mmmmmmmmmmmmmmtrnm AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 51 trouwen had geschokt, doch toen later bleek, dat Ajax niet onoverwinnelijk was kwam er een herleving, die bekroond werd met een 2e doelpunt. De achterhoede kan op een uitstekend gespeelden wedstrijd terugzien. Vooral v. d. Zei heeft heel wat „weggehaald", terwijl ook Oerlemans weer stond als een rots, waarop heel wat Ajax^golven te pletter liepen. Bakker en de middenlinie heeft hard gezwoegd, zijn spelverdeeling was goed, zijn aangeven kan echter nog iets nauwkeuriger. Krul hield de vlugge wenk Volkers—ten Have goed in 't oog, terwijl Kempeneers zeker voldoende pres teerde hoewel hij nog niet dat snelle herstellen van Edelenbosch heeft. Toch is hij een zeer bruikbare reserve. In de voorhoede was Stelling de fabrikant der beide rood-gele doelpunten en vooral het eerste was een juweeltje De vleugelspelers hebben zich weer van hun beste zijde doen zien, door snelle aanvallen en goede voor zetten, doch na 't uitvallen van Ramkema was de rechterwenk gebroken. Zymni miste aanvankelijk nogal eens, doch na de rust werd dit beter. Hoe hij echter die opgelegde kans vóór de rust kon verknoeien blijft voor ons nog steeds een raadsel evenals van Loots en Tikus in 't laatste kwartier. „Je moest er zelf maar voor staan" hooren we ons al toevoegen, en we kunnen het ons voorstellen, ieder schot kan niet raak zijn: maar toch zulke kansen... Enfin 't is gebeurd en nakauwen geeft geen zier. De wedstrijd. Te ruim half 3 laat scheidsrechter Vrugt, die wel rustig leidde, hoewel hij geen moeilijke taak had, maar enkele zeer dubieuse beslissingen nam, zóó zelfs dat Ajax supporters zich er ontevreden over uitlieten de beide elftallen zich opstellen, nadat Van der Zei den toss heeft gewonnen, en wind 'mee kiest. De opstelling is als volgt: Bonneveld. Diepenbeek. v. Kol. H. Andriesen. W. Andriesen. v. Deyck. Volkers. Van Rcenen. Jurriaans. Ten Have. Mulders. ScheidsrechterVrugt, Haarlem. Stelling. Zymni. Ramkema. Horsman. Peereboom. Krul. Bakker. Kampeneers. De Kroon. Oerlemans. West-Frisia. V. d. Zei. Ajax trapt af, doch W.F. neemt den bal over en zet er meteen een behoorlijk tempo in. Reeds dadelijk gaat Tikus aan den haal, doch zijn schot gaat rakelings naast. Ook Ajax gaat op ver kenning uit doch keert onverrichter zake terug. W.-F. zit vinnig op 0nze tweede goèri den bal en menige aanval wordt opgezet. Diepenbeek is j echter goed op dreef en haalt heel wat weg. Een voorzet van Tikus wordt door hem onderschept, even later beneemt hij Stelling een kans uit een voorzet van Willy. W.F. geeft echter niet op en de stormloop houdt steeds aan. Bakker vooral voedt de voorhoede uitstekend. Na mooi samenspel tusschen Tikus en Zymni schiet eerstgenoemde juist over. Ajax kan het niet verder brengen dan eenige uitvallen, die door Mulders en ten Have worden geleid. Deze leveren niets op. Weer gaan Geert en Tikus er van door, v. Deyck wordt gepasseerd, Tikus zet voor en met een keihard schot weet Stelling Bonneveld meesterlijk te passeeren <10>. Dat was werkelijk een juweeltje van 'n doelpunt. Er zijn dan 8 minuten gespeeld. Zoo mogelijk nog sneller komen de roodgelen terug, want een zóó spoedig succes had men niet durven verwachten. Willy en Stelling brengen mooi op, maar Diepenbeek redt weer. Een uitval van Ajax, door Volkers geleid, doet de Kroon wat hardhandig ingrijpen, waardoor een vrije schop wordt toegekend, die van der Zei echter uitstekend stopt. Dan is 't woord weer aan W. F. Geer en Stelling breken door, Willy krijgt den bal en zet fraai voor doel. Zymni komt vrij voor Bonneveld en ieder denkt aan een tweede doelpunt, doch onbe grijpelijk gaat de bal nog naast. Een prachtkans was hopeloos om zeep gebracht. W. Fr. blijft echter op de Ajax helft en eenige corners worden geforceerd, die echter worden weg^ gewerkt.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9