mmmmmmmmmmmmmmmm A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 127 gelijkmaker bleef uit, ondanks alle omzettingen in de voorhoede waarin tenslotte nog v. Kol wat leven bracht De wedstrijd H.D.V.S.-Ajax woonden we niet per soonlijk bij doch we vonden onzen Voorzitter bereid een en ander van de fraaie 70 overwinning in Schie dam te vertellen, hetgeen U onder de rubriek wedstrijd verslagen vinden kunt. AJAX II KAMPIOEN! Ons tweede elftal is er voor de zevende maal in ge slaagd ons de eereplaats in de reserve le klasse te be zorgen. 'n Fraaie prestatie is het zeker in 'n tijdperk van 12 jaar zeven maal de eereplaats te bezetten. Aan Vunderink en z'n mannen onze hartelijke ge- lukwenschen. Het laatst behaalde kampioenschap is echter wel erg op 't nippertje geweest en ook het vertoonde spel bleef in het afgeloopen seizoen beneden dat wat we van onze reserves in de laatste jaren gewend waren. De laatste thuiswedstrijd van ons tweede tegen Zee- burgia II stond eveneens niet op hoog peil. Met 'n magere doch welverdiende overwinning heb ben onze menschen revanche genomen voor de 24 ne derlaag tegen de withemden in de eerste competitiehelft heeft geleden. Hartstochtelijk heeft Zeeburgia verde digd, verschillende malen kogelden de verdedigers dei withemden in uiterste noodzaak het leder over of langs hun eigen doel. De wedstrijd begon sensationeel, reeds in de eerste minuut kreeg Zeeburgia's centervoor 'ti prachtkans door 'n verkeerden terugspeelbal die hem moederziel alleen tegenover Happel bracht. Het felle schot ketste echter achter Happel via de lat terug en werd door Windt opgevangen en weggewerkt. 'n Goed opgezette aanval van het binnentrio bracht Vogel in de vierde minuut 'n goede kans, die onbe rispelijk benut werd. Met Ajax over het algemeen sterk in den aanval verliep de eerste helft. Goals leverde ons offensief echter niet op en zelfs 'n penalty werd ge mist. Aan den anderen kant lukte het beter. Met 'n subliemen kopbal maakte Zeeburgia gelijk. Kort na de hervatting maakte Addicks na goed aan geven van Vogel den winnen den goal. 'n Goed doelpunt keurde de scheidsrechter wegens buitenspel van Vogel af. Onze centervoor stond echter in 'n positie waarbij hij zelfs z'n schoonmoeder niet had kunnen hinderen! Stug verdedigend heeft Zeeburgia den steeds toe- nemenden druk doorstaan en zoo slaagden zij er in de nederlaag tot het minimum te beperken. Den laatsten wedstrijd tegen Z.F.C. II in Zaandam verloren de onzen na 'n bar ongelukkigen strijd met 25. Driemaal scoorden onze menschen in eigen doel! Reeds met de rust stonden we door twee zelfgemaakte doelpunten met 02 achter, 'n Lichtpunt was het dat de twee invallers uit ons junioren A team gerecruteerd, goed gedebuteerd hebben, dat zegt in 'n wedstrijd tegen Z.F.C. II in Zaandam heel wat! Ajax 3 verspeelde haar laatste kans. Tegen 't Gooi 2 werd in Hilversum met 13 verloren, zoodat dit elftal nu kampioen is. 't Was 'n verdiende nederlaag tegen n beter en correct spelende ploeg, die we het succes dan ook van harte gunnen. Ajax 4 zag eveneens haar kleine kans verdwijnen door 'n 23 nederlaag tegen Z.V.V. 2. Zondag j.l. werd gewonnen van Oosterpark 2 met 2—1. Ajax 5 kon tegen T.I.W. niet de nog voor het kam pioenschap benoodigde twee puntjes bemachtigen. Zij eindigden zooals zij begonnen waren, 00. Nu moet de laatste wedstrijd tegen Avanti 2 één of liefst twee punten opleveren. Ajax 6 won van Watergraafsmeer 3 met 40 en verloor met 13 van Blauw-Wit 5. Ajax 7 leverde 'n soortgelijke prestatie door met 90 van Pionier te winnen en met 14 tegen S.D.W. 3 te sneuvelen. ONZE JUNIOREN. Zeeburgia aAjax a was 'n vlotte aardige wedstrijd. De withemden stonden 3 punten op onze jongens achter en hadden dus theoretisch nog 'n kansje als zij er in konden slagen de onzen te kloppen. Daartegen hadden Kroese c.s. ernstige bezwaren en het slot werd zelfs een 101 overwinning. Toch was de veldmeerderheid niet zóó groot als de cijfers doen vermoeden, sterker nog, zonderen we het laatste kwartier uit, dan was het spelbeeld vrij verdeeld, Er was echter slechts aan één kant 'n voorhoede die over de noodige zelf- en balbeheersching beschikte die voor het maken van doelpunten noodig is. Een voor hoede die bovendien uitnemend door de halflinie ge steund werd. Dat Zeeburgia het niet verder dan één doelpunt wist te brengen is bovendien voor 'n groot deel op de reke ning van v. 't Huil te schrijven die 'n snelle pittige backpartij vertolkte.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3