PAG. 84 - AJAX CLUBNIEUWS A ,.v A mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm AJAX I EN ONZE JUN. B PRACTISCH KAMPIOEN. IEGENEN die, onze antipathie tegen ruw spel kennende, een uitgebreid relaas van den wedstrijd Ajax*Stormvogels verwachten, moeten we teleur stellen. We beoefenen de critiek niet om der wille van de critiek zelve, doch uitsluitend om de aandacht op het ruwe spel te vestigen en mede daardoor tot ver betering te geraken. Van den wedstrijd tusschen ons en de IJmuidenaren kan men niet zeggen, dat zij geen aandacht heeft ge trokken. De storm van verontwaardiging, die opgestoken is in de dagblad- en sportpers en het ingrijpen van den K.N.V.B., bevredigen ons volkomen en ergo zullen wij er verder het zwijgen toe doen. De eenige wensch, die wij hier nog uiten willen, is, dat na de heftige incidenten op 6 December, beide vereenigingen de kunst zullen weten te verstaan, de gouden brug naar een betere verstandhouding te bouwen. Dat zulks mogelijk is, is niet aan den minsten twijfel onderhevig. Jaren geleden was ook de verhouding tus schen 't Gooi en onze vereeniging verre van aangenaam. Geleidelijk hebben spelers en bestuur van beide zijden tot een betere verstandhouding medegewerkt en het laatste jaar is de toestand zoodanig geworden, dat deze niets meer te wenschen overlaat. Voor oefenwedstrijden van diverse elftallen bezoekt men elkaar over en weer en steeds verloopt alles in de beste verstandhouding. Bovenstaande regelen, geachte lezers, waren reeds géschreven vóór 12 December, de dag waarop de eerste zitting van de commissie van onderzoek plaats vond. We meenden over den fel bewogen wedstrijd Ajax- Stormvogels niet méér te moeten schrijven, dan hetgeen U boven de drie kruisjes aangetroffen heeft. Deze meening was gebaseerd op twee motieven. Ie. Dachten wij dat de Stormvogels, nu de pers unaniem haar optreden scherp afkeurde, er zich eindelijk van bewust zou worden op het verkeerde pad te zijn. 2e. Hadden wij het vertrouwen in de commissie van onderzoek en waren wij overtuigd dat deze recht zou doen. "Vv: "l l\l i Die overtuiging bezaten we nog, toen we Zaterdags avond 12 Dec. laat in den avond, na gehoord te zijn, de commissie van onderzoek verlieten. Toen Zondagsochtends bleek, dat de wedstrijd Storm vogels-West Frisia door de commissie afgelast was, meenden we ons vertrouwen bevestigd te zien. De heeren uit IJmuiden hebben daarna 'n listige troef op tafel gegooid. Zij hebben beweerd, dat de commissie wel hun, doch niet Ajax zou aandurven. We krijgen den indruk, dat met deze uitlating 'n ge voelige snaar bij de commissie aan het trillen is gegaan, want de voorloopige strafmaat, twee Stormvogelsspelers geschorst tegenover een Ajaxied, wijst er op, dat de commissie sedert Zaterdagavond 12 Dec. overstag gegaan is. Tusschen de twee tot dusver genomen beslissingen, als eerste het afgelasten van Stormvogels*West Frisia, terwijl Ajax*Sparta kon doorgaan, en het tweede besïuit 2 spelers van Stormvogels en een van Ajax te schorsen', is een afstand die niet door gezond verstand te overbruggen is. Of het eerste besluit öf het tweede is onjuist. Het is, afgescheiden van alles, de ironie van het noodlot, dat 'n speler als Diepenbeek, een sieraad van de Nederlandsche sportvelden, tenslotte de dupe wordt. Als we bedenken, hoe de Stormvogels-backs de geheele tweede wedstrijdhelft voortdurend provoceerend zijn opgetreden en niet gestraft worden. Integendeel is er nog een in het Zwaluwen* elftal gekozen en daar* tegenover 'n fair speler als Diepenbeek, die zich 'n moment niet volkomen beheerscht, geschorst wordt, dan moet men lachen om deze rechtspraak, zij het dan met den lach der ironie. Trouwens: Als er met moedwil getrapt is, dan waren Diepenbeek en Boekelaar beiden schuldig en dan treft te meer het eenzijdige van den strafmaatregel. Alles bijeengenomen doet de commissie ons denken aan den berg dien 'n muis baarde. Zij had prachtmateriaal ter beschikking. De geheele groote dagblad*- en sportpers schreven unaniem, dat Stormvogels met ruw en onbesuisd spel de technische superioriteit van Ajax heeft trachten te breken. Als de Heeren van de onderzoekcommissie wellicht die ver* slagen niet hebben gelezen, dan liggen ze aan ons adres ter beschikking. Die verslagen lieten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Vooral de laatste regel uit 't verslag van „Het Handelsblad": Ajax had liever 2—0 gaaf, dan 10—0 met kapotte enkels, slaat de spijker op den kop. Op grond van diezelfde verslagen hadden we gehoopt,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2