mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm AJAX CLUBNIEUWS* - PAG. 87 v. Reenen werd hem noodlottig en via Piet's hoofd lag het leder wederom in het Koogsche net en was de strijd beslist. In den resteerenden tijd bleef Ajax het spel beheerschen en kon van 't Hoff z'n keepers talenten nog eens toonen bij prachtige schoten van v. Reenen. Zoo eindigde de gevreesde uitwedstrijd aan de Zaan met 'n stevige 41 overwinning. Met groote voldoening kunnen we de balans van het ten einde loopende jaar afsluiten. Een voorsprong van 7 punten met nog 6 te spelen wedstrijden, beteekent practisch het kampioenschap. Zelfs aangenomen dat Stormvogels geen enkel punt meer verspeelt, zijn drie overwinningen voldoende ons achtste kampioenschap tot een feit te maken. Het vertrouwen, dat we ook gedu= rende het begin van de competitie in onze ploeg gesteld hebben, blijkt volkomen gemotiveerd geweest te zijn. Nu gaan we 'n gezellig Kerstfeest vieren en onzen boom met roode en witte kaarsjes tooien. Ook van voetbal zullen we niet verstoken blijven. We krijgen de Praagsche Profclub Victoria Zizkov op bezoek. Om in den stijl te blijven zullen we er gramofoon^ muziek van „Victoria und ihr Huszar" bij laten draaien. Onze reserves wonnen in Haarlem met 42 van E.D.O. 2, doch moesten op 't Nieuwediep, na feilen strijd tegen de Zebra reserves, de puntjes met 2—1 achterlaten. Zondag j.l. werd met 'n verzwakt elftal Vunderink, Vogel en v. Os waren als reserves mee naar de Koog met 21 van A.F.C. 2 gewonnen. Volgens oog^ getuigen was het 'n weinig belangwekkende wedstrijd. Ajax 3 zag haar positie ernstig 'verzwakt door 'n 37 nederlaag tegen Hilversum 3. Van Baarn 2 werd 'n week later met 32 gewonnen en Zondag j.l. werd in 'n goed gespeelden wedstrijd H.V.C. 2 met 6—3 geklopt. Half time bracht reeds 'n 40 voorsprong. Ajax 4 heeft twee overwinningen en één nederlaag geboekt in de afgeloopen weken. A D.W. 2 en Swift 2 werden met 90 en 62 geklopt. De eene nederlaag deed onze laatste kampioens^ kans echter praktisch verdwijnen. D.W.S. 2, de a.s. kampioen, toonde zich onbetwist de meerdere met 51. Ajax 5 vergrootte haar voorsprong door Volewijkers 3 op eigen veld met 52 te kloppen, tot 3 punten. Ook Rivalen werd geklopt, nl. met 41. Met 11 gesp., 9 gew., 1 gel., 1 verl. en 19 punten gaat ons vijfde aan den kop. Ajax 6 boekte twee overwinningen. A.B.I.M. 2 en O.V.V.O. 3 werden met 31 en 21 de slachtoffers. Ajax 7 won met 3—2 van Pionier 2, speelde 3—3 gelijk tegen Aalsmeer en.... verloor met 1—7 van S.A.V.M. 2, Dat was de eenige Ajax-nederlaag op 20 December. ONZE JUNIOREN. De belangrijke ontmoeting tusschen de a elftallen van BI. Wit en Ajax, stond niet op het peil dat men mocht verwachten van deze leidende elftallen. Onze jongens namen de leiding door Arens, dcch nog vóór de rust hadden de Zebra's de stand met 'n ver hard schot gelijk gemaakt. De tweede helft begon met hevigen druk op het Zebradoel. Na 'n hoekschop verdween de bal via tal van beenen ten tweede male in het BI. Wit doel. v. Munster bracht met 'n hard genomen vrijen schop de stand op 31 en v. Wijngaarden scoorde na 'n algemeenen aanval ons laatste doelpunt. Zondag j.l. vond de returnmatch plaats tegen Spar taan a, van welk elftal de onzen in den polder met 01 verloren hadden. Elzenga was bij den wedstrijd aanwezig en kenmerkte deze als de beste tot dusver gespeelde van onze A. Met 91 werden de roodbroeken naar huis gestuurd. Ruststand was 50. Onze B junioren hebben weer danig huisgehouden onder hun tegenstanders. Zij begonnen met D.W.S. b met 110 te kraken en deden hetzelfde met de nrs. 2 en 3 van de ranglijst, Volewijckers a en D.W.V. a met resp. 91 en 83. Het totaal resultaat is nu 12 gespeeld en 12 ge- wonnen, 103 goals vóór en 14 tegen. Die knapen spelen bijna met 'n gemiddelde van 10! Tegen Volewijckers a hadden onze b^ers in de eerste 10 minuten niet over welwillendheid van Madame Fortuna re klagen. Over onzen op den grond liggenden doelman werd de bal tegen den paal geschoten. V. d. Fluit opende kort daarop de score door na 'n sleeht weggewerkte hoekschop de bal hoog in de touwen te jagen. Geen minuut later zond onze midvoor z'n eersten kogel in en bracht de stand op 20. Een penalty regen ons werd door de Volewijckers over de lat gejaagd. Onze midvoor kreeg tweemaal den bal goed op z'n schoen en evenveel malen was de Volewijcker-keeper gepasseerd. Met dezen 4(^voorsprong was de strijd practisch beslist. Geleidelijk is de stand in dei en steeds eenzijdiger wordenden wedstrijd tot 91 gegroeid.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5