mmmmmmmmmmmmmmtrnm PAG. 98 - AJAX CLUBNIEUWS BRAVO AJAX 41 Ons vierde zagen we de eerste twintig minuten spelen tegen O.D.E. 2. Deze korte periode was voor onze menschen al meer dan voldoende om aan alle onzeker heid betreffende den uitslag 7n einde te maken. In tien minuten tijds moest de O.D.E. doelman reeds viermaal den verkeerden kant van z7n doel bezichtigen. Onze voorhoede met Stam en Reis als verdienstelijke vleugelspelers en Hetebry als vlugge doortastende mid- voor ontwikkelde 7n vlot combinatiespel. De tegenpartij had echter weinig te beteekenen, dat bewijst trouwens de einduitslag 12—0 wel voldoende. Amstel 2 verging het Zondag j.l. tegen ons vierde al niet veel beter. Wel werden het nu geen dubbele cijfers, doch 8—0 kan er toch ook mee door! De brij is blijkbaar ook te heet geweest voor Amstel Onze A.V.B. elftallen 5, 6 en 7 bieden niet zoo heel veel stof tot bespreking. James en Sunit stuurden hun deskundige epistels in, welke wij onder de betreffende rubriek lieten afdrukken. Ons vijfde bleef met 3 verliespunten minder dan Vole wijkers de eerste plaats bezetten. FRAAIE PRESTATIES ONZER JUNIOR ELFTALLEN. Onze lezers zullen zich wellicht herinneren dat, ondanks het feit dat we onze junioren A steeds zagen winnen, we nimmer tevreden waren en er steeds op hamerden, dat het veel beter kon. In de voor de bezetting van de eerste plaats vrijwel beslissende wedstrijd tegen D.W.S. a bleek dat we juist gezien hadden. Dat was voetbal. De elf individualisten, die we in de vorige wedstrijden zagen, hadden zich vereenigd tot 7n team, dat was de alles beheerschende factor, die de oorzaak werd van D.W.S.7 zware nederlaag. Voortreffelijk was het samenspel, zoowel in de lengte als in de breedte van het elftal. De backs en kanthalfs en deze laatste weer met de voorhoede, vulden elkaar voortreffelijk aan. Het samenspel der voorhoede was nuchter en zakelijk, alle onnoodige franje bleef achter wege. Men combineerde om de kansen te scheppen en trachtte deze te benutten. In de eerste 10 minuten zat het niet mee. Wel werden eenige goede scoringskansen geschapen en kwam zelfs van Wijngaarden na goed combinatiespel alleen voor den uitloopenden D.W.S.-doelman, doch Erwin7s schot verdween juist langs den voor ons! verkeerden kant van den paal. Even later flitste van Wijngaarden echter na fraai aangeven van v. Keulen opnieuw langs D.W.S.7 rechtsback en met 7n hard diagonaal schot had Ajax de leiding. Meijer kreeg toen voor het eerst ernstig werk te doen bij 7n goeden kopbal, dien hij naar behooren stopte. Een prachtkans om de score te verhoogen ging voor ons verloren. Koning7s onverwachte kogel kwam van de lat terug en Aukema plaatste het terugspringende leder over. Een snelle aanval van D.W.S.7 rechtsbuiten bracht den gelijkmaker. Met fraaien boog belandde de bal bij den verst verwijderden doelpaal en daar stond D.W.S.7 links buiten klaar om met 7n eenvoudige hoofdbeweging den stand op 11 te brengen. Lang plezier hebben de blauw-zwarten er niet van gehad. Aukema ontving 'n prachtpass van Koning, plaatste zonder dralen naar den vrijgeloopen v. Wijn gaarden en hard en zuiver lag nr. 2 in D.W.S.7 net. Ons derde doelpunt was 7n gevolg van onoplettendheid van D.W.S.7 doelman. Van Keulen-Aukema waren in den rechter veldhoek in de D.W.S-verdedigers vast- geloopen, speelden terug op Brave, wiens schuine pass den keeper verraste en Ahrens scoorde kalm ons derde doelpunt. Met 31 ging de rust in en het was te voorzien, dat D.W.S. direct na de hervatting nog ernstige pogingen zou doen de kansen te doen keeren. Dat kwam prompt uit, want nauwelijks was de bal opnieuw aan het rollen gebracht of eenige heftige aanvalsstooten op ons doel werden ondernomen. Meijer, Donk en v. 7t Huil stonden pal. De halflinie wist eveneens van geen wijken en weldra zaten Brave en Kroese weer achter hun vleugels aan en omzwermden de rood-witten weer het D.W.S.*doel. Aukema snelde in razend tempo van de uitlijn op doel af, was reeds binnen het strafschopgebied, doch werd door den gepasseerden linksback gehaakt. Penalty! Koning voltrok correct het vonnis. 41. Ondanks den veiligen voorsprong werd het spel met volle energie voortgezet. Van Wijngaarden brak, na den bal van een D.W.S.-schoen te hebben weggepikt, door naar den linkeruitlijn, 7n pracht voorzet en Koning kopte toestormend nr. 5 in. In steeds sneller tempo voltrok zich voor D.W.S. het voetbaldrama. 7n Vlakke voorzet van Aukema leverde via Ahrens7 been het zesde doelpunt op, even later door het zevende en achtste van denzelfden speler gevolgd. Brave dreef bliksemsnel op en scoorde nr. negen. Dat het in de laatste minuten nog niet in de dubbele cijfers geloopen is, mag 7n wonder heeten. Zondag j.l. werd wederom 7n stap verder gedaan op den kampioensweg, door A.F.C. met 62 te kloppen. Het uitstapje naar Nieuwediep is onze ,,B77 zwaar op

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 4