PAG. 110 A J A X CLUBNIEUWS AJAX—WEST FRISIA. Ajax komt in het veld. Volkers drukt het bruine monster aan z'n hart. Geachte lezers, verlang van mij geen verslag van dezen wedstrijd. Het geheele seizoen door heb ik met m'n schrijfblok in de hand de wedstrijden van ons eerste kalm en nuchter gevolgd. Als m'n roodwitte hart jubelde, heb ik 't het zwijgen opgelegd en zakelijk genoteerd, dat na een goed staaltje driehoekspel via X de bal fraai voor doel kwam en Y onberispelijk inschoot. Ik heb goed keurend geknikt bij goede doelpunten van de tegen partij, ik heb me het geheele seizoen voor oogen ge houden, dat ik als verslaggever bovenal objectief moest zijn. Doch j.l. Zondag heb ik potlood en papier thuis gelaten. Niet vergeten, maar met moedwil. Prof. Arthur Keith heeft beweerd, dat clubgeest 'n ge- evolueerden vorm van den ouden stamgeest is. Welnu, de geesten van m'n voorvaderen uit het ijs-, brons- en ik weet niet wat tijdperk, zijn den laatsten Zondag van Januari in mij ontwaakt. Ik wilde den wedstrijd niet volgen, doch ondergaan. Schreeuwen en juichen bij eiken goeden Ajax-aanval, dansen als onze roodwitten den bal in het Enkhuizer net knalden! Nu, ik moet zeggen, onze roodwitte mannetjesputters hebben me den kans gegeven m'n oerinstincten uit te leven. Ik kan er nu weer 'n poosje tegen! Bij m'n eerste krijgsgehuil keek m'n buurman Jan Schoevaart me wat schichtig aan, doch 't scheen, dat er iets meesleepends in m'n stem zat. Weldra vormden we 'n schoon duo en toen de match afgeloopen was, maakte Tric-Trac 'n prachtkans voor wisphering bariton. Was me dat anders even 'n wedstrijd! Toen Jur- riaans voor het eerst het bruine vod langs v. d. Zeil knalde, riep Jan dansende: ,,Ik zag het aankomen" en gaf me ter onderstreeping 'n klap op m'n linkerschou der, die ik nu nog voel. En toen Mulders mooie hoekschop over v. d. Zell's handen gleed en ten Have hard en zuiver nr. 2 in het Enkhuizer net deponeerde, ben ik m'n hoed kwijt ge raakt, dien ik bij ons derde doelpunt pas terugvond, toen het bleek, dat m'n hoofddeksel in de tusschen- liggende periode tot zitplaatsverzachting gediend had. M'n hoofdindruk van den wedstrijd was Vaart". Jonge, wat zat er 'n gang in het spel. Wat 'n felheid zat er aan weerskanten in de aan vallen. De heer Casteleyn had het vast niet gemakkelijk met de leiding van dezen uiterst snellen wedstrijd. Hij volgde het spel nauwkeurig. De beide penalty's leken ons nogal zwaar. De arbiter stond echter in beide gevallen vlak bij de plaats waar ze veroorzaakt werden en zal het beter hebben kunnen zien dan wij. Toen na de rust Mulders den stand op 41 bracht en Ajax' kampioensschuit in veilige haven, zijn we uit onzen supportersdroom ontwaakt. Geleidelijk rees de score en kreeg de nederlaag voor de Enkhuizenaren 'n catastrofaal karakter. En dat ondanks de kranige wijze, waarop de West- Friezen tot het bittere einde volhielden. Ten slotte blies Casteleyn voor het laatst op z'n fluit en konden de zetters in de diverse drukkerijen den competitiekop van Afd. I met vette letters zetten en een uur later liet Guus Weitzel den Ajax-marsch voor het eerst sinds zijn bestaan langs de velden en door den ether dav'ren. Onder ons gezegd, we waren voor den wedstrijd tegen WLst Frisia niet in 't minst benauwd. Niet alleen omdat deze kamp op eigen veld gespeeld werd, doch voornamelijk omdat deze tegenpartij van ons moest winnen, wilde zij 'n effectief resultaat hebben. Zij konden dus niet zooals H.B.S. en H.V.V. gedaan hebben van de aftrap af hun zwaartepunt in de de fensie leggen, doch moesten naar voren komen en trachten te winnen. De Enkhuizenaren kunnen op 'n fraai debuut in de eerste klasse terugzien, vooral als zij er in slagen hun positie als nr. 2 te handhaven. West Frisia's voorzitter wenschte direct na afloop onze menschen namens zijn vereeniging geluk met het behaalde kampioenschap, welke wensch vergezeld ging van 'n fraaien bloemen mand. Dat was de inzet van de feestelijkheden, die 's avonds voortgezet werden in het American Hotel, waar spelers, bestuur en commissieleden aan een feest- disch verzameld waren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4