'ah I HEP en l/AAk A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 123 VOETBAL IN HET BUITENLAND. IN DUITSCHLAND heeft wel het meest de overwinning van cle S. C. Minerva op Hertha B.S.C. verrast. Minerva heeft daar door beslag gelegd op het afdeelingskampioenschap, daarmee Hertha kampioen van Duitschland 1930/31 voor den verderen strijd uitschakelend. In Zuid-Oost-Duiitsobland is de volgorde: 1. Führt met 5 punten, 2. Bayem met 4, 3. Pforzheim eveneens met 4, München 1860 en F. C. Nurnberg volgen met 3 punten. Allen hebben 3 wedstrijden gespeeld. In Noord-West heeft Eintracht Frankfurt na 3 wedstrijden reeds 'n voorsprong van 2 punten op z'n concurrenten. DE TOUR VAN HET WEENSCHE ELFTAL NAAR PARIJS EN BRUSSEL trekt internationaal de aandacht. Tegen Parijs behaalden de Weeners 'n sprekende 51 over winning en werden levendig door de toeschouwers toegejuicht. Niettegenstaande de 51 verklaarden kenners van het Weensche elftal, dat dit onder zijn normalen vorm gespeeld had wat het binnentrio der voorihoede betreft. Vooral Schall en Sindelar schenen zich te veel te laten hebben beinvloeden door het forsche tegenspel der Parijzenaars. De buitenspelers waren echter buiten gewoon. Vogl nam 4 en Zischek het resteerende doelpunt voor z'n rekening. In Brussel werd Woensda g avond 27 Jan. een wedstrijd onder kunstlicht gespeeld. Hoewel de Weeners zulks voor het eerst meemaakten, speelden zij 'n prachtpartij voetbal. De Belgen, die zich schitterend te weer stelden, verloren slechts met 01, waar bij Fortuna hen echter 'n duchtig handje hielp. Diverse malen kwamen palen en lat den Belgischen doelman te hulp. „De Nieuwe Gazet" schrijft over het Weensche elftal o.m. het vol gende: Geen van de duizenden toeschouwers zal zich over het bezoek beklaagd hebben, want na een prettigen vóórwedstrijd die nogmaals aantoonde op welke fraaie wijze onze juniors het voetbal spelen, kregen de menschen een vertooning van het Weensche voetbal, die in vele opzichten schitterend was en aan toonde hoe hoog ons spel in het land van de wals is opgevoerd. Het meesterschap over den bal was een wonder; onmiddellijk was het leder stil en onder controle, en dan werd het zoo zuiver geplaatst, dat het onmiddellijk ook kon meegenomen en door gevoerd worden. Het demarkeeren ging automatisch, alsof de spelers door één hand bestuurd werden, en zoo kwam het dan dat waar en hoe de bal ook gespeeld werd, hij altijd een speler bereikte, die er weer verder en beter mee kon spelen. Misschien was de individueele snelheid der spelers, d.i. hun loopen, niet grooter dan die der Belgen, maar de bal gaat altijd sneller dan de snelste looper, als hij maar zuiver geplaatst wordt. Waren al de opgestelde elementen van uitstekende hoedanigheid, dan waren er toch wel enkele spelers, die virtuoozen waren. We zullen vooral den linksbuiten Voql vernoemen, die geslepen en aalvlug langs onze verdediging gleed, telkens als de bal hem werd toegespeeld, en dan den rechtsbuiten, minder fijn, maar geweldig gevaarlijk, ook als schutter. Het binnentrio goochelde met den bal, maar het schot kwam niet zoo snel, dat onze verdedi ging er niet bij was om onheil te voorkomen. Een deugdelijke middellijn, met den spil als uitblinker, die zich uitstekend plaatste en zuiver voorzette. Van de backs was Blum een kalm maar buitengewoon knap heerschap, wiens wegtrappen telkens een voorzet was. Janda (van Admira), die Rainer verving, was minder zeker in den beginnen en trapte nog al eens onbesuisd weg; later was hij ook uitstekend. Hiden bleef zijn wereldnaam getrouw. Hij stopte enkele harde schuivers op voorbeeldige wijze en trapte den bal steeds ver en zuiver in 't veld. Kortom een elftal ,,di primo cartello" en dat een diepen indruk op 't publiek heeft gemaakt. DE BELGISCHE COMPETITIE-RESULTATEN van j.l. Zon dag waren de volgende: Daring C. B. Union St. Gilis 24 Tubantia F. C. Liersche S. K. 13 Standard C. L. Antwerp F. C. 41 F. C. Brugge R. C. Gent 31 F. C. Turnhout R. C. Mechelen 22 Beerschot A. C. Berchem Sport 11 F. C. Mechelen C. S. Brugge 11 Van deze uitslagen is de nederlaag van de Antwerp F. C. tegen Standard C. L. met 14 het meest verrassend. Gelukkig voor de leiders faalden ook min of meer de andere gegadigden voor de eerste plaats. Een uitzondering maakte de Liersche S. K., de pittige club van Voorhoof, Seymaas Co., die nu de tweede plaats bezet. De Antwerpsche derby Beerschot-Berchem Sport eindigde na spannenden strijd onbeslist. Beerschot had tot 15 min. voor het einde de leiding, waarna Berchem gelijk maakte. Ondanks tal van verwoede aanvallen beider zijds bleef het 11. De kopgroep in de Belgische Eereafdeeling is nu als volgt: gesp. gew. verl. gel. punten v. doelp. Antwerp F. C. 19 12 4 3 54 33 27 Liersche S. K. 19 10 5 4 52 42 24 Daring C. B. 19 8 4 7 44 31 23 Beerschot A. C. 19 8 4 7 34 27 23 Union St. Gilis 19 10 7 2 33 33 22 De taalstrijd heeft in België ook zijn intrede gedaan in de voetbal wereld. De Vlaamsche clubs zijn bijeen geweest in Gent en de besprekingen hebben tot resultaat gehad, dat van den K.B.V.B, geëischt wordt dat er voortaan bij wedstrijden waaraan Vlaamsche club deelnemen, een scheidsrechter wordt aangesteld, die Vlaamsch kan spreken. Ook in commissies, die aangelegenheden van Vlaamsche clubs te behandelen hebben, verlangt men leden die Vlaanderen's taal machtig zijn. mwmmmmimmmmmmwmmmmwmmmmmz

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 17