PAG. 92 - A J A X CLUBNIEUWS O. V. V. O. Ill—AJAX VI 1-2. Hoewel we voor rust meestentijds in het offensief zijn, weten we het niet verder dan één doelpunt (op fraaie wijze door Louwaard gescoord) te brengen, zoodat wij met een allesbehalve veilig gevoel gaan teaën. Na de hervatting is O. V. V. O. sterk in de meerderheid, doch onze achterhoede weet ieder gevaar te bezweren. Onze voorhoede krijgt dan gelegenheid een paar snelle uitvallen te ondernemen; uit een hiervan kan een O. V. V. O.-verdediger alleen nog maar redden, door den bal met zijn handen te stoppen. De scheids? rechter wijst onverbiddelijk naar de beruchte, of neen, laat ik liever zeggen naar de zoo zeer beminde witte stip en ons tweede doelpunt is op eenigszins fortuinlijke wijze ter wereld. Een overdreven weelde is het ondertusschen niet, want reeds spoedig weet O. V. V. O. tegen te scorenals dan nog de heer Tump van het striidveld verdwijnt wordt het bepaald kritiek voor ons. Een feit is, dat genoemde heer altijd gewicht in de schaal legt, en of het nu komt door zijn permanente Henri Clay of door zijn imposante figuur, dat weet ik niet, maar zeker is het. dat hij onze tegenstanders een „weest op uw hoede" af? dwingt. Nu was het hek nog even van den dam en moesten wij nog heel wat „nette biggen en slingers" in ontvangst nemen, voordat de scheidsrechter het verlossende eindsignaal ten beste gaf. Het was een zwaar bevochten zege, en hoewel ieder zich tot het uiterste gegeven heeft, moet ik het werk van Knijn even apart memoreeren. Vriend en tegenstander stonden verbaasd over het keepwerk van dezen peenharigen jongeman. Knijn, het was enorm en iedere helderziende kan je een groote voetbaltoekomst voorspellen, zonder haar positie ook maar even in gevaar te brengen. 13 December. Heden moesten wij om half twaalf tegen Z. R. C. spelen. Door onvoorziene omstandigheden stond ik om elf uur nog met mijn vleugeladjudant Freiherr von Prage in Utrecht. Een Een trouw en onvolprezen Ajax?supporter gaf toen even de 40 paarden van zijn Lancia Lambda een gasinjectie en zeulde ons met een gangetje van 100 KM. Mokumwaartsch. Achter in de auto hebben we ons in voetbalplunje gestoken en arriveerden klokke half twaalf op het Ajaxterrein, om daar te vernemen, dat het veld afgekeurd was. Je moet maar boffen. AJAX VI—A. B I. M. II 3-1. 20 Dec. Een aardige strijd met Ajax iets in de meerderheid. Na circa 20 minuten spelen bezorgt Louwaard ons de leiding, doch reeds spoedig maakt A. B. I. M. gelijk. Onze gramafoonexpert op den vleugel slikt dan even een nieuw naaldje in, piekt den bal up en schuift zonder piepen of krassen door de A. B. I. M.?verde? diging 2-1. De rust deed ons schijnbaar goed, want na rust mogen ook de buitenspelers meedoen. Hierdoor krijgt ons spel een meer open karakter en weten we een derde goal aan de score toe te voegen. Diverse kansen worden nog om zeep gebracht, een weelde, dien we ons dezen middag konden permitteeren, doch wat we toch niet voor gewoonte moeten houden. Tot doelpunten komen wij niet meer, en waar onze achter? de enkele A. B. I. M. aanvallen gemakkelijk ontzenuwt, onder? gaat de stand geen wijziging meer en kan Elzinga weer twee winstpunten voor zijn Ajax?archief noteeren. Jongelui, nu vast? houdeneen eervolle plaats zijn wij verplicht aan onzen titel Ajacied. Een beetje vinniger ingrijpen mag voor sommigen wel, als het natuurlijk maar netjes blijft, en dat spreekt bij Ajax vanzelf. Je weet: voetbal is een spel van beenen en hersens; enkel trappen kunnen stieren en ezels ook, en als je een goal denkt te maken door diep na te denken, dan is de bal net voor je voeten vandaan. Daarom mixe het, de scheikundige analyse voor voetbalster is: 2 stevige beenen, 1 gezonde body en een stel goed functioneerende hersens, een en ander goed doortraint, en met een eerlijke sportopvatting. Laten we even nagaan of deze punten bij ons zelf voldoende kloppen en anders de scherpe kanten even bijvijlen. JAMES. Onze Bsadspiranten spelen gelijk tegen de a.s. Kampioenen. Zondag 13 December waren wij te gast bij onze Blauw?Wit? vrienden, waar onze jongens zouden probeeren hun blauw?witte collega's de eerste nederlaag te bezorgen. Laat ik U op den voorgrond zeggen, het is niet gelukt, terwijl toch moeite of kosten hiervoor niet gespaard zijn. U zult vermoedelijk denken dat ik met het woord „kosten" bedoel het laten medespelen van eenige profs (Gallacher etc.). Er is bij onze kleuters echter iedere week een erg klein mager vadertje die de jongelui voor dezen wedstrijd kauwgummi aanbood teneinde hun ausdauer te vergrooten. Na lang wachten verschijnt de scheidsrechter tén tooneele en maakt na den toss direct indruk als hij één onzer spelers een waarschuwing geeft, daar deze nog tegen een bal trapt, terwijl de referee het sein voor beginnen had gegeven. Jongens denk er aan dat dergelijke gevallen niet meer voor? komen. Het begin brengt ons in een hoopvolle stemming daar er goede aanvallen ondernomen worden. Goed verdedigen van de thuisclub voorkwam echter doelpunten. Een weinig meer doortastendheid van ons binnentrio in het bijzonder de Gebr. Ter Horst zou de balans met rust in ons voordeel gebracht hebben. Na de rust was het bijna uitsluitend een strijd tusschen de Blauw?Wit voorhoede en onze verdediging die met doelman Dik aan het hoofd in uitstekende conditie was. Het einde kwam met blanken stand. De halflinie met een verkouden aan? voerder (zeker laat naar bed gegaan Dorus) heeft ook hard gewerkt. De gebroeders eten zeker te veel of te goed, want de aanleg voor die buikjes moet weg hoor. Wat dat eten betreft, ik kom met de kerstdagen wel eens even kijken hoe of dat in orde is. C. E. dL V. D. W. V. Jun. aAJAX b Jun. Deze met eenige angst tegemoet geziene wedstrijd is in een volkomen verdiende groote overwinning der onzen geëindigd. Voor de rust was het een pogen van de verdediging der thuisclub om de score zoo laag mogelijk te houden. Het was echter geen bezwaar voor onze voorhoede om 5 doelpunten te maken, waarvan onze middenvoor het grootste percentage voor zich opeischte. Bij het laatste doelpunt ging er een hoeraatje op aangezien daarmede de „century" gemaakt was. Met rust ontstond er een aangename discussie met den referee over den stand. Is het nu 4—0 of 5—0? De scheidsrechter meende zich voldoende te kunnen excuseeren met een antwoord: Ik had niet zooveel doelpunten verwacht. Daar de D. W. V. menschen zich echter met onze meening n.l. 5—0 konden vereenigen, werd met dezen voorsprong aan de 2e helft begonnen. Het is voor mij een buitengewoon lastige taak om U het een en ander

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10