mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 102 - A J A X CLUBNIEUWS In alle opzichten was dit een combinatie die ons, plattelanders, vergast heeft op een fraaien, technischen, sportieven strijd, waar* van wij, als toeschouwers, konden genieten en onze spelers nog zeer veel van leeren. Het weder was schitterend en dit heeft zeker veel bijgedragen tot de groote belangstelling. Als om circa 2.15 uur scheidsrechter Snijders laat beginnep, blijkt al dadelijk dat de M.F.C.*ers hun huid zoo duur mogelijk willen verkoopen. De eerste aanval is voor de rood#witten doch dan gaat de geebzwarte voorhoede ten aanval en met geestdrift wordt er gespeeld, doch in den beginne houdt M. het spel te kort, maar wanneer dan de vleugels aan het werk worden gezet gaat het beter, doch de A.*verdediging is volkomen voor haar taak berekend en elke aanval wordt afgeslagen. Een enkele maal moet de keeper er aan te pas komen, doch deze bleek uit het goede hout gesneden te zijn. Resoluut was zijn optreden en zijn juiste opstelling bij eiken aanval was schitterend. Langzaam maar zeker bouwt de A.* combinatie hunne aanvallen op en met een rustige zekerheid, die de toeschouwers in verrukking brengt. Keurig samenspelend, afgewisseld met kortlang spel komen ze nu steeds voor het M. doel en de verdediging krijgt het dan ook hard te verantwoorden. Doelpunten kunnen dan ook niet uitblijven, met 2 doelpunten vlug achter elkaar gemaakt neemt A. 0—2 voorsprong. M. geeft zich echter niet gewonnen en de vleugels weten een enkele keer mooi door te breken. Uit één daarvan weet M. met een schitterend doelpunt den achterstand te verkleinen. Dit was waarlijk een mooi staaltje voetbal, wat ook door de A.*spelers werd toegejuicht. Hierna is echter steeds A. aan het woord geweest en hun spel wordt hoe langer hoe mooier en het werd voor de M.*spelers een strijd tegen een technische meerderheid, waartegen geestdrift alleen niet bestand bleek. A. wist dan ook den stand op te voeren tot 1—6, waarna de geebzwarten de tanden nog eens op elkaar zetten om te trachten den achterstand te verkleinen. Nadat diverse pogingen zijn verijdeld, waarbij zelfs enkele keeren het A. doel op gelukkige wijze voor doorboring wordt gevrijwaard, gelukt het M. om met een twijfelachtig doelpunt de eindstand op 2—6 te brengen. Voor de Ajax*spelers niets dan lof voor den sportieven strijd. Allen hebben tot het eindsignaal gestreden als was het een comp. wedstrijd. Hun aanvoerder als spil was ongetwijfeld de ster van het veld. Dat was aanvoeren met woord, met de daad. Zeker zal deze wedstrijd nog lang in aangename herinnering blijven. Het publiek heeft zeker genoten. Wel voldaan keerde men huiswaarts. Scheidsrechter Snijders had een gemakkelijke taak en leidde naar ieders genoegen. Na afloop werden in het Wapen v. Medemblik door de bes stuursleden van M.F.C. aan aanvoerder en spelers dank gebracht voor datgeen wat ze ons te zien hadden gegeven, maar bovenal voor de goede propaganda die er gemaakt was voor de voetbals sport en de les aan onze leden gegeven. Hierbij werd aan de 2 Dames supporters een flesch Eau de Cologne aangeboden voor verdrijving der hoofdpijn, als gevolg van het reizen met den boemeltrein. De aanvoerder en leider der Combinatie dankte voor de hars telijke ontvangst, roemde de sportieve houding der spelers en bovenal van het publiek, dat goed spel zoo naar waarde wist te schatten, bracht een driewerf hoera uit op de burgerij van Medemblik en dé vereeniging M.F.C. Ook hier bleek weer dat de leiding in uitstekende handen was. Niet alleen goed aanvoerder, maar tevens handig prater (ook by 't pandoeren) en ik ben er zeker van, dat hij later als tafelpresident de goede stemming heeft weten op te voeren. Ajaxscombinatie, wij roepen U een tot weerziens toe. P. P. C. Hier volgt de opstelling. Middendorp Belmer Arends Bakker de Bois Nieuwenhuizen Stam Haentjes Dekker Blomvliet Eigelsheim Reijs H.F.C. II-AJAX II. Voor dezen immer prettigen wedstrijd vertrok ons tweede elftal met invallers voor Windt en Schubert naar de Spaarnestad. Het uur van samenkomst, 12 uur 's middags bleek voor menigeen nog rijkelijk te vroeg te zijn en het elftal kwam dan ook in stukjes en brokjes (figuurlijk gesproken natuurlijk) in Haarlem aan. Na circa een half uur wachten en een kleintje koffie was het zaakje compleet en togen wij terreinwaarts. Scheidsrechter Jannes voelde aanvankelijk bitter weinig voor spelen. Het terrein was in goeden staat en een beetje motregen was geen beletsel om niet te spelen. Op algemeen verzoek liet de scheidrechter zich ten* slotte bewegen om te spelen. Wat den wedstrijd betreft, kunnen we niet erg veel moois vertellen. Het was bijna onbegrijpelijk, zoo slecht als onze jongens zich aan weer? en terreinomstandigheden aanpasten. Over het algemeen werden de ballen veel te hard gespeeld, hetgeen met het oog op het gladde veld, vele moeilijkheden met zich bracht. Bovendien werd er door de voorhoede veel te kort samengespeeld, terwijl de halfbackdinie aan hetzelfde euvel mank ging. Vooral de centerhalf behoorde onder derge^ lijke omstandigheden het spel zoo wijd mogelijk te houden, daar de vleugelspelers meestal het beste gedeelte van het veld hebben en zij vrijwel niets te maken hadden met een modder* poel, welke zich voor de beide goals bevond, neen, ons tweede elftal viel dien middag buitengewoon tegen en willen zij kam* pioen worden, dan zal er anders gespeeld moeten worden. De eenige man, die inderdaad nog een pluimpje verdient, is invaller Gras, die constant den geheelen wedstrijd goed heeft gespeeld en steeds met flinke trappen zijn gebied heeft gezuiverd. Steins nog een eervolle vermelding van zijn fraai doelpunt. ERVF. S.D.Z. II-AJAX VI 5-4. Dat we een paar weken noodgedwongen niet gespeeld hadden, bleek Zondag wel duidelijk. Er zat maar zeer weinig verband in de ploeg, en vooral voor rust kwam het eenige gevaar voor S.D.Z. hoofdzakelijk uit individueel probeeren onzerzijds. Met het verliezen van de ,,toss" was deze wedstrijd al gedeel* telijk beslist, want S.D.Z. liet ons tegen den orkaan in aftrappen, en had zich met halfstime reeds een 5—1 voorsprong weten te verschaffen Na de thee hebben we nog even alles op alles gezet, doch de achterstand was blijkbaar te groot, en verder dan een eervolle 5—4 nederlaag konden we het niet brengen. Het was jammer dat we tegen het zwaar verdedigende S.D.Z., niet één keer meer konden scoren, doch waar het een prettige, faire wedstrijd was, gunnen wij onzen tegenstanders de overwinning van harte. Het was weer eens een partijtje voetbal, enkel en alleen om de genoegens van het spel. Dat er zoo vele volgen, en dan liefst met een beter resultaat. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 8