A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 121 Zeven dagen later stonden wij op Wassenaarin de vroeger vermaarde LeeuwenkuilPotverkoffie, vandaag zou het nou gebeuren hoor, het .ongeslagen kampioenschap" was plechtig ter aarde besteld, het was een keurig nette begrafenis geweest waar niet dat op te zeggen viel, de rouwdagen waren om, vandaag kwam het in orde (dat was privé met de bus", drie sans atout" en double in the dark" tegelijk. De dag begon toch zoo magnefiek hè, onze Junioren sloegen in een prachtigen wedstrijd de H.V.V.-welpen met niet minder dan negen-één, en ofschoon het een bitter koude morgen was, verwarmden we ons aan het keurige par tijtje voetbal van de jeugdige Ajaxiden. Dat ging tik, en dat ging tak, driemaal een klein hapje en dan ineens zoo n lange haal er over heen, „over de heele" noemden we dat vroeger. Zoo werd het spel kort en lang tegelijk gehouden en de kweekelingen van W ar burton werden van het bekende kastje naar den muur gezonden. Dat ze een zware nederlaag moesten iiicasseeren vertelde ik U reeds, en jong-H.V.Vbewees eeil zéér sportieve eri goede verliezer te zijn. Toen was het „blijspel" uit en thans moet ik weer aan het „drama" beginnen. Sodeme- rammel wat heeft Ajax het toch altijd zwaar. H.V.V. was ditmaal over-compleet en speelde natuurlijk vér boven haar kracht. Ik zat toevallig midden tusschen de ,,fine fleur" van La Haye. en ieder was het er zonder uitzondering over eens dat ze „hun team" in geen tijden zóó hadden zien spelen. Als goed „sportsmann" moet ik m'n hoed eerbiedig afnemen voor het koppig vol houden van H.V.V., maar o roemruchte volgelingen van Deetje, Boelie, Mundt en Fritz Co., wat bezorg den jullie me een sof-evening. Als „boorzalf met ver tinde spijkertjes" smaakte m'n diner, en als het aan mij had gelegen was ik na dezen galgenmaaltijd zóó in m'n graf gestapt, desnoods bovenop de scherven van de leege champagne-flesschen aan dat vervloekte Hout- rust". En toen ik mij 's avonds ter ruste begaf, tokkelde de A.V.R.O.-band' het vredige „Goede Nacht en wel te rusten", maar in m'n verwarde droomen werd ik zes maal knock-out geslagen door „Hagenees"dat waren zeker de vier uppercuts op Houtrust en de twee kaak slagen te Wassenaar, en ik ontwaakte met een pracht van een koppijn. Is het wonder dat ik „nerves" was tegen ,,West-Frisia" en dat ik niet eens in de wolken was met de 241 zege, zegge en schrijve vier en twin tig-één, die ik 's morgens onze Junioren op de V.V.A.- dito's zag behalen. Daar begint het gedonderd weer, dacht ik bij me zelf, eerst een geweldige overwinning en dan vanmiddag weer de Hellevaart. Je zal het zien, we worden wéér geen kampioen. En nou kunt U me gelooven of niet, maar toen Bob die tweede goal in het goede hoekje deponeerde, sprong ik in de lucht van vreugde, bemodderde m'n buurman z'n smettelooze leverkleurige slobkous, en castreerde ongeveer z'n lik doorn. De man was als heer vermomd, maar hij vloekte ,als twee dragonders, en wou bovendien een zitplaats van me hebben. In opperste zaligheid heb ik hem een ligplaatsje op de „Nieuwe Ooster" aangeboden en ben toen wijselijk een treedje hooger gaan staan. En toen het achtste doelpunt er ingepeerd werd, heb ik hem, expres weer op z'n ppardon beenen getrapt, zei pardon Sire", en met een indianen-krijgskreet zocht ik de kleedkamer op en heb me daar aan een glas „pagne" vergrepen. Prosit Lui, Proost. Twee weken lang heb ben we op de pijnbank gelegen, maar nu is het leed geleden. En terwijl de West-Frisianen, diverse journa listen en Bestuur en spelers elkaar feliciteerden, zette ik de mooie gramaphoonplaat „When 't is Springtime in the Rockeysop en neurie het refreintje op deze woor den mee: Ajaciden vul de glazen Voor een kleine plechtigheid, Deze dronk aan Captain Volkers. En ons kranig team gewijd, Goede clubgeest zal ons schragen. D'Eenheid maakt ons hecht en sterk, We zijn allemaal een schroefje, In het Ajax-raderwerk. Al die schroefjes, al die veertjes Die staan heden op hun kop, Want de club waarvoor zij werken Staat dit jaar weer aan de kop, „Three-cheers" voor ons eerste elftal, Hartelijk gefeliciteerd, Mannen zorg dat je de titel, Voor een jaartje prolongeert. „TRIC-TRAC"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 15