DE EERSTE COMPETITIE-NEDERLAAG OP EIGEN VELD, SEDERT 21 APRIL 1929! PAG. 126 - A J A X CLUBNIEUWS AT was 'n zwarte dag, de laatste wed strijdzondag, tevens 'n slecht besluit van ons eerste en tweede die hun laatste competitiematch speelden en verloren. Dat we juist van R.C.H. verloren was 'n pleister op de wonde. De Haarlemmers komen ons speltype het meest nabij en hebben ons een zonder twijfel verdiende nederlaag toegebracht. Het heeft moeite gekost om uit te pluizen wanneer het precies geweest was dat we onzen laatsten com petitiewedstrijd op eigen veld verloren. Ten slotte werd op Jan Elzinga's zolder het antwoord gegeven: 21 April 1929 tegen H.D.V.S. Bijna drie volle jaren zijn we dus op eigen veld ongeslagen gebleven, 'n prestatie om trotsch op te zijn. Laten we echter hopen voortaan voor het memo- reeren van krachttoeren weer met het heden te kun nen volstaan, want 'n goeden tegenwoordigen is nog altijd te prefereeren boven 'n schitterenden verleden tijd. Kijk naar H.V.V. die zou nu meer aan één Kessler hebben dan aan het feit dat ze er vroeger vier heeft gehad! Intusschen aan Krom en z'n kornuiten die ons met n deuk in onzen prestigen knobbel achterlieten, onze complimenten. Zij hebben ons met onze eigen wapenen verslagen. 't Was 'n typische wedstrijd, reeds binnen de minuut hadden we de leiding, 'n Snelle ataque van Volkers en ten Have was ten koste van 'n corner afgeweerd. Fraai kwam de bal van ten Have's voet voor Kos' heiligdom, waar na heftigen strijd 'n Ajaxbeen den bal in R.C.H.'s net deed verdwijnen. Een tiental minuten daarna hebben we het spel vol komen beheerscht. Niet dat R.C.H.'s aanval werkeloos bleef, doch alle pogingen om ons doel te naderen wer den zoo gedecideerd en correct afgeslagen en daarna werd het leder steeds weer in tik-tak-stijl zoo mooi naar voren gedirigeerd, dat het den indruk moest wek ken dat de Ajax overwinning slechts 'n kwestie van tijd zou zijn. Ons binnentrio miste echter dat wat de Duitschers ,,Durchschlagskraft" noemen. Kos verrichtte wonderen. Eens keerde hij uitloopend op sublieme wijze 'n schot van Jurriaans, en toen hij eenmaal gepasseerd werd keerde de lat Mulders' kogel. 'n Veldoverzicht dat geen tastbare resultaten op levert bergt altijd 'n gevaar in zich. R.C.H. begon zich zoo langzamerhand van den eer sten schrik te herstellen en de uitvallen voornamelijk over de vleugels geleid begonnen steeds gevaarlijker te worden. In de tiende minuut kon van Deyck door tactisch terugspelen 'n critieke situatie nog gunstig doen verkeeren, doch even later trof 'n hoog schot onverwacht doel en was Ajax haar voorsprong en daar mee ook haar rustig beheerscht spel kwijt. Een volgende aanval werd ons wederom noodlottig. De Haarlemsche centervoor die zich keurig opgesteld had slipte door onze verdediging en gaf met 'n goed geplaatst schot R.C.H. de leiding. Goede kansen om gelijk te maken zijn er nadien stel lig geweest. Diverse schitterend genomen corners voor al van ten Have kwamen voor Kos' doel doch ons binnentrio kwam lengte en schotvaardigheid te kort. Direct na de hervatting ging het spel weer snel op en neer en reeds binnen de eerste minuut hadden beide partijen 'n hoekschop genomen. Of de gelijkmaker die Volkers en Mulders na goed combinatiespel langs Kos' brachten inderdaad Gezeten" heeft durven we niet te zeggen. Van onze plaats leek het van wel, doch zoowel Koolhaas als Egeman die er dichtbij gestaan hadden verklaarden dat de bal niet over de doellijn geweest was. Bisselick wees echter naar het midden, ondanks felle protesten van Kos en Krom. R.C.H. liet zich echter door den tegenslag allerminst ontmoedigen en doorstond met succes den druk dien eenigen tijd op haar doel uitgeoefend werd. Een vrije schop op uitnemende wijze door v. Kol ge nomen ketste van de lat terug en daarna kwam R.C.H weer aan bod en hergaf Verkerk met 'n fraai doelpunt R.C.H. de leiding. Een tegenoffensief van Ajax werd door Kos ten koste van 'n hoekschop afgeweerd en ook deze werd door den lenigen Haarlemmer doelman onschadelijk gemaakt. 'n Snelle uitval volgde en ten vierde male verdween de bal achter Bonneveld. 'n Heftige schermutseling na 'n aanval over den rech- terveugel leverde noq ons derde doelpunt op, doch de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2