A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 85 dat de Stormvogels het verkeerde van hun handelwijze zouden gaan inzien. Dit was het tweede punt, waarin we teleurgesteld werden. Wij ontleenen aan „De Telegraaf" van 17 Dec. de volgende uitlating: „Na de rust speelden we enthou siaster li! Red. we waren toen sneller dan Ajax, en de gokkers, dié op een ongeslagen kampioenschap van Ajax gewed hadden, begonnen angstig te worden". L Ziedaar 'n laffe poging om de schuld van zich af te schuiven op het publiek Laten we de Heeren dit zeggen: Als Ajax in IJmuiden zoo grof gespeeld had als zij hier, dan waren wij niet zooals zij ongeschonden en onbedreigd in de kleed kamers gekomen. Niet het publiek heeft U ongunstig beinvloed, doch omgekeerd, het Amsterdamsche publiek had slechts één qualificatie voor U: Bah! J V. Ons bestuur zal evenmin als Diepenbeek bij de uit» spraak der commissie berusten. Als vereeniging doet de schorsing zelfs van 'n uitstekend speler als Diepenbeek pns weinig schade. Onze ploeg staat of valt niet met één speler, dat wijst trouwens het laatst verkregen resultaat 41 op KF.C. wel uit, doch boven alles gaat het hier om de eer van ons elftal, van wie nog nooit iemand geschorst is en om de eer van een fair speler met 'n volkomen blanco strafregister. Aan de hoogste instantie in den K.N.V.B. thans de taak inderdaad recht te doen. Tevens heeft de K.N.V.B. ons opgedragen het maken van slagboomen van het veld tot aan de kleedkamers. Als H.B.S. dat nu ook moet doen, is de werkeloosheid in de houtindustrie in den Haag voorloopig opgeheven! Als het onderzoek nog lang duurt, zien we het er nog van komen dat Ajax door ruw spel getracht heeft van Stormvogels te winnen. Laten we thans ons gebruikelijk overzicht vervolgen. Ajax—Sparta was 'n formeele tegenhanger van den vorigen wedstrijd. Emotieloos gleed deze kamp aan onze oogen voorbij. Dat onze menschen winnen zouden was reeds in de eerste minuten te zien. Het spelbeeld was zóó rustig, dat ondergeteekende, toen de stand nog slechts 1—0 in ons voordeel was, 'n sigaar opstak, wat in onze naaste omgeving altijd het teeken is dat Adé. zich volkomen veilig voelt. Onze center-voor, die nog last had van 'n dikken enkel en nog wel aan 't gevreesde rechterbeen moest het van z'n linker=onderdaan hebben, en toen die het werk niet bleek af te kunnen, werd Piet's hoofd tot het bereiken van doeltreffende resultaten in den strijd betrokken. En met succes, we zagen in géén wedstrijd Piet zoo vaak koppen als in dezen. Bonneveld had 'n zwak moment bij ons eerste tegen» punt, doch daarentegen heeft hij driemaal 'n onafwend» baar schijnend tegenpunt voorkomen. Ons eerste doelpunt ontstond toen na fraai veldwerk van v. Reenen en ten Have, de bal voor het Sparta- doel gebracht werd en Strijbosch back en keeper 'n onderdeel van 'n seconde te vlug af was. Na dit eerste doelpunt zakte de animo onzerzijds wat, hetgeen wellicht ten deele veroorzaakt werd door het feit dat het niet lukken wou. De laatste tien minuten voor de rust kwam er weer wat leven in de brouwerij. Een sublieme hoekschop van ten Have belandde, al of niet ten tweede male aangeraakt, dat konden we vanaf onze plaats niet constateeren in het Sparta»doel. Een moment later maakten v. Reenen en Mulders 'n snelle wandeling door de Spartadefensie en gaf Piet Cohen ten derde male het nakijken. Kort voor het einde der eerste helft scoorde Sparta tegen. Na de rust heeft het publiek vier fraaie goals te zien gekregen. De ttf'ee kopballen van v. Reenen en het doelpunt van Volkers, na schitterend samenspel met ten Have, waren af. Niet minder fraai was het tweede tegenpunt van Sparta, 'n kogel a la v. Reenen na half afgeslagen corner. Met 62 kwam het rustige einde van 'n zeer kalmen wedstrijd. K. F. C. -AJAX. Het uitstapje naar de Koog werd allerwege als 'n „Zware" voor Ajax aangeduid en is dat in ieder op» zicht ook geweest. K. F. C. heeft als we beide wed strijden tusschen ons eerste en dat der Koogsche in onze gedachten terugroepen, ons den heftigsten tegen» stand geboden. De goede indruk die we in onzen thuiswedstrijd van deze Zaankanters kregen, hebben zij Zondag j 1. volkomen bevestigd. Een elftal met goede techniek en schotvaardigheid. Waren zij echter in Amsterdam, aan onze verzwakte ploeg, die bovendien toen nog niet op dreef was, gelijk waardig, Zondag j.l. waren de onzen onbetwist veel sterker, en de gunstige 0—0 rust stand dankten de Koogers aan het sublieme spel van hun doelverdediger. Tal van malen dat 'n doelpunt niet te voorkomen leek, wist van 't Hoff dit nog te voorkomen. Zelfs v. Reenen wist hij in de eerste wedstrijdhelfr te weerstaan. Nemen we het zeer slechte speelveld in aanmerking, dan kunnen we zeggen, dat beide elftallen 'n technisch hoogstaande partij voetbal hebben gespeeld.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3