(2-1). A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 47 Onze reserves Na het zwakke competitie-begin gaven de uitstekende resultaten van den laatsten tijd redelijke motieven om aan te nemen dat onze reserves hun toonaangevende positie in de reserve eerste klasse zouden handhaven. Haarlem 2 en Hilversum 2 werden op overtuigende wijze resp. met 72 en 83 geslagen. Zondag j.l. bleven zij echter met 23 in de minder heid tegen Zeeburgia 2. De withemden vertoonden 'n fanatieke partij voetbal, doch zouden, als eenige verdedigingsfouten hun niet geholpen hadden, toch in de minderheid gebleven zijn. Reeds spoedig nam Zeeburgia de leiding, om die, na 'n half uur spelens, te vergrooten. Oudendijk verkleinde vóór de rust onzen achterstand ïn de tweede helft vergrootte Zeeburgia, de voor sprong, welke wederom door Oudendijk verkleind werd. Eigenaardig is de wijze waarop in dezen wedstrijd de invallers-kwestie werd opgelost. Aanwezig waren 1 veteraan en 1 Junior en nu is de geest in ons tweede zoodanig, dat men 'n veteraan boven 'n jeugdig speler prefereert. De veteraan speelde en was het zwakke punt. Daar kon de persoon in kwestie die tusschen twee haakjes een onzer zeer verdienstelijke leden is - ook niets aan doen, van iemand die slechts sporadisch speelt kan men geen topprestatie verlangen. Doch het elftal dat een onzer beste juniorsspelers voor hem opzij* schoof, heeft hier lesgeld betaald. Ook dat is niet erg, mits de les begrepen is. Intusschen is onze positie weer verzwakt. Ajax 2, Zeeburgia 2 en E.D.O. 2 hebben thans elk 10 punten, waarbij de onzen nog in het voordeel zijn, daar zij één wedstrijd minder gespeeld hebben n.l. 7 en de anderen 8. Ajax 3 leed, zooals reeds gezegd, haar eerste nederlaag, 0-1 tegen V.V.A. 2. Zij hebben echter daarna twee zulke klinkende over- winningen behaald, dat onze vulpen niet anders dan milde woorden kan neerschrijven. Rapiditas 2 werd met 112 letterlijk gekraakt. Voortreffelijk spel over alle linies en productief aanvalsspel waren de factorendie dezen wedstrijd beheerschten. Zondag j.l. trokken zij met Roodenburg als begeleider naar de oude Bisschopstad en gaven daar de rood-wit* geblokte U.V.V/ers met 40 op hun broek. Het was een prettige wedstrijd, waarin Ajax het spel in hoofdzaak beheerschte. Voor de rust werd wat rijkelijk veel in de buitenspel- val geloopen en was Kant de eenige, die er in geslaagd was het Utrechtsche net te vinden. De tweede helft leverde nog drie doelpunten op en waar Happel goed gesteund door v. Rooy en Paternotte, z'n doel met moed en beleid verdedigde, kwam het einde met een stevige 40 zege. Fel is in deze afdeeling de concurrentie. Ajax 3 heeft 13 punten uit 8 wedstrijden, Velox 2 11, 't Gooi 2 en Vriendenschaar 2 elk 12 punten uit 7 wedstrijden. Jullie zijn er nog lang niet jongens! Ajax 4 schijnt een voorliefde voor gelijke spelen te hebben. Tweemaal werden de punten gedeeld n.l. 4—4 tegen D.E.C. 3 en 11 tegen Z.V.V. 2 In den laatsten wedstrijd, die een forsch doch eerlijk karakter droeg, viel Hetebry in onze voorhoede op door zn pittig spel. Ook het goede doelverdedigen van Thumann dient gememoreerd. Tegen Amstel 2 werd met 2—0 gewonnen. Ons vierde heeft thans 11 punten uit 8 wedstrijden en staat op de derde plaats met een achterstand van 4 punten op de leiders, D.W.S. 3. Ajax 5 bewandelde weer zorgvuldig den kampioensweg. Drie overwinningen werden aan de reeds behaalde vier toegevoegd. Z.S.G.O. 2 met 3—1, Avanti 2 met 51 en Meteor 2 met 1—0 waren de slachtoffers. Zeven gespeeld, zeven gewonnen. Dat klinkt mooi! Ajax 6 moest met 1—3 de meerderheid erkennen van het inderdaad sterkere D.W S. 3. James heeft er 'n sappig verslagje over geschreven als ook over den wedstrijd tegen A.B.I.M. welke met 3—2 gewonnen werd. Ajax 7 behaalde drie van de vier puntjes door tegen S.V.O. 2 4—4 gelijk te spelen en van S.A.V.M. 2 met 3—2 tê winnen. Onze A junioren brachten V.V.A. op eigen veld een verpletterende 130 nederlaag toe. In hun laatste wedstrijd tegen A.F.C. stuitten zij op zwaarderen tegenstand. Het spel der roodhemden was van sterk destructief karakter. Bijna voortdurend waren hun halfbacks en binnen- spelers op eigen helft teruggetrokken en legden al hun kracht in het breken van ons aanvalsspel, daarbij elkaar aanmoedigend met de strijdkreet „Op de beenen Gelukkig was de leiding in handen van n referee die zéér streng optrad. Voor normale wedstrijden zelfs tè streng. Tot de rust konden de A.F.C/ers door hardnekkig verdedigen en 'n dosis geluk, de stand blank houden. Toen de tweede helft vijf minuten oud was doelpuntte v. Wijngaarden uit 'n vrijen schop en was de ergste tegenstand gebroken.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5