MOPPENTROMMEL, w/m///////////^^^ BRIEF UIT HET ZUIDEN, mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 119 EEN KIPPEN GESCHIEDENIS. (Historisch). Er is in Amsterdam een kapper, welke zich, gelijk zoovele Figaro's, bezig houdt met het trekken van lijnrechte scheidingen, ontharen van onder- en bovenlip en het verkoopen van diverse praatjes. Niets bijzonders, zult U onwillekeurig zeggen, ware het niet dat ons barbiertje ook nog andere eigenschappen bezat. Hij deed n.l. tegenover zijn klanten, waaronder vele Ajax-suppor- ters, voorkomen, alsof hij dagelijks spelers van het eerste elftal te kortwieken had. In werkelijkheid bestaat deze klandizie uit een spelend Ajax-lid, welke zijn blonde haren daargelaten, weinig over eenkomst vertoont met een onzer eerste elftalspelers. Op zekeren dag zat de hierboven genoemde jongeman, welke wij voor het gemak Jantje Bik zullen noemen, onder het mes, toen een getrouwe Ajax- aanhanger binnenstapte. Deze, poelier van beroep, had reeds een zware dagtaak achter den rug, echter niet alleen door het plukken van kippetjes, maar in hoofdzaak door het affietsen van alle voorverkoop-adressen voor een kaartje voor den wedsrijd AjaxZ.F.C. vorig jaar. Ten einde raad begaf hij zich nu naar zijn barbier, waar hij zoo vaak over de beroemde Ajax-klanten had hooren spreken. Hoe verhelderde zijn gelaat, toen deze Figaro hem vertelde, dat hij juist den Ajax-middenvoor aan het permanenten was. Ons kip- penboertje geraakte daardoor zoo in verrukking, dat hij op onzen middenvoor, alias Jantje Bik, toestormde en riep: „Een fijne kip voor U, wanneer U mij aan een overdekte zitplaats voor Zondag kunt helpen". „All right", zei onze Jantje Bik, en werkelijk, 's Zondags stond bij hem een heerlijk gebraden kippetje op tafel. Ware het hierbij gebleven: Schwam darüber! Men zou het onder de rubriek „moppen" kunnen plaatsen. De poelier echter was met deze relatie zoo ingenomen, dat hij hem voor eiken wedstrijd dat hij doelpunten maakte, net zoo een fijn hoentje beloofde. En ja hoor, zoo had Piet 's middags een doelpunt gemaakt of onze Jantje ging 's avonds het beestje halen. Hetwelk hij 5 weken volhield. Wellicht zou Jantje Bik nu reeds lang aan een Kippenindigestie lijdende zijn, wanneer onze barbier geen roet in de „kippensoep" gegooid had en den Poelier gezegd had dat Jantje Bik niets, maar dan ook niets met den Ajax-middenvoor gemeen had. Dit soort geschiedenissen heeft dus voor onze Eerste-Elftal-spelers nog een gevaarlijke zijde: vandaag gaat het nog om een kippetje, maar mor gen lees je dat je „Vader" geworden bent! „OPTIMIST". Het gebeurde bij 'n „harden" wedstrijd, dat de centervoor van den tegenspelenden spil het minzame aanbod kreeg voor zes weken het Binnengasthuis ingetrapt te worden. Voornoemde middenvoor be hoorde echter tot de categorie der „glasharden", draaide zich om en riep tot 'n supporter langs den kant: „Zeg Jan! Zeg jij tegen m'n vrouw, dat ik niet thuis kom eten! TWEE HONDJES VECHTEN OM EEN BEEN... EN N.A.C.? M'n beste Ajacieden, Groote wolken van spanning stevenen langs ons Zuidelijk voetbaluitspansel en ik kan me best voor stellen, dat jelui graag wilt weten, tegen welke club nu eigenlijk om het nationale championmat moet wor den gespeeld! Dat is me 'n knappe puzzle anders! Het lijkt er wel een beetje op dat het E.V.V. (Eindhoven) zal zijn, die dit jaar, de eer van het Zuiden zal moeten ophouden. Maar Philips en N.A.C. zijn nog even heftig candidaat. In spelqualiteit, technisch bekeken staat op dit oogenblik N.A.C, wel bovenaan. Dan komt E.V.V. met weinig verschil en als Dritte im Bunde komt Philips, dat op het oogenblik, jammer genoeg, aan het sukkelen is. In enthusiasme gaat ontegenzeggelijk E.V.V. aan den kop. Het is een pittig, snel elftal, waar de duivel van geestdrift in gevaren is. Ik zou het liefst E.V.V. voor de kampioenswedstrijden tegen jelui zien spelen, ofschoon ik strict neutraal ben en geen clubliefde bezit, behalve voor Ajax dan wel te verstaan. Maar dat is weer iets anders en daarmede heeft mijn brief over de Zuidelijke kampioenskansen niets te maken! Wij hadden hier Zondag 24 Januari j.l. de derby- PhilipsEindhoven (E.V.V.) en deze wedstrijd heeft mij waarachtig weer met de voetballerij verzoend! De wedstrijd stond ondanks emotie, sensatie en zenuwen op een peil, dat mij overtuigde voor de spanning, die de a.s. kampioenscompetitie zal opleveren. Jelui kunt je op een zéér warme ontvangst in het Zuiden voor bereiden en hetzij E.V.V., hetzij N.A.C. kampioen wordt (ik geef Philips de kleinste kans), zijn jelui nog niet happy"! Ik voor mij houd het op E.V.V. (die nog maar 2 wedstrijden te spelen en practisch de beste kans heeft) en dan zullen wij in Eindhoven weer het feest beleven van de Ajacieden hier te krijgen. Doch mijn opschrift van de twee hondjes kon wel eens werkelijkheid worden! N.A.C. is in puntenaantal in staat nog boven E.V.V. en Philips te komen, mits... zij 7 Februari a.s. van E.V.V. wint! En daar geloof ik niets van! Wij zullen het dus voorloopig op een Eindhovensch kampioenschap houden! Vriendelijke groeten voor jelui alle en maakt s.v.p. een beetje voort met jelui definitieve" kampioenschap! Die Haaqsche lucht deuqt niet voor jelui! VLOKKIE. Eindhoven, Jan. '32.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 13