PAG. 128 - A j A X CLUBNIEUWS Het spelverloop beschrijven zou 'n eentonige opsom ming der doelpunten beteekenen. Laten we volstaan met te vertellen dat er prachtexemplaren bij waren. Zoo bijv. het vierde, 'n prachtvoorzet van Schouten door v. Wijngaarden in vollen ren met het hoofd in het doel gekogeld. Hiermede was 't kampioenschap op n oortje na gevild. Nog een puntje was noodig, doch onze boys namen in den volgenden wedstrijd tegen T.O.G. a maar beide puntjes in beslag, 't Werden weer dubbele cijfers: 120 waarmee het aantal doelpunten vóór tot 122 steeg. Met dit kampioenschap is de buit in de Junioren- afdeeling vol. De fraaie prestatie van het vorig jaar is dus her haald: Alle drie onze juniorenelftallen afdeelingskam- pioen, 'n Pracht prestatie! Dat de eeretitels bij onze jongens in de juiste han den zijn gekomen blijkt wel uit de cijfers: doelpunten gesp. gew. gel. verl. punten V. t. Ajax A 15 13 1 1 27 122 14 Ajax B 16 15 0 1 30 120 23 Ajax C 13 11 1 1 23 105 8 SPANNING IN DE ADSPIRANTEN-AFDEELING. De verwachte beslissing in de A. afdeeling der adspiranten is niet gevallen. De Blauwwitte en Rood witte kemphanen hebben 60 minuten lang getracht el kaar te overtreffen, doch zonder succes, met 11 kwam het einde. Het was een der zeldzame gevallen dat we op het Nieuwediep-terrein 'n goeden wedstrijd zagen. Meestal fungeert de wind daar als spelbreker doch deze hield zich nu kalm en gaf beide ploegen gelegenheid hun technische kwaliteiten te toonen. In 't algemeen was het spelbeeld zóó, dat de Zebra's n lichte veldmeerderheid hadden, doch de Ajax-aan vallen door de grootere snelheid waarmede deze ten uitvoer werden gebracht, gevaarlijker waren. De beste kansen zijn dan ook voor Roodwit geweest, al waren deze dan ook in tegenspraak met de veld meerderheid. Na vijf minuten spelens scoorde Blauw-Wit haar eerste doelpunt, doch in zuivere buitenspelpositie, het geen de overigens goed leidende scheidsrechter overzag, n Felle strijd tusschen elf Roodwitten die gelijk wil den maken en elf Blauwwitten die de overwinning niet wilden laten glippen, volgde. In het midden van de tweede helft lukte het eerste. Na 'n in eerste instantie afgeslagen aanval werd de bal met 'n hoog schot in het Zebra-net gejaagd. Op Zuid-Amerikaansche wijze werd het scoren van den gelijkmaker gevierd! Na dit doelpunt werd met verwoede kracht verder gestreden, waarbij evenals daarvoor het spel meer op ons doel en het gevaai meer voor dat der Zebra's was. Twee goede scorings kansen werden echter om zeep gebracht. Na afloop hebben we getracht te protesteeren tegen Blauw-Wit's buitenspeldoelpunt. Die tak van sport wordt echter bij bij ons zoo schaarsch beoefend, dat we de noodige ervaring er in misten, het niet goed deden en ergo niet geprotesteerd hebben. Het heele elftal onze complimenten voor het goede spel en kranig volhouden. Nu de laatste wedstrijden tegen Z.F.C. en Vole- wyckers niet onderschatten en dan ten derde male tegen Blauw-Wit om uit te maken wie de ware kampioen is! Onze B won haar laatsten wedstrijd tegen D.E.C. a met 32 en eindigde nu eervol als nr. 2 in de com petitie. De ,,C" heeft nog een en ander op 't programma. Zondag j.l. werden dubbele cijfers behaald tegen Ani mo, 100. Met rassche schreden nadert thans voor alle elftallen het competitie-einde. Alleen Ajax I en II hebben nog resp. 'n kampioens- en beker-programma te verwerken. Wat nog voor. de overige elftallen gedaan kan worden, zal als U dit blad ontvangt op de dan plaatsvindende bestuursvergadering besproken worden. A.S. ZONDAG AJAX—H.B.S. Voor ons eerste elftal is Zondag a.s. 'n wedstrijd tegen de Haagsche Kraaien vastgesteld, ten bate van het crisis-comité. Het heeft reeds eenige maanden de buitenwereld verbaasd dat Ajax niet 'n dergelijken wed strijd organiseerde. Plannen daarvoor waren echter reeds 't vorig jaar gevormd, doch 't pechvogeltje heeft het Bestuur zelfs tot op heden achtervolgd. Begin December 1931 noodigden wij Feijenoord uit tot het spelen van twee wedstrijden, één in Rotterdam en één in Amsterdam voor het reeds voormelde goede doel. Onze bedoeling was de toen eenigste twee ongeslagen elftallen tegenover elkaar te krijgen. Feijenoord kon aan ons initiatief geen gevolg geven vanwege het groote aantal geblesseerde spelers. Een volgende uitnoodiginq aan den K.N.V.B. voor

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4