PAG. 48 - AJAX CLUBNIEUWS De fraaiste aanval welke we zagen leverde ons tweede doelpunt op. Koningsv. Wijngaarden speelden zich door de ver dediging, v. Wijngaarden centerde naar den rechterwing waar v. Keulen door over den hal te stappen de A.F.C. verdediging in de war bracht en de toeloopende Schouten met 'n fraai laag schot kon doelpunten. 'n Vrije schop wegens gevaarlijk spel Kroese speelde 'n bal op kophoogte met den voet werd door A F.C. in eens ingeschoten. GevolgAlle A.F.C.'ers „Himmel hoch jauchzend" en alle Ajaxieden „Zum Tode betrübt". Noch het een, noch het ander had redenDe goal telde niet. Uit 'n vrije schop wegens gevaarlijk niet te ver warren met ruw of ongeoorloofd spel mag niet in eens gedoelpunt worden. Nu was het misverstand begrijpelijk omdat de over treding buiten het strafschopgebied plaats vond. In zoo'n geval is het dikwijls dubieus wat voor soort vrije schop de scheidsrechter geeft. De zekere weg is het hem even te vragen. Is het binnen het strafschopgebied, dan is het direct te zien. Tegen gevaarlijk spel wordt de schop genomen vanaf de plaats waar de overtreding plaats vond en bij ongeoorloofd spel vanaf de beruchte witte stip. Koning bracht tenslotte de stand op 3— 0 toen hij 'n voorzet van Schouten eerder bereikte dan den uit loopenden doelman. Met dezen stand kwam het einde. Zeer goed speelde in dezen wedstrijd onze verdediging. Door het eenzijdige spel waren onze halfbacks meeren* deels op de A.F.C. helft te vinden, zoodat onze backs bij de uitvallen van A.F.C. een moeilijke taak hadden. Door resoluut ingrijpen wisten zij echter het gevaar steeds in den kiem te smooren. Onze B Junioren hebben met drie overwinningen waaronder twee op zware concurrenten hun fraaien kans ten volle gehandhaafd. Zij klopten thuis D.W.V. a na 'n vinnigen wedstrijd met 20 en trokken vervolgens onder leiding van de Vlieger naar de polder en zegevierden met 42 over de D.W.S.b junioren. Zondag j.l. vermorzelden zij O.V.V.O.a met 130. Bijl en Aukema zorgden voor 'n 40 voorsprong met de rust en de tweede helft was een doorloopende belegering van het O.V.V.O. doel dat nog 9 maal doorboord werd. De C Junioren boekten hun eersten nederlaag. „Wacht U voor den hond" stond aan den ingang der boerderij welke toegang verschaft tot de Zeeburgia velden aan het Merwedekanaal. Er had moeten staan „Wacht U voor Zeeburgia" want de jeugdige withemden hebben met onverwoestbaar élan onze Junioren C van de dubbele cijferhemel tot de nederlaag platte grond teruggebracht. In het veld waren de onzen voortdurend sterker doch het is nu eenmaal niet voldoende om de bal op de helft der tegenpartij te brengen. De bal moet in de goal, en daartoe waren onze aan* vallers Zondag j.l. niet in staat en ook daarom was de nederlaag volkomen verdiend. Een geweldig struikelblok was de forsche linksback der Zeeburgianen die zonder genade elke aarzeling van onze aanvallen afstrafte. Er waren slechts weinig licht punten in deze wedstrijd. De verdediging en spil Scharlau deden het beste werk en in de voorhoede liet alleen invaller Westrik eenige goede spelmomenten zien. Tweemaal misten de onzen een penalty en tien minuten voor het einde scoorde Zeeburgia na snellen uitval de eenige goal van de wedstrijd. U kunt zich voorstellen dat na dit slechte resultaat tegen zwakke tegenstanders er weinig hoop in ons hart was voor de komende ontmoetingen tegen de nog ongeslagen elftallen Blauw Wit c en Spartaan b. Toen Elzinga dan ook per telefoon een 111 zege op de Zebra's meldde konden we onze ooren niet gelooven. Dekeling was weer van de partij geweest en de overigen vonden hun vorm weer terug, het zat mee en zoo kreeg Blauw Wit c de zwaarste nederlaag te slikken die ooit een Blauw Wit elftal van Ajax kreeg te incasseeren. Intusschen hebben onze drie junioren teams in de eerste helft van de competitie hun Blauw Witte con* currenten allen geslagen met een totaal score van 21 4. Dat is de kroniekschrijver van Blauw Wit's orgaan blijkbaar slecht bekomen en heeft bij hem de gal over doen loopen. Onder meer schrijft hij over den wedstrijd tusschen de beide A junioren teams het volgende Tot tweemaal toe wisten onze Junioren de leiding te nemen, even zoovele malen wisten de rood^witten gelijk te maken, doch 7 minuten voor het einde moest doelman Gerrits, die keurig werk verrichtte, voor de derde maal visschen. De Ajax*trainer Reynolds kon de verleiding niet weerstaan en vroeg aan onzen rechtsbuiten naar den naam van onzen doelman, waarop Sondag hem veelbeteekenend toe voegde„O, die komt toch niet in Ajax!" Zooals de waard is vertrouwt hij zijn gasten En overigens wijzen de competitiestanden van Ajax I tot en met onze Adspiranten C wel uit dat we het

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6