VOETBALLEED EN VOETBAL VREUGDE VAN HET ZESDE. VAN HET VIERDE. AJAX A-BLAUW WIT A ADSP. 1-0. A J AX CLUBNIEUWS - PAG. 55 E twee door ons gespeelde wedstrijden leverden evenveel punten op, Tegen het sterke D.W.S. III moesten wij met 3—1 het onderspit delven, terwijl wij door een 3—2 zege op A.B.I.M. II met de zoo zeer begeerde punten uit Nieuwendam terug keerden. D.W.S. heeft de overwinning volkomen verdiend, niet doordat zij zooveel beter voetbal liet zien dan onze ploeg, doch in hoofdzaak door het enorme verschil in enthousiasme. Hoewel we dit seizoen weer sterk genoeg zijn voor één der hoogste plaatsen, kan dat gebrek aan geestdrift ons nog leelijk parten spelen. Tegen A.B.I.M. weer precies hetzelfde, reeds spoedig hebben we door goed spel een 2—0 voorsprong, maar dan is het schijnbaar mooi genoeg, een paar „geheide" kansen, alsmede een penalty laten we ongebruikt, en nog voor de rust weet A.B.I.M. tegen te scoren. Na de thee maken onze tegenstanders zelfs gelijk en begint het er werkelijk op te lijken of ze nog gaan winnen ook. Het ontbreekt hun echter aan een schutter en als ongeveer 10 minuten voor het einde onze halflinie gaat inzien, dat het steunen van de voorhoede ook tot hun werkzaamheden behoort, krijgen we nog een paar mooie open aanvallen, waardoor Espeet de gelegenheid krijgt ons met een fraaie kopbal de overwinning te bezorgen. Het was anders weer een dubbeltje op zijn kant en alleen een grooter enthousiasme kan ons in „the running" doen blijven- Jongens, vanaf volgende week gaan we ondanks de malaise op dubbele capaciteit werken, afgesproken, we krijgen onze tegen* standers nog allemaal in de return, en dan los de remmen en vol gas vooruit. Een woord van dank nog aan Elzinga voor zijn groote belang# stelling, Jan als ik de sweepstake win krijg jij een Fordje van me, dat is in ieder geval makkelijker dan alle elftallen af te fietsen. Ook de drie spelers van het eerste bedankt voor hun aanwezigheid bij den wedstrijd tegen D.W.S.; gezien de 7—1 tegen H V.V. geloof ik wel, dat jullie er iets van hebt opge# stoken (was het dan niet van ons, dan was het wel van D.W.S.) Thee konden we jullie in de rust tot onze spijt niet aanbieden, want die kregen we zelf niet. Hiermede is mijn verslag voor deze keer weer ten einde en kan ik eindigen met een kleine variatie op een bekend Fransch gezegde; en wel het verschil tusschen voetballeed en voetbal# vreugde: il n'y a q'un goal. JAMES. Zondag 25 Oct. EN uitgezochte voetbaldag: een fijn zonnetje, een keurig veld, een nieuwe bal, een over# winning op Amstel II, en last not least, zelfs ruimte om je fatsoenlijk aan# en uittekleeden in onze geheel gemoderniseerde en nu van alle gemakken voorziene Kruislaankleedkamers. Wat een weelde, 3 haken de man! Wat de wedstrijd betreft dit: Voor rust zijn we, geholpen door den wind, bijna steeds in den aanval. Maar een goede keeper, die het bovendien nog met Vrouwe Fortuna houdt, belet scoren. O.a. houdt hij op keurige wijze een schitterend schot van Botschuyver. In de rust spreken we af de bal tegen den wind in laag te houden, maar blijkbaar zijn er lui die geen afspraakjes mogen maken, want er worden juist heel wat vuurpijlen afgeschoten; 't gevolg is, dat de bal meest op onze helft blijft, maar Kroese en Arens zijn net als de bekende kooplieden, ze doen nl. niets dan opruimen, zoodat Thumann het niet moeilijk heeft. We vinden echter een 0—0 uitslag een onding, gooien er een schepje op, Thiry mikt de bal „meesterlijk" in de rechterboven# hoek (1—0), Hetebrij kopt hem, nu voor de variatie, links in 't bovenhoekje, Arens steekt nog een paar vreugdevuurpijlen af (moet dat vernieuwde clubhuis dan stuk!!), dan is 't tijd, en zijn we 2 puntjes rijker. Zondag 1 Nov. fl EDEN waren we de gast van D.E.C., zoodat het KaHMH van te voren al vaststond dat de beide punten ü&r *n roo<I*witte handen zouden komen. Met de beste voornemens begonnen we, en stonden rafj binnen 't half uur, dank zij vlotte combinatie met 2—0 voor. Dat leek gewonnen, met als gevolg - terugzakken in een stoomwalstempo. We werden pas wakker, toen D.E.C. een kwartier voor het einde met 3—2 voorstond. Twee doelpunten ontstonden door, laten we zeggen, ongelukjes in de achterhoede. In het resteerende kwartier konden we het, dank zij Timman, nog tot een gelijk spel brengen, maar daar bleef het bij. Alweer een puntje kwijt, dat is een tegenslag, maar enfin, dan zullen we volgende week Z.V.V. maar het gelag laten betalen; minder dan 3 punten in 2 weken nemen we niet! R. MSTREEKS 11 uur stellen beide elftallen zich op. Ajax telt een invaller voor haar rechtshalf en in de voorhoede is Verseef opgenomen. Al direct ontspint zich een pittige strijd met Ajax iets in de meerderheid. Eenige aanvallen worden ondernomen maar zonder succes. Voortdurend zweeft de bal voor het BI. Witte heiligdom. Een ren van Egeman wordt be# sloten met een hard schot, de BI. Witte doelman kan de bal niet voldoende wegwerken en de toesnellende Schmidt scoort tusschen eenige BI. Witters door het eerste en eenige doelpunt. De vreugde kent geen grenzen. Maar BI. Wit laat zich niet onbetuigd en hun voorhoede brengt verscheidene malen het doel van Hermsen in gevaar, maar onze keeper keert alles. Plotseling belandt de bal bij Egeman, deze rent langs de lijn, zet voor, maar de toesnellende Sauveur is precies een seconde te laat. Kort daarna is het rusten. Na halftime tapt BI. Wit uit een ander vaatje en onderneemt aanval op aanval, maar de Ajax achterhoede is in goede vorm. Pokorny met zijn resoluut ingrijpen en de Boer met verre trappen breken iedere aanval. Af en toe onderneemt Ajax nog eens een aanval, maar zonder succes. Het laatste kwartier verloopt onder de grootste spanning, het Ajax doel wordt herhaaldelijk onder vuur genomen en Hermsen krijgt ten volle de gelegenheid om zijn talenten te toonen. Onder andere krijgt hij een geweldige kogel van de rechtshalf van Bl. Wit te verwerken. Tegen het einde raakt onze achterhoede eenigszins uitgespeeld en het gaat er voor Ajax leelijk uitzien, maar onze jongens houden- zich taai tot de laatste seconde en als de scheidsrechter inrukken blaast heeft Ajax 2 puntjes van een van haar zwaarste con# curenten afgesnoept. De achterhoede was wel het beste gedeelte van het elftal met Hermsen aan het hoofd, de middenlinie voldeed niet zoo goed als anders, de voorhoede was goed, maar was na halftime zoo goed als werkloos, daar de middenlinie in de achterhoede was teruggehaald. VATO.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 13