PAG. 52 A J A X CLUBNIEUWS Na een 20 minuten komt Ajax er iets beter in, en we krijgen een zeer snel open spel, met kansen aan beide kanten. De verdedigingen blijven echter stand houden. Zóó heeft Oerlemans een aanval gebroken, of aan den anderen kant moet Van Kol handelend optreden. Dan worden de Ajax-aanvallen gevaarlijker en moet W.F. alle zeilen bijzetten, om onheilen te voorkomen. De rood^gele verdediging is echter in zeer goede com* ditie, en v. d. Zei weet enkele lastige schoten behoorlijk onschadelijk te maken. Tikus wordt thans door v. Deyck uitstekend bewaakt, en vooral wat kopwerk betreft heeft de lange Amster dammer veel voor. Het spel gaat dan eenigen tijd gelijk op in zeer snel tempo. Een aanval van het heele W.F.-quintet wordt door Stelling juist naast geschoten. Dan brengt Mulders mooi op, doch Van Reenen schiet over. Onverwacht breekt Ajax dan door en Jurriaans komt alleen voor v. d. Zei te staan. Met een fel schot onder de lat brengt hij de partijen op gelijken voet <1—1>. Ajax houdt nu 't beste van 't spel en is niet meer voor 't W.F. doel weg te slaan. Bij een doel worsteling neemt Volkers den bal met zijn linkerhand mee en weet zoodoende te scoren (12>. Den scheidsrechter die meerdere dubieuse beslissingen nam ontging dit, want hij kende het punt toe. Uit een voorzet van Willy, die direct na den aftrap volgde, schiet Geer naast. Dat het geen doelpunt werd is tot daaraan toe, doch hij raakte daarbij zoodanig geblesseerd dat hij het veld moest verlaten. Dit is een geduchte handicap en W.F. speelt met 10 man verder een verdedigend spel. Van der Zei wordt in die periode geducht aan den tand gevoeld, doch weet zijn doel voor verdere doorboring te bewaren. Wie gehoopt had Ramkema na de thee weer terug te zien, kwam bedrogen uit. Loots verscheen op het veld en nam de rechtsbuiten** plaats in, Tikus ging binnen spelen. Ajax neemt echter direct het spel in handen terwijl bij W.F. het vertrouwen geschokt schijnt. Vooral van Reenen is in de eerste periode zeer bewegelijk en meer dere onverwachte schoten vuurt hij af. Het meerendeel is echter slecht gericht of beland in v. d. Zeis veilige handen. Toch kan bij zulk een offensief een doelpunt niet uitblijven en als ten Have goed voorzet kopt Mul ders onhoudbaar in den boven hoek <13>. Een oogenblik vreezen we thans een ineenzakking van het spel van W.F. doch gelukkig denken de jongens er niet aan Ze blijven met alle kracht volhouden en als blijkt, dat de achterhoede safe genoeg is komt er weer meer teekening in het W.F.spel. Loots krijgt een bal toegespeeld en stormt alleen op 't Ajax**doeI af. 't Gelukt hem alleen voor Bonneveld te komen, doch op nog geen meter voor 't doel schiet hij nog naast. Geen twee minuten later krijgt Tikus een zelfde kans, maar ook hij mist. Toch geeft dit weer moed en luid worden de rood gelen thans aangemoedigd. Het spel wordt weer meer verdeeld, tot onverwacht een snerpend fluitsignaalen de scheidsrechter wijst naar de bekende stip. Vóór 't W.Fr.* doel schijnt een cvertreding te zijn begaan, die aldus gestraft wordt. Van Reenen plaatst zich achter het leer, doch het vrij zachte schot gaat over. Dat gaf een opluchting en nieuwen moed. W.Fr. is nog lang niet uitgespeeld en weet het snelle tempo vol te houden. Willy en Zimni weten weer mooi op te brengen en als laatst genoemde voor 't doel plaatst is Stelling er als de kippen bij om Bonneveld voor de 2e keer te passeeren (23). Dat geeft moed, en de spanning stijgt ten top. W.Fr. wil gelijk maken en zwoegt als nooit te voren, Ajax wil den voorsprong behouden. 't Wordt een spel zóó vlug, dat we oogen te kort komen. W. Andriessen moet dan uitvallen en Schetters neemt zijn plaats in. Deze is nog kers versch en weet heel wat voor 't Ajax**doel weg te halen. Loots weet toch nog voor te zetten, doch Bonneveld redt. Even later zet Willy voor en schiet Stelling in, doch nu is 't van Kol die nog juist kan redden.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10