PAG. 46 - AJAX CLUBNIEUWS periode waarin het spel meer verdeeld en onze ver dediging op proef gesteld werd, hrak aan. De proef werd doorstaan. Rustig en beheerscht, doch desondanks met groote beslistheid sloegen onze ver dedigers alle aanvallen af. Ook hier vielen weer staaltjes van prima baL en lichaamsbeheersching te genieten. Zoo zagen we v. Kol eens 'n hooge bal met het voor hoofd loodrecht tegen den grond slaan en toen, tusschen twee aanstormende Schiedammers, wegwerken. Ook Diepenbeek had weer sublieme momenten en v. Deyck lijkt ons thans op den goeden weg medespelers en pu^ bliek voor zich te winnen. Nu niet verslappen, Pieter! Intusschen voelden we ons met den mageren 21- voorsprong lang niet veilig. Zoo dacht blijkbaar onze weer in internationalen vorm spelenden spil Anderiesen er ook over. Deze maakt het, bij de talrijke corners op het Schiedamsche doel, den H.D.V.S/ers geducht lastig. Bijna kopte er een uit benauwdheid, na 'n keurige hoekschop van ten Have, in eigen doel. Het verlossende derde doelpunt kwam van v. Reenen. 'n Juist op maat door ten Have afgegeven bal bracht Piet voor Beun's veste en met 'n schitterend schot in den uitersten bovenhoek was Beun gepasseerd. 31 De tribunes dreunden van het enthousiasme. Dit gebeurde toen er nog slechts 8 minuten te spelen waren, 't werd dus tijd! De volgende minuut deed Volkers heelemaal de deur dicht. 'n Doorloopbal van v. Reenen gaf Wim gelegenheid tot 'n keurige drible op het H. D. V. S.-doel en nr. 4 zat in de touwen. H. D. V. S. was geslagen ondanks het hardnekkige verdedigen waarin Beun en de Bruyn meesters waren. De steigende lijn welke in ons spel zit en die we Ajax—H.D. V. S. Hoe vol het was. 'n kijkje vanaf onze overdekte tribune. reeds in ons vorig nr. signaleerden heeft zich voortgezet en zooals reeds gezegd bracht de eerste spelphase ons weer het van ouds bekende laag langs den grond ge* houden en sluitend samenspel. Vooral na de rust werd opvallend veel van dezen goeden regel afgeweken, en kregen de H. D. V. S/ers door de vele hooggeplaatste ballen dank zij hun lichaams kracht meer vat op ons spel. Intusschen hebben wij op fraaie wijze de leiding ge= nomen zonder dat de dagbladen het noodig vonden door met 'n vetgedrukten kop de aandacht er op te vestigen. Dat teekent op karakterestieke wijze de situatie. Ajax aan de kop, dat is niets bijzonders. De eenige kans op 'n vetgedrukte sensatie opschrift is voor Ajax 'n nederlaag! Wat ons betreft, wij hebben er geen haast mee. De perspectieven zijn thans zeer gunstig, 'n voor sprong van 4 punten is zeer mooi en als zij rust in ons spel brengt zonder tot onderschatting van de tegen= partij te leiden, dan gelooven we dat rood wit zich blijvend op de eerste plaats genesteld heeft. gesp. gew. gelijk verl. punt. doelp. v, 4. 8 6 2 0 14 29- -14 R. C. H. 8 5 0 3 10 24- -17 Stormvogels 8 4 2 2 10 20- -16 K. F. C. 8 4 1 3 9 25- -17 West-Frisia 8 2 4 2 8 23- -16 't Gooi 8 2 3 3 7 18- -20 Hermes*D. V. S. 8 2 3 3 7 18- -21 H. B. S. 8 2 2 4 6 25- -28 Sparta 8 2 2 4 6 10- -22 H. V. V. 8 1 1 6 3 18- -39 Onze eerstvolgende wedstrijd, R. C. H. in Haarlem belooft de wedstrijd voor de Spaarnestad te worden. De blauw-zwarte Haarlemmers hebben 'n reeks voet bal-verrassingen op hun geweten die de geheele voetbal wereld in opschudding gebracht hebben. Eerst in Enkhuizen West-Frisia kloppen met 31, toen thuis Stormvogels met dezelfde cijfers en daarna als de klap op de vuurpijl H.B.S. op Houtrust met 50 kraken, 't is 'n prestatie die respect afdwingt. Ongetwijfeld zal R.C.H.Ajax op 22 November a.s. in Haarlem te spelen 'n hoogstaande faire strijd wor= den, want in dit teeken hebben de ontmoetingen tusschen deze beide clubs altijd gestaan!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4