A J A X CLUBNIEUWS PAG. 41 AJAX 3—H.V.C. 2. AJAX VI-S. D. Z. II. 2-2. OOSTENRIJKS VOETBALNIEUWS Het derde elftal vertrok, onder aanvoering van Dorus Dreesde, naar de stad van de beroemde kei (hij lag er nog steeds), teneinde het tweede elftal van H.V.C. te bekampen. De wedstrijd was van uitstekende kwaliteit. Na een aan# vankelijk wederzijdsch verkennen, bracht onze voorhoede direct eenige mooie aanvallen tot stand. Het forsche stugge spel van onze tegenstanders viel direct op, maar onze jongens waren ook niet mis en pasten zich hierbij direct aan. De halflinie, bestaande uit Doon, Debois, van Leeuwen, voedde de voorhoede uitstekend en een aantal mooie doelpunten van Henk Blomvliet en Ouden# dijk gaven ons met de rust dan ook reeds een veilige voor# sprong. De tweede helft gaf aanvankelijk hetzelfde beeld, totdat een 60 voorsprong ons een beetje erg verwaand maakte, zoodat de H.V.C.'ers plotseling twee tegenpunten maakten. De tanden werden nogmaals op elkaar gezet en met een volkomen ver# diende 8—2 overwinning kwam het einde. Happel heeft zijn talenten weinig kunnen toonen, maar maakte overigens een goeden indruk, ondanks zijn gewonde vingers. Het 18e regiment was goed vertegenwoordigd door Piet Pater# notte. Hij hoedde zich evenwel voor al te nonchalant spel. Arie van Rooy was prima. De halfbacklinie was een lust om te zien. Captain Debois speelt nog een fijn pijpje krijt en zijn bezielend werken strekt de anderen tot voorbeeld. Jaap van Leeuwen schijnt weer geheel de oude te worden, vooral zijn „overgooien" naar rechts was afgemeten en als steeds verrassend. Doon paste zich geheel bij zijn buurlui aan. De voorhoede was als geheel een goede linie. Kant was snel en doortastend. Oudendijk heeft den goeden indruk van zijn allereerste oefen# wedstrijden bevestigd, combineerde fraai, speelde geheel onzelf# zuchtig en werkte hard. Een paar heel mooie doelpunten was een welverdiende belooning voor hem. Blomvliet was heel goed, hij moet echter nog leeren zijn mond te houden. Voetbal is geen oude wijven spel. Ypma moet met meer zelfvertrouwen spelen, dan komt hij er zeker. V. d. Berg, alias Orsi, is nog lang geen Orsi. Te veel terugspelen op je halfback is absoluut uit den booze, terwijl bang zijn voor een groote kerel er niet bij mag behooren. ERVE. Deze wedstrijd had ons geen punt behoeven te kosten, als de halflinie eerder begonnen was met de ballen laag te houden. Nu werden de ballen bijna zonder uitzondering hoog door de lucht aangegeven, zoodat onze veel grootere tegenstanders niets anders te doen hadden dan met hun hoofd te knikken om reeds iederen aanval in de kiem te smoren. Reeds spoedig hebben we de leiding als van Praag een bal goed krijgt aangegeven, en deze na een snelle ren in het net doet verdwijnen. S. D. Z. weet echter spoedig gelijk te maken. Wel geeft onze rechtsbinnen met een goed schot rood#wit nog eenmaal de leiding, doch wederom doen onze tegenstanders den voorsprong te niet. Door het laatste kwartier de bal goed laag te houden komen we nog even sterk in den aanval, en één der S. D. Z verdedigers helpt ons zelfs nog aan een penalty doch het harde schot van Schrama word door de lat terug gezonden. Keeper Knijn heeft een paar wonderbaarlijke safe's verricht, gewoon bij de konijnen af. A.s. Zondag krijgen we D. W. S. thuis, van verleden jaar weten we nog, dat deze heeren niet voor de poes zijn, laat een gewaarschuwd elftal nu voor 22 tellen, en zorgen, dat we vanaf de eerste minuut flink aanpakken. Het schijnt, dat onze grootste concurrenten elkaar weer duchtig in de haren zitten, niet één is meer zonder verliespunten, en dat na slechts één maand voetbal. Laten we dit spelletje kalm aanzien, en er voor waken dat ons minste resultaat nog altijd een gelijk spel is; ik hoop echter, dat jullie het hiermede niet eens zijn, en niets anders dan overwinningen zult bevechten. Dus tot a.s. Zondag, en dan een hoogstaande zege, door laag gespeelde ballen. JAMES. HET GELIJKE SPEL TEGEN HONGARIJE heeft begrijpe# lijkerwijze eenige teleurstelling gewekt in Weensche sportkringen. Men beschouwde 'n overwinning in Boedapest na de glorie# rijke resultaten tegen Schotland en Duitschland als 't puntje op de i. De hoofdoorzaak van het échec schijnt te liggen in het feit dat de Oostenrijkers zich door de Hongaren uit hun spel hebben laten brengen. De Hongaren speelden van meet af scherp en hadden het succes de Weeners tot een zelfde methode te verleiden waarmee de laatsten hun beste troeven uit handen gaven. Het gevolg was dat het gebonden vlakke samenspel en daarmede het succes uitbleef. DE STRIJD OM DEN MITROPA CUP. Intusschen heeft het Weener voetbal op 'n ander terrein weer 'n mooi succes geboekt. In de finale van de Mitropa Cup hebben zich n.l. twee Weensche Clubs geplaatst, Vienna en W. A. C. Dit is de eerste maal dat de finale tusschen twee clubs uit hetzelfde land verspeeld wordt. Dat de weg tot de Finale voor de W.A.C. geen gemakkelijke was meldden we reeds in ons vorig nummer. De beslissings# wedstrijd tusschen W.A.C. en Sparta—Praag, is door de eerste met 2—0 gewonnen, in 'n wedstrijd die 88 minuten duurde. De twee resteerende minuten konden n.l. niet uitgespeeld worden, daar het Praagsche publiek de wedstrijd vond in Praag plaats het terrein opstormde om den Italiaanschen scheidsrechter Carraro de waarheid of althans dat wat het Praagsche publiek daaronder verstond aan het verstand te brengen. De gezamenlijke spelers vormden 'n ring om den scheidsrechter tot „De sterke arm" verscheen om den armen Italiaan onder z'n hoede te nemen. Intusschen doet dat allemaal niets af aan de fraaie prestatie van W.A.C. om Sparta op eigen veld tweemaal achtereen te kloppen. Ook de Weensche prestatie in 't algemeen beschouwd is 'n zeer fraaie, om in 'n sterk bezet tournooi als dat van de Mitropa Cup de twee eerste plaatsen te bezetten, getuigt wederom van de kwaliteit van het Weensche voetbal. Tot de nu uitgeschakelde deelnemers behoorden o.a. Juventus— Italië, Hungaria, en Sparta en Slavia uit Tsjecho#Slowakije. ADÉ. (Wegens overvloed van copy moesten we ditmaal ons buiten# landsch overzicht sterk inkrimpen).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9