A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 49 HET PROTEST WEST FRISIA-AJAX. VAN DE REDACTIE. mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmazm vooralsnog zonder hulp van de Stadionclub afkunnen! Zondag j.l. zagen we onze C'ers wederom in actie, nu tegen het elftal van Spartaan b, dat met 6 gespeelde wedstrijden en even zooveel overwinningen aan den kop van de ranglijst prijkte. Met 5—0 wisten de onzen te zegevieren, doch de strijd is veel zwaarder geweest dan de cijfers doen vermoeden. Wel had Ajax geregeld het beste van het spel en stuwde de voortreffelijk spelende halflinie met Scharlau als uitblinker keer op keer de voorhoede op, doch slecht schieten en uitstekend werk van den Spartaan doelman, deden de rust met dubbel blank ingaan. Ook na de hervatting hielden de roodbroeken nog geruimen tijd stand tegen het steeds heftiger wordend Ajax offensief. Keurig tipte de doelman eenige schoten over de lat, totdat na 'n schermutseling Schmidt den bal voorzette en Geerlings ons met 'n fel schot de leiding bezorgde. De Spartanen inziende dat verdedigen alleen hun niet meer kon redden drongen op en gaven zoodoende onze voorhoede wat meer ruimte. Daarvan werd dankbaar geprofiteerd. Dekeling kopte nr. twee in de touwen en scoorde even later na goed werk van Posthumus nogmaals. Geestman kopte nr. 4 in en Posthumus bracht met 'n hoog schot de stand op 5—0. Onze Adspiranten a hebben zoodanig peuterig voor- hoedespel ten beste gegeven, dat zij aan den Zuidelijken Wandelweg met 0—1 tegen A.F.C. a in de minderheid bleven en dus twee kostbare puntjes verspeelden. Twee belangrijke overwinningen hebben zij er op laten volgen. D.W.S. a werd in de polder met 3—0 geklopt en tegen Blauw Wit wisten zij met 1—0 te zegevieren, doch het dient gezegd, dank zij de mede* werking van Fortuna. Onze Adspiranten b zagen we Zondag j.l. in actie tegen Spartaan b. Ons b is 'n aardig elftal, dat met ijver speelt en door Vaders en Moeders trouw aangemoedigd wordt. Verseef benutte kort na het begin 'n voorzet van rechts en toen volgde 'n periode waarin de partijen uitermate welwillend tegen elkaar waren. v. d. Laar schoot 'n penalty het was wat zwaar gestraft over en een der Spartaan backs trapte als bewijs van waardeering hiervoor even later de bal in eigen doel. Dik kreeg toen het eerste moeilijke werk. Een hard schot van den rechtsbinnen stopte hij fraai. Even later moest onze doelman echter na een snelle doorbraak der jeugdige roodbroeken zwichten voor een goed schot. Toen was de beurt weer aan ons en schoot v. Laar hoog op doel, de keeper was te klein en het was 3 1. Donkerkaat bracht nog voor den rust de stand op 4 1. In de tweede helft begonnen de roodbroekjes beter van zich af te bijten en scoorden een goede goal. Het slot van den wedstrijd was weer voor de Ajaxiedjes, die nog twee doelpunten aan het totaal toevoegden. 62 was het einde. Voorts werd nog tegen Volewijckers 0—0 gespeeld en van D.W.V. a met 20 gewonnen. We kunnen dus tevreden zijn. Onze Adspiranten c speelden tweemaal gelijk, 2—2 tegen Wilhelmina Vooruit en 1—1 tegen J.O.S. In Rap a moesten zij met 0—2 hun meerdere erkennen. Zondag a.s. een mager competitie programma. Ajax 2 trekt naar den Zuidelijken Wandelweg om A.F.C. 2 te bekampen. In de jeugdafdeeling is Volewijckers a—Ajax b van groot belang. In het D.W.S =tournooi had onze A handen vol werk met deze knapen en daarom voorspellen we onze B 'n moeilijken strijd die slechts met inspanning van alle krachten te winnen is. Tanden op elkaar boys! Wat het protest van West-Frisia betreft, kunnen wij mededeelen dat dit volgens het standpunt van ons Bestuur niet reglementair is ingediend. Protest moet volgens reglement binnen vijf minuten na den wedstrijd uitgebracht worden in tegenwoordigheid van den scheidsrechter en den captain of zoo deze niet beschikbaar een der andere spelers van de tegen partij. Dit is niet gebeurd. Bovendien wordt het feit het met de hand mee nemen van de bal vóór het maken van de tweede goal door den betrokken speler ontkend. Het woord is nu aan de protestcommissie. In verband met het gedeeltelijk onderbreken der competitie in de komende weken, zal ons volgend Nr. eerst 3 Dec. a.s. verschijnen. Copie liefst zoo vroeg mogelijk doch uiterlijk 1 Dec 8 uur aan het redactieadres: Brederodestr. 75.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7