PAG. 108 - A J A X CLUBNIEUWS IM WESTEN NICHTS NEUES; AJAX AFDEELINGSKAMPIOEN! ET zal omstreeks zestienhonderd geweest K§PPI^fl zijn, dat Koningin Isabella van Spanje bij belegering van Ostende den duren eed ■^r^i zwoer niet eerder van hemd te verwisselen, -* alvorens de stad Ostende zich overgege- ven had. Als U nu weet, dat de belegering drie jaar geduurd heeft, dan kunt U de gevolgen wel raden. Edeiweis zondt de wasch der Koningin terug met de boodschap, dat zooiets niet voor den gebruikelijken prijs van 18 cent per kilo droog toegeslagen thuis opge knapt kon worden, en de verffabrikanten hebben nadien 'n bepaalde bruine kleur den naam Isabella'' gegeven. Nu leven we tegenwoordig in 'n tijdperk, waarin de hygiëne hooger aangeschreven staat dan ten tijde van den tachtigjarigen oorlog. Wij hadden ons dan ook slechts voorgenomen niet van clubblad te verwisselen alvorens Ajax zich definitief als Kampioen van afd. I kon voorstellen. Reeds ons vorig nummer was in verband met het te verwachten heuge lijke feit uitgesteld tot na H.B.S.Ajax en we zijn er, evenals zoovele anderen, ingetippeld. Onze collega Oud- heusden wilde toen nog 'n week wachten; gelukkig is dit voornemen niet ten uitvoer gebracht, want ook bij H.V.V.Ajax viel de verwachte beslissing niet. U ziet, in elk „vak" is risico, ook bij dat van clubblad-redacteur. Doch nu is het er toch van gekomen. In schitterenden stijl heeft Ajax nu nummer twee van de ranglijst, West- Frisia, op 'n wijze geklopt, die aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. We hadden ongetwijfeld de vorige twee wedstrijden 'n kleine inzinking. Zéér klein als we even 'n blik om ons heen werpen en zien hoe vrijwel alle clubs Feijen- oord, D.F.C., P.S.V., Go Ahead, om er een paar te noemen op het beslissende moment falen. Zeer vlug zijn onze menschen de lichte inzinking te boven ge komen, ook dat is weer 'n compliment waard. 't Staat trouwens voor ons vast, dat onze menschen in Den Haag beide keeren gewonnen zouden hebben als 't moest. In 'n eindstrijd, waarin elk puntje beslissend kan zijn, ook daarin zijn onze menschen meesters, dai hebben ze het vorig seizoen tweemaal achtereen laten zien. We wezen er reeds eerder op: het vlotte verloop van de competitie had de energie wat doen verslappen, doch nu Zondag j.l. tegen West-Frisia, toen onze men schen, wilden ze absoluut zeker van 'n kampioenschap zijn, moesten winnen, toen U heeft het allen gezien, er werd met 'n energie en enthousiasme voor de over winning gevochten, die aan den pijl van onze techniek de doodende punt geeft. Zóó Ajax op het beslissende moment te zien spelen, heeft de Amsterdamsche harten doen jubelen, dat was A jax! We gelooven geen woord te veel te zeggen, als we onze menschen namens voetballievend Amsterdam dan ken en gelnkwenschen met het zoo fraai behaalde achtste afdeelingskampioenschap, waarvan er nu vijf voor reke ning van de zes laatste jaren komen. Aan ons record ongeslagen Kampioen van Neder land geworden te zijn en ons 170 „Hoogte-record" op V.U.C. in het vorig seizoen is nu weer 'n nieuwe topprestatie toegevoegd. In Januari reeds afdeelings- kampioen zal wel 'n tijdrecord blijken, dat moeilijk te kloppen is! Bonneveld, v. Kol, Diepenbeek, H. Anderiesen, W. Anderiesen, v. Deyck, Strijbosch, ten Have, Volkers, v. Reenen, Jurriaans en Mulders: Proficiat! En nu weer ons gebruikelijk overzicht. H.V.V.—AJAX. Toen we zoo vóór den wedstrijd Jan de Boer en H.V.V. voor ons zagen, gingen onze gedachten 20 jaar terug naar den tijd, dat we met de Boer als adspiranten op de velden huppelden. We moesten op het toenmalige Oud Roosenburg tegen een der R.A.P.-elftallen spelen. Het veld werd afgekeurd en we spoedden ons terug den Middenweg af, naar ons „Eerste", dat H.V.V. op be zoek had. We waren nog slechts eenige tientallen meters onderweg, toen plots 'n vreugdegehuil tot ons door drong, wat tot uitwerking had, dat onze kalme draf ver anderde in 'n gestrekten. Juist waren we den ingang van ons veld genaderd, toen opnieuw een nog heviger vreugde-explosie plaats vond. Ajax, ons Ajax, de degradatie-candidaat, had tegen den Wassenaarschen Leeuw in 10 minuten tijd twee doelpunten gescoord. We hebben toen verder ge noten van 'n uiterst spannenden strijd. H.V.V. maakte kort na de rust 'n tegenpunt en de rest van den kamp was 'n titanenstrijd tusschen de „keien" van H.V.V. Feith, de Keslers en onze verdediging met Frans Schoevaart aan 't hoofd, 't Bleef tweeéén en we jubelden over het onverwachte. De Groote Haagsche, de Wassenaarsche Leeuw, door Ajax verslagen! Nu, twintig jaar later, is het aspect totaal veranderd.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 2