PAG. 86 A J A X CLUBNIEUWS De Koogers maken wel meer gebruik van hun lichaams- kracht als bij ons gebruikelijk is, doch de sterke neiging om in de eerste plaats de bal te spelen, is aanwezig. Typisch deed ons verder de neiging tot kort spel bij K. F. C. aan. Dit speltype is anders niet gebru.kelijk aan de boorden van de Zaan. Onze ploeg heeft zich schitterend aan de omstandige heden aangepast. De onvolkomenheden van het spel waren bijna alle aan den slechten speelbodem toe te schrijven. In zeker opzicht kunnen we de straf-commissie dankbaar zijn. De schorsing van Diepenbeek heeft blijk baar de energie, die we de vorige week tegen Sparta wat aan 't verflauwen vonden, weer doen opleven. Ondanks het feit dat het lang niet meeliep heeft ons elftal geen moment den moed opgegeven. Zelfs de critieke situatie na de rust, toen de Koogers na gelijk gemaakt te hebben zich met al hun enthousiasme in den strijd wierpen, werd keurig doorstaan. Als we ondanks de mooie praestatie van ons heele elf al aan een speler eenige woorden willen wijden, dan noemen we Henk Anderiesen, de man die bij ons in den lcop der tijd links-back, rechts-back, links-half, spil, rechtshalf en rechtsbinnen heeft gespeeld. Henk was de moeilijke taak toegewezen Diepenbeek te vervangen en er dient aan toegevoegd te worden voor de zooveelste maal heeft hij met succes de opge- dragen taak vervuld, hij zat er uitstekend tusschen en de gevaarlijke linkerwing Visscher—Kruiver vond in hem en v. Deyk onverbiddelijken tegenstand. Wat de wedstrijd zelf betreft, het volgende: Precies 2 uur trapte van Reenen voor ons af en luttele seconden la'er was de bal vóór het Koogsche doel, waar het gevaar ten koste van 7n hoekschop be zworen werd. v. Reenen7s begin is niet erg gelukkig, want nauwelijks is hij in schotafstand van het K. F. C. doel, of drie Koogers gaan in hun ijver Piet het schieten te beletten zoover, dat onze centervoor lichtelijk gekraakt wordt en hinkende wegstrompelt. De blessure bleek echter nog al mee te vallen, want een minuut later geeft v. Reenen 'n prachtpas aan ten Have die inloopend op doel schiet, waar v. 7t Hoff vallend wegstompt. Na 7n kortstondig tegenbezoek waar Anderiesen zon der pardon 7n eind aan maakt, wordt het Ajax*offensief weer met volle kracht voortgezet. Onophoudelijk stuwt onze halflinie, waarin vooral van Deyck en Wim Ande- riesen schitterend werk verrichten, onze voorhoede op. Het regent corners op het K. F. C. doel, die meeren- deels door ten Have schitterend genomen, uiterst ver warde situaties doen ontstaan. Eenmaal wist van 7t Hoff door zich op den bal te werpen een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Jurriaans was eens de geheele verdediging voorbij, doch wachtte iets te lang, zoodat de Kooger verdedigers wederom op 't nippertje 7n Ajax doelpunt wisten te voorkomen. Na dit Ajax*overwicht werkt K. F. C. zich wat los en krijgen hun aanvallen een gevaarlijker karakter, vooral ook doordat haar halflinie de verdedi gende houding wat laat varen en achter haar voorhoede aanzit. Eenmaal zijn twee Koogers onze verdediging geheel doorgebroken, 7n schot op enkele meters afstand volgt, doch Bonneveld stopt languit vallend keurig. Het laatste kwartier voor de rust is vrijwel geheel voor Ajax. Mulders mist een prachtkans hem door v Reenen gegeven en v. 7t Hoff verwerkt op meester* lijke wijze keiharde schoten van v. Reenen en een van Wim Anderiesen, die van achter zijn voorhoede een formidabelen kogel afzond. Intusschen waren we ondanks ons overwicht met halftime nog niet verder dan 0—0 en toen eenige minuten na de hervatting Wim Anderiesen geblesseerd raakte, werd de stemming onder den Ajax-aanhang ietwat ongerust. Onze voorhoede zette echter het offensief onverzwakt voort, v. Reenen brak prachtig door in den linker veld- hoek en langs den uitgeloopen doelman rolde de bal in de door ons zoo fel gewenschte richting De door Piet geloste schuiver dreigde echter in den modder van het doel geheel te blijven steken, doch ge lukkig was ten Have toegesneld om aan de laatste on* zekerheid een einde te maken. De Koogers lieten zich echter door het Ajax-succes allerminst ontmoedigen. Kruiver maakt zich keurig vrij, zet scherp voor, Bonneveld tracht de bal nog te grijpen doch de fel inloopende Bouthoorn loopt de bal tot groote vreugde der Koogers en Koogeressen in ons doel. Hierna laaide het Koogsche enthousiasme nog hooger op dan te voren en het was juist gezien van onze men- schen voorloopig alle kracht aan afweer te wijden. Een sterke verdedigingsmuur deed het Koogsche enthousiasme te pletter loopen en allengs verflauwen en toen daarna het offensief hervat werd, was het pleit in korten tijd beslecht. v. Reenen tikte na 7n ingooi de bal naar Volkers, 7n dribble naar binnen, 7n voorzet en Mulders scoorde ons tweede doelpunt. Even later kreeg onze linksbuiten weer 7n kans, doch even treuzelen werd noodlottig. Onverwachts werd onze leiding vergroot door 7n ver hard schot van Jurriaans, dat v. 7t Hoff blijkbaar ver raste. De K.F.C/ers raakten door het snelle Ajax- succes steeds meer van streek en luttele minuten na het derde kwam ons vierde doelpunt. Een schuine boogbal van Mulders wilde van 7t Hoff uitloopend vangen, doch 7n bliksemsnel ingrijpen van

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4