AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 97 w////////////z//m^ Wat verder nog wel even van dien wedstrijd vast gelegd mag worden is het wederom doeltreffende en energieke spel van Piet van Deijck, die bovendien een juweel van 'n doelpunt scoorde. Typisch was het, zooals het toeval twee fouten, van den overigens uitstekend leidenden scheidsrechter corri geerde. Bij de door van Kol genomen penalty deed de lat, in hoogste instantie gerechtigheid, door het schot te keeren. O.i. was de strafschop ten onrechte gegeven, de Gooi speler kreeg n.l. de bal, waar hij met z7n rug naar toe stond, tegen den arm,- een totaal onmoedwillig handsgeval. Even later stopte een der Gooi backs 'n mooi schot van van Reenen, dat doel getroffen zou hebben, uitvallend met de handen. Wat vrijwel iedereen zag... behalve Dr. Tetzner, wien het uitzicht, op het juiste moment, blijkbaar ontnomen was. Uit de onmiddellijk volgende hoekschop kwam het leder intusschen zoo fraai voor doel, dat Volkers, door er uit te scoren, ook de tweede onvolkomenheid in de rechtspraak egaliseerde. Het verdere verloop beschrijven van dezen, met 'n 9—2 overwinning geëindigden wedstrijd zullen we maar achterwege laten. H.B.S.—AJAX. VoetbabNederland heeft weer 'n sensatie gehad, Ajax geklopt in den 14den match. Eén troost rest ons. 't Is nog altijd 7n sensatie als Ajax verliest en niet als er gewonnen wordt. 13 wed strijden zijn onze menschen ongeslagen gebleven en dat is op zich zelf toch 'n mooie prestatie. Natuurlijk was het H.B.S., dat ons de das heeft omgedaan. Vermetten's club was het ook, die ons, na aan ons het ongeslagen record omstreeks 1917/18, de eerste nederlaag toebracht. De zwarte Hagenaars hebben de zaak tactisch aange pakt. Zij hielden achter de zaak potdicht, binnenspelers fungeerden als sub-halves en het aanvallend gedeelte werd overgelaten aan den centervoor met de vleugelspelers. De tactiek lukte volkomen, doordat Ajax van de spaarzaam voorkomende kansen geen gebruik maakte. Ware dat wel gelukt en aldus de defensieve houding van H.B.S. nutteloos gemaakt, dan had de strijd 7n heel andere wending kunnen nemen. Wij denken bijvoorbeeld hier aan de kei van v. Reenen, die via Vermetten7s schedel weer uit het doel vloog, aan het schot van Mulders tegen de lat en kort na de rust een door den zelfden speler te zacht in het leege doel ingezette bal, die nog net door 'n zwarthemd achterhaald kon worden. Toen dit alles mislukt was en H.B.S. in de korte periode, dat Wim Anderiesen geblesseerd langs den kant zat er 2—1 van maakte, was het met ons afgeloopen. Nadien speelde er slechts één elftal meer en dat was H.B S. Zoo zegevierde taktiek over techniek, ondanks het feit, dat, tot H B.S/ tweede doelpunt, Ajax het beste van het spel had. Bij H.B.S. viel veel te waardeeren. Allereerst het achtertrio. Mul, Vermetten en Diehl, die van Reenen nagenoeg geen schotkans gaven. Het systeem zou geweest zijn het spel over de vleugels open te gooien, doch dat ging niet op, doordat onze rechterwing er volkomen uit was. Zenuwen? Alleen Mulders bood v. Reenen steun, doch het is te begrijpen, dat 7n dergelijke eenzijdige actie tegen 7n hechte verdediging niet veel scorings kansen oplevert. Onze backs hebben zich tegen de gevaarlijke snelle uitvallen der Hagenaars uitstekend staande gehouden en gered wat er, redelijkerwijze ge sproken, te redden viel, wat we niet van onzen dQelman kunnen zeggen. Met het oog op de uitvoerige en goede verslagen van de dagbladpers, zullen we een beschrijving maar achterwege laten. Eén onderdeel geven echter vrijwel allen verkeerd weer. Wim Anderiesen was al uitgevallen toen de stand nog 1—1 was en niet 3—1, zooals de meesten schreven. Na het schrijven van deze beschouwing, hetgeen door diverse omstandigheden later dan gewoonlijk is gebeurd, bereikte ons de Sportkroniek en daarmede de uitstekende verslagen, zoowel in cursief als rechte letter van Ir. v. Emmenes. Onze spelers krijgen een prachtcompliment „Maar sportiviteit blijft 't hoofddevies van de Ajax-vlag, die er au fond niets minder fier om blijft wapperen, al hebben de Amsterdammers nu dan eens verloren. In plaats van als juichende kampioenen ver laten ze als hun overwinnaars spontaan geluk- wenschende sportmen 't veld, dat oorzaak is geworden, dat hun kampioensfuif moest worden uitgesteld/7 Kijk dat was ons niet eens opgevallen. Dat onze menschen 7n nederlaag als volmaakte sportsman weten te dragen is zóó gewoon dat 7n insider het niet eens meer opmerkt en 7n buitenstaander noodig is om er de aandacht op te vestigen. Ajax 2 bleef de eerste plaats bezetten in de reserve le klasse, dank zij 7n 52 overwinning op H.F.C. 2 en 7n benauwde 54 op Haarlem 2 na eerst met 51 voorgestaan te hebben. Bijzonderheden ontbreken ons nog op 7t oogenblik dat we deze kroniek schrijven, doch we hopen U onder de rubriek wedstrijdverslagen meer nieuws te kunnen brengen. Ons derde kwam dit jaar nog niet in het veld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 3