MET INKT GESCHREVEN DOOR G.A.W. A J A X CLUBNIEUWS PAG. 105 OP BEZOEK. De van dikte schommelende dame, wegende schoon aan den haak ruim 250 pond, zich op het naambordje aan de deur aan? dienende als „helderziende", liet zich neerploffen op den ultra versterkten leuningstoel met zes extra pooten, wees mij een zeer wankel uitziend meubelstuk aan en zei„Gaat U zitten, meheir, en leg uw hand maar in de mijne, maar steek hem eerst in uw zak en haal uit uw portemonnaie een knaak, want als vooruitziende bin ik gewend vooruit te worden betaald. Zoo.... dank U welen leg nou rechter kluifie maar in mijn linker gut, wat een teere mannehand heb U daar ben U ook niet met koekhakke aangekommeen late we nou es zienU wou wat uit de sportwereld weten ja, U hoef zich voor mij niet te geneeren, we hebben allemaal onze ah wijkingen, Ja, wat zal ik U zeggen het Nederlandsch Elftal heb gewonne en ze zelle nog wel meer winne, maar met hoeveel en tegen wie Daar mot ik eerst vcor in trans komme en dat kost twee guide extra. Maar van Reenen speelt zich zelf in het Nederlandsch Elftal, dat ken niet misse en ik ken U nog een heele hoop andere dinge vertelle, as ik de kaarten mag raadplege, dan geef U mij nog een knaak d'r bijZoo, dank U wel en nou zelle we verder zien!.... Ziet hier schoppen negen? Dat is niks anders as ruw spel, waarvan U een voorproefie gehad het bij Ajax tegen de Stormvogels, maar d'r ligt nog veel meer zwijnerij, as ik 't zoo noemen mag, in het vet en U daar klaverboer omgekeerd ziet ligge, dan is dat zooveel een scheidsrechter, die uitgeknokt is. Die zevens en achten beteekenen niet anders as gebroken armen en beenen, waarvan ze lijm kenne koken of knoope kenne maken en die harten zes is het eenige levende wezen, dat met plezier naar een tegenwoordigen voetbalwedstrijd kan zien: dat is het jongetje, dat niet griezelen kan. En nou heb ik nog wat voor U en dat overtreft alles, maar dan U moet mijn dan nog twee guide betalen. Hét is mijn sprookjesalbum en ik zal het U late kijkeZoo dank U welen nou zelle we verder zien Hier, wat zeg U van deze kiek? „Sneeuwwitje bij de dwergen". Het is meneer Merum Terwogt te midden van het Bestuur van den Nederlandschen Voetbal Bonden as U goed kijkt, ken U uit deze foto: „Ezeltje, strek je", dadelijk de voetballers herkennen, die de tienduizend guide voor het N.O.C. moeten opbrengen; de baas, de K.N.V.B graait ze zoo onder ezeltje's staart van? daan en is het dan zoo'n wonder, dat het beest een paar extra lange ooren zijn toebedeeld? Hier heb U een extra fijn kiekje, „Zwaan, kleef aan!" en dat is nou Ajax, waar geen club van los ken komme, hoe ze ook tegen spartele en dat met alles achter zich an naar de eind? streep tippelt en daar op de volgende bladzij ziet U, hoe een in dit opzicht berucht elftal z'n woest en gevaarlijk spel begint te ontplooien en het onderschrift luidt: „Episode uit Klein Duimpje". „De Wildeman ruikt menschen? vleesch „Het weenend meisje aan de vliet" is niemand anders dan Frans Pigge, treurend over de inzinking van Edo, maar hij maakt zich te sappel om niets en de meneer, die U iets verder op ziet, is niet een reclame van Kukirol, maar een beschaafd en keurig uitziend heer, die zich dagelijks in diverse plaatsen van ons land laat afdraaien en schoone woorden spreekt, waar geen sterveling naar luistert. Het is een zeer geacht bestuurslid van den voetbalbond, optredend in een sprekende film, maar als ik het wel heb, appreciëeren de bezoekers hem in deze hoedanig? heid minder dan Watt en V2 Watt, Billy Ritchie en de dikke Fatty van vroeger, en dat was niet alleen omdat die hun mond hielden. En nou krijg ik van U nog een gulden extra, want ik bek over m'n tijd't consult heb veel te veel tijd in beslag genomen deze keer en tijd mot worde betaald. Zoodank U welen nou mot U zelf maar verder zien Overgenomen uit ,,De Revue der Sporten". PLAATSEN HOLLAND?BELGIË OP 14 FEBRUARI 1932. De aanvrage hiervan is gesloten. Gelieve het secre tariaat hiervoor dus niet meer lastig te vallen. NIEUWS VAN DE REDACTIE. Waarom dit Nr. een week later dan aangekondigd verschijnt zullen onze lezers wel hegrijpen. Het wachten was echter tevergeefsOns volgend Nr. zal verschijnen op Donderdag 4 Februari. Copie zoo vroegtijdig mogelijk, doch uiterlijk 2 Februari 8 uur aan het redactieadresBrederodestraat 75. Ajaxieden, bezoekt geregeld onze oefenavonden. Reynolds wacht op U!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1932 | | pagina 11