mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 124 AJAX CLUBNIEUWS OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. NEDERLAND—BELGIE. Voor den op 14 Februari a.s. te spelen wedstrijd Holland België zijn wederom zooveel plaatsen aangevraagd, dat het onmoge lijk zal zijn een ieder te helpen. Mocht men dus voor dezen wedstrijd niet in aanmerking komen, dan zal hiermede rekeniing gehouden worden met den volgenden wedstrijd Holland-België, die ongeveer over een maand gespeeld wordt. De plaatsen zullen uitsluitend Vrijdagavond 12 Februari a.s. des avonds om half 9 worden uit gereikt in de Karseboom, Amstelstraat. Aan kantoor of huis zullen bij de Bestuurderen geen kaarten worden afgegeven, hieraan zal streng de hand worden gehouden. Nog maken wij U er op attent, dat achter op de plaatsen de namen gezet worden en is het dus in Uw eigen belang geen kaarten aan anderen af te geven of te ruilen, daar de leden aansprakelijk zijn voor de kaart en door den K.N.V.B. ter verantwoording zullen worden geroepen, indien een kaart in verkeerde handen is gekomen. BELGIENEDERLAND op 20 Maart te Antwerpen. Voor dezen wedstrijd zijn bij het secretariaat tot 1 Maart a.s. plaatsen aan te vragen. Prijzen der plaatsen: Overdekte Tribune (Middenvak) ƒ5.20; Overdekte Tribune (Zijvak) 3.80; Staanplaatsen 1.10. Voetbalpasjes kunnen bij ondergeteekende tot 1 Maart a.s. aan gevraagd worden. De aanvrage moet vergezeld gaan van: A. Duidelijke opgave van naam en voornamen. B. Juist adres en woonplaats. C. Een bedrag van 0.25 voor de verschuldigde kosten (in postzegels). Het bedrag van de aan te vragen plaatsen moet gezonden worden aan den Heer J. OUDHEUSDEN. Zeilstraat 40, Amsterdam-Z., de aanvraag voor de plaatsen echter aan M. J. Koolhaas, Oranje Nassaulaan 81, Amsterdam-Z. AJAX I KAMPIOEN VAN AFDEELING I. Zeer vele gelukwenschen kwamen bij het Secretariaat in: n.l. Blauw-Wit, R.C.H., O.V.V.O., A.F.C., Amsterdamsche Kegelbond, Weiss namens de Oostenrijksche Clubs, Karei Lotsy, Moorman, K.N.V.B., A.V.B., P.S.V:, Knegt meer bekend onder den naam van Vlokkie, K.F.C., Go-Ahead, Sparta, H.D.V.S., J. P. Raet, Resting Co., Firma Bos, Swaap, M. D. van den Berg, Jan van Dort, Dr. Vuurst de Vries, G. H. de Marez Oyens, Spartaan, N.O.A.D., Velocitas, Hilversum, V.U.C., Willem II, Haarlem, D.F.C., H.F.C., Firma Klokkemeyer, Dr. van Prooye, Heracles, M.V.V., H.B.S., J. Wijnmalen, M. Visser, A.D.O., R.C.A., .Eindhoven", Hercules, Jac. Lamey, H. Boekman, D.E.C., Nederlandsche Honkbalbond, Dr. Meurer, Xerxes, Vitesse, Coldewey, Sportclub Enschede, Alc- maria Victrix, Z.R.C., Dr. Spoelder, A. Kappenburg, V.S.V., Voor waarts, Feyenoord, Casteleyn, Carlton Hotel, Burger Weezen, Directie Stadion, Z.A.C., J. Vastenberg, Eijmers, P.E.C., N.A.C., Löwenfeld. Oranje Nassaulaan 81. M. J. KOOLHAAS, secr. DE HAAGSCHE MISLEIDING? Er zijn toch heel wat rare menschen in de wereld. Dit zal U vooral na den wedstrijd H.B.S.Ajax ook wel zijn opgevallen. Iedereen, tot zelfs de menschen, die je anders per ongeluk voorbij- loopen toe, sprak je aan, en elk had het over het zelfde onderwerp. Meestal begon het gesprek met „Wat een sof in Den Haag" en hoewel ik mij hier niet geheel mee kon vereenigen, was het in ieder geval een opmerking, die ik mij eenigszins kon indenken. Maar het ergste moest dan nog komen, ieder wist de juiste reden van de 4-1 nederlaag. „Ajax wil in Amsterdam kampioen worden, voor zijn eigen publiek" wist nummer één te vertellen. „Het financieele gedeelte", knipoogde nummer twee. „Het overschot van 40.000 vrouwen in Den Haag zat jullie zeker in het hoofd" voegde nummer drie (een vrijgezel, zonder eenige ervaring) er aan toe. En zoo ging het maar door, menschen, die vergeten, dat Ajax daar voor nog niet verloren had, die er niet aan dachten, dat Ajax nog „geheid" de leiding had. O, ondankbare, driedubbel overgehaalde chauvinisten, hoe denken jullie nu over Ajax, na die prachtige 81 overwinning op de eenigste concurrent? Nu juichen jullie weer, nu slaan jullie weer op jullie amechtige borsten, en blaten tegen ieder, die het maar hooren wil: „Wij zijn weer kampioen". Kruip in een hoek, praatjesmakers, en gaat je daar staan schamen. Een woord van hulde aan de kampioenen en een dito woord aan H.B.S.de eenigste club, die tot nog toe van Ajax heeft kunnen winnen, is beter op zijn plaats. Alleen, H.B.S.-ers, moeten jullie dat verzoek „Houtrust" van het terrein wegnemen. Als jc iemand beleefd vraagt zich ructig te hou den en jullie komen dan onder den: mom van aansprekers (of heb jie liever kraaien?) in het veld, dan zal toch niemand op een dergelijk enthousiasme rekenen. Dat is het eenigste wat mij een beetje dwars zit, en ik heb mij dan ook direct met Den Haag in verbinding gesteld, om jullie weer tot de orde te roepen. Daar gaat ie. Oh schoon Den Haag, oh fijne stad, zoo dicht bij Scheveningen, wat heb je, buiten pracht en praal, toch nog een vreemde dingen. Zooals je weet kwam Ajax laatst Je H.B.S. bezoeken, en moest zijn eerste nederlaag tegen de kraaien boeken Nu weet jij, net zoo goed als ik, dat weerstand slechts doet strijden, en, dat een club die altijd wint, niet eens is te benijden. Hierdoor heeft deze les voor ons toch ook nog wel zijn baten, maar moet je eens met H.B.S. een hartig woordje praten. Want als je aankomt op een veld, met „Houtrust" op de hekken, moet dit toch bij elk vreemdeling den schijn van stilte wekken. En als je weet, dat op dat veld in hoofdzaak kraaien loopen, dan weet je tevens dat je daar op niets meer hoeft te hopen. Je houdt je rustig. Dit verzoek eerbiedig je als gast, doch plots'ling word je dan vol vuur door je gastheeren verrast. Daarom, den Haag, laat H.B.S. nog dikwijls winnaar zijn, maar laat den bijnaam „kraaien" weg en breng „Houtrust" naar 't Plein. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 18