Ajax op de flesch. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmtz PAG. 120 - A J A X CLUBNIEUWS Wij ontïeenen aan „De Gooi en Eemlander": Eindelijk is dan het groote feit geschied, n.l. dat Ajax zich door een flinke overwinning van het kam pioenschap verzekerd heeft. Dit feit geniet ongetwijfeld een algemeene belangstelling in geheel Nederland en hoe men overigens over Ajax als organisatie en club moge oordeelen, ze hebben toch maar weer het kam pioenschap veroverd en dat nog wel als de eerste eerste-klasser in het geheele land. Men behoeft heusch geen profeet te zijn om in haar ook de a.s. landskam pioen te zien. En aan Rood cn Wit thuis Juist in deze dagen merkt men, dat tegenover de vele duizenden aanhangers van Ajax, ook vele honderden jaloersche lieden staan, benijders, voor wie het bijna constante succes van Ajax een doorn in het oog is. Wie daaraan nog mocht twijfelen had j.l. Zondag in het stadion moeten hooren hoe er door een groep toe schouwers bij den wedstrijd Blauw Wit-Xerxes ge jubeld werd, toen de ruststand van H.V.V.Ajax be kend gemaakt werd. Wat tot veler leedwezen nog steeds niet het geval is: Dat men in Indië met onze Vereeniging medeleeft, bewijst onderstaand schrijven, dat wij gaarne hieronder afdrukken: Padang, 26 Dec. 1931. Weled. Heer. Beleefd verzoek ik U mij te zenden een exemplaar van Uw zoo zeer populaire club-blad. En als 't kan 'n paar photo's van de spelers van het elftal of 'n photo van het elftal alleen. Want ik zou zoo graag het Ajax- elftal in een lijst voor mij op mijn studie-tafel zien. Met vriendelijke groeten, Uw vriend, ROBERT BEYNAERTS. J ongens-W eeshuis. Belantoeng. Padang. N.O.I. Sum. W.K. P.S. Met de vurige hoop dat Ajax kampioen wordt voor het jaar 1932. R. B. We hebben eenmaal gefaald. We hebben tweemaal gefaald. Maar voor de derde maal heeft Rood en Wit het toch gehaald. Dat voetbal een enerveerende sport is, wisten we allemaal wel, maar dat het bruine monster je zoo mee kan sleuren, verbaast me toch telkens weer. We gingen in feeststemming naar het Haagje; natuur lijk we begrepen wel dat het geen walk-over zou wor den, maar we wisten dat ons elftal z'n beste beentje voor zou zetten, en alles in het werk zou stellen de begeerde puntjes in de wacht te sleepen. Het verloop van dezen titanen-kamp behoef ik U niet meer te schet sen, ik ben trouwens geen goede dramaturggenoeg zij het U te vermelden, dat Lamey Co. zelf de be stelde champagne gingen consumeeren, en er geen ijs genoeg in de kelders was om de gloeiende geest drift van de ,Hageneezen" te bekoelen. In begrafenis stemming gingen we met het lijk „Een ongeslagen kam pioenschapnaar Mokum terug, en bij een bokaal bruidstranenzwoeren we bloederig wraak.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 14