A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 103 INGEZONDEN» HAAGSCH#MOKUMSCHE IMPRESSIE. mmmmmmmmmmmmmmmmmm/z/m/mma/A ER WAS EENS,. EN WAT ZAL NU KOMEN Onderstaande regelen zijn niet geschreven door een kankerpit in een kwade bui, doch dienen slechts in het belang van Ajax en van het zesde in het bijzonder. Er was eens een goed gesitueerd Heer, die een prachtig rijwiel bezat, zijn liefhebbende zoon bezat een oud vehikel, waar hij juist doorzakte toen hij met zijn vriendjes had afgesproken Zondags te gaan fietsen. Hij had toen den moed het karretje van zijn Papa ter leen te vragen, doch diens antwoord was als volgt: „Je hebt 5 centen zakgeld, als je die nu als entree betaald bij de rijwielschool, kan je daar mijnheer Jansen fietsen zien leeren op mijn stalen ros, ik heb hem dit nl. voor een paar kwartjes verhuurd". Onwillekeurig dacht ik hieraan, toen, ik Zondag j.l. met nog een paar spelers van het zesde naar D.E.C.#E.D.O. zat te kijken. Ook wij hadden moeten spelen, de heele week waren we reeds in een Super Sport Stemming, een pracht match om de tweede plaats tegen BI. Wit op het eerste veld Kruislaantoen werd een wedstrijd van het vierde ingelascht, en een elftal moest wijken, juniores en adspiranten gingen door, dus het zesde moest naar Middenweg tweede veld. Ieder die dit veld kent, begrijpt, dat onze S.S.S. (zie boven) dra verandere in Super Onrust Stemming, en niet ten onrechte, het veld werd afgekeurd. We kregen nu al eenige weken dit S.O.F.#veld toegewezen, en steeds nul op het request, mag ik nu eens vragen krijgen wij ook eens wat anders, we hadden nu alles wat ons hart begeerde, reuze medewerking van elftalcommissie, en clubblad, een prach# tige Ajaxstemming, en nu steeds dit, we zijn toch ook Ajaxieden, al spelen we dan ook niet zoo goed. Eens was er een speler uit een laag elftal en die vroeg verslagen voor zijn elftal in het Clubblad, zeer terecht zeide men toen: zorg voor een eigen journalist"; als men nu maar niet zegt „zorg voor een eigen veld". Heusch, geloof mij, dit is geen persoonlijk belang, doch het belang van een paar elftallen goede Ajax menschen. Vindt U het erg, dat ik hieraan dacht, toen ik twee wilds vreemde elftallen op het veld van ons eerste, ons eigen Ajaxveld zag spelen. In een sombere stemming togen we na het genotene huis? waarts, voor ons uit liepen een paar jochies van de dubbeltjes# plaatsen. „Het was een reuze sof", zei de Kleinste „maar wat geeft het, Ajax wordt toch ongeslagen Kampioen van Nederland". Ik heb hem zijn dubbeltje gerestitueerd, waarom ook niet, het was toch immers het eenige lichtpunt op dezen mistroostigen Zondagmiddag. JAMES. ANTWOORD Tegenover het S.O.S. van James zullen we beginnen eenige nuchtere cijfers te plaatsen. Ajax 6 zag haar thuiswedstrijden tot dusverre als volgt geregeld 27 September Middenweg Ilveld doorgegaan 11 October Kruislaanveld 25 Middenweg Ilveld 15 November Kruislaanveld 13 December Middenweg Ilveld afgelast 20 Kruislaanveld doorgegaan 10 Januari Middenweg Ilveld afgelast. Van de 7 wedstrijden waren er dus 3 op het Kruislaanveld en 4 op het Middenweg Ilveld vastgesteld. Daarvan zijn er zegge en schrijve twee niet doorgegaan in een tijdvak van 27 September tot 10 Januari dus 4'/2 maand. Vindt James het nu erg als ik z'n artikel een Super Over# dreven Stukje noem? Tenslotte, wat D.E.G.#E.D.O. betreft heeft James wel aan de honderden Ajaxieden gedacht, die nu gratis dezen wedstrijd konden zien? Aojaks het liefer datte se fandaag verliese as datte se winne, vertelde 'n passagier op de Haagsche tram aan z'n mede slachtoffers, die op het voorbalcon a la sardine bijeengepakt waren. Wafoor dan, werd onthutst gevraagd. Om de cente hè. Assese fandaag winne komt er bij de folgende thuiswedstraade geen pest publiek meer. Ja, Aojaks sit daar op die paar rot cente te wachte, smaalde 'n ander, 't is toch seker 'n miljoene club. Een heer met een kaasbolletje op die zich tot dusver afzijdig heeft gehouden, vindt het tijdstip aangebroken zich in de conversatie te mengen. Ik hep gehoord, datte ze de heele boel verspikkeleerd hebbe. Deze opzienbare onthulling sorteert niet het effect dat er van verwacht mocht worden, tengevolge van 'n inmenging van den conducteur, die onze bijdrage in de exploitatiekosten komt innen. Twee fader, een foor maan en een foor me maassie. Wat zegt U, opgeslage? Twaalenhalfe cent per stuk? Ferrek Mien, se hebbe hier ook al maleise. Make se bij ons soo'n kak datte se één spie meer motte betale en hier gooie sesoo maar 'n plak d'r tegen an! Afijn. Waar hadde we 't ook weer ofer? O ja, jij see dat Aojaks verliese sou, nou wedde om 'n potje bier van niet? Da's 'n tweede meende de uitgedaagde partij Nee da's 'n eerste repliceerde de ander. „Houtrust", riep de conducteur, daarmede de laatste kans op 'n definiteve vaststelling van de volgorde ver^ ijdelend. ADÉ.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 9