezer heeft maar een half woord noodigü! R. Watergraafsmeer IIIAjax VI 04. Zoo langzamerhand beginnen we aan overwinningen gewend te raken, en ik geloof werkelijk, dat de tijd niet ver meer af is, dat we voordat we, het veld betreden, eerst aan elkaar vragen: „hoe veel zullen wij er vandaag maken?" Zooiets, muss ein Stück vom Himmel sein, alleen hoop ik dan maar, dat de wedstrijden een pret tiger verloop mogen hebben, dan dit partijtje, anders verlies ik maar liever. Een volledig verslag met een definitie van het bovenstaande is feitelijk overbodig. U zult mij wel begrijpen, als ik U mede deel, dat twee van onze doelpunten uit strafschoppen werden gemaakt, dat ondergeteekende een paar dagen op één been heeft moeten loopen, en dat één der Wgm. spelers zoodanig door één zijner teamgenooten werd getorpedeerd, dat hij per auto moest worden weggebracht. Aangezien dit waarschijnlijk de laatste keer is geweest, dat ik U met mijn geschrijf heb verveeld, dank ik U ten zeerste voor Uwe aandacht aan mijne verslagen besteed. Hopelijk zal er wel een op volger komen, die de belangen van het zesde elftal verder wil be hartigen, en vertrouw ik er op, dat hij Uw volle belangstelling zal hebben. Frag nicht warum Ich gehe, en stuur geen bloemen. JAMES. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN. Het geheele seizoen vergezellen wij ons le elftal bij al haar uitwedstrijden met een touringcar. Nu is ons idee om bij de a.s. kampioenswedstrijden weer precies hetzelfde te doen, het is toch aardig voor onze spelers als zij juist zoo ver van Amsterdam het ,,Hup Ajax" hooren. Met aanmoedigingskreten is dikwijls heel wat te bereiken. Ajacieden die er iets voor gevoelen om met ons mede te gaan gelieve zich per ommegaande (liefst schriftelijk) aan mij op te geven, zoodat wij dan gezamenlijk de te maken kosten kunnen berekenen. Doet het s.v.p. zoo spoedig mogelijk, want het zou vervelend zijn om U eventueel teleur te moeten stellen. Groetend, J. G. CLUWEN. 2e Jacob v. Campenstraat 120 huis.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8