.WedStrud Verhagen mmmwmwmmmmmmmmmmmmmmmmm PAG. 40 - A J A X CLUBNIEUWS VAN HET „VIJFDE". Sportkroniek en het Amsterdamsche Sportblad en uiU sluitend over de Westelijke eerste klas, het volgende Het type wedstrijd was er een van vinnig, forsch soms rijkelijk grof spel. Het is het speltype van diverse ploegen en als het dan zoo fel toegaat, dan behoeft er maar een kleinigheid te gebeuren en men heeft de poppen aan het dansen. Sparta speelt rijkelijk forsch waardoor de strijd, toch al weinig aantrekkelijk het aanzien vrijwel niet meer waard is. Herhaaldelijk moet voor ongevallen worden gestopt. Nu was het een moeilijke wedstrijd! Twee ploegen, die elkander met groote heftigheid bestreden en die elkander niet bepaald zachtzinnig behandelden. De verhouding in het veld was er intusschen nie beter op geworden en er werd dikwijls zeer ruw gespeeld. Het vertoonde maakte geen grootschen indruk, te meer waar het al te forsche spel der Stormvogels den arbiter herhaaldelijk noodzaakte den strijd te onder breken. Het is een strijd geworden, rijk aan spanning en aan opwindende schermutselingen, maar arm aan spelkwaliteit. De oorzaak hiervan was, dat er veel te „hard" gespeeld is. Over het algemeen hebben de Noordhollanders de naam. van forsche, maar strikt eerlijke spelers, doch het spel van verschillende Z.F.C/ers ging toch dikwerf over de schreef. Past dan ook een woord van hulde aan den heer. Bos, die op kranige wijze de teugels in handen hield. Wanneer zal voetbal Holland wijzer worden Wanneer zullen de scheidsrechters en strafcommissies met krachtige hand de onverantwoordelijke elementen buiten de witte lijnen zetten En wanneer zullen sportjournalisten als er toevallig eens 'n harde wedstrijd zonder ongelukken verloopt, nalaten die speelwijze te verheerlijken, en ook dan in afkeurenden zin schrijven Voor onze spelers en ons mooie spel is het te hopen dat het antwoord niet te lane uitblijve ENEINDE ons in de gelegenheid te stellen, den wedstrijd Ajax—K.F.C. bij te wonen, had onze secretaris Elzenga er voor gezorgd de match Ajax V—V.V.A. IV om tien uur te doen spelen. Tien uur, het deed je nog eens even herinneren aan je adspirantentijd. Maar ik moet kort zijn en wat van den wedstrijd vertellen. Kermer trapt voor Ajax af. Direct ontwikkelt zich aan beide zijden een goed samenspel. De vleugels worden goed aan het werk gezet, zoodat beide doelen om beurten in gevaar verkeeren, doch tot doelpunten komt het niet. Muller had vandaag niet veel geluk. Mooie schoten van hem, werden door paal en lat gekeerd. Als Koedijk, na goed samenspel met Timman voorzet, maakt Blomvliet met een mooie kopbal onze eerste en eenigste goal vóór de rust. Na de thee zit Ajax er direct flink op, en moet V.V.A. alle zeilen bijzetten, om doelpunten te voorkomen. Een penalty, wegens ongeoorloofd aanvallen, wordt door Ajax gemist, doch niet lang hierna brengt Timman met een hard schot den stand op 2—0. V.V.A. is eenigszins ontmoedigd, waar Ajax van profiteert om door Kermer het 3e goaltje te maken, terwijl dezelfde speler uit een mooi aangegeven bal van Timman met een schitterend schot den stand op 4—0 brengt, waarmede tevens het einde komt. D.E.C. IV-AJAX V 0-6. Om even over half twaalf wordt afgetrapt. Aan beide kanten worden enkele goede aanvallen opgezet, die echter niets opleveren. Onze voorhoede zit er flink op en gevaarlijke voor? zetten van de vleugelspelers doen benauwde oogenblikken voor het D.E.C. doel onstaan. Na ongeveer 15 minuten spelen krijgt Muller den bal goed toegespeeld, rent op het doel af en met een harden schuiver geeft hij Ajax de leiding (l—0). Niet lang hierna lost Kermer een overwachts schot dat via den keeper doel treft (2—0). D.E.C. komt nu flink opzetten, doch onze verdediging blijft meester over het terrein. Als aan Ajax een vrije schop even buiten het strafschopgebied wordt toegekend plaats Knaack zich achter den bal. Een schitterend schot volgt, doch tegen lat, maar Blomvliet kopt den terugspringenden bal netjes in (3—0). Hierna is het rusten. Ook na de thee blijft Ajax het beste van het spel behouden. Kermer zet dan eens flink door en loopt tegen den keeper op, terwijl de bal naast rolt. De D.E.C. doel? man sprong op en nam een dreigende houding aan, waarmede de scheidsrechter niet accoord ging en hem van het veld zond. De speler, die nu onder den lat ging staan stopte nog eenige gevaarlijke schoten van onze voorhoede, doch kon niet ver? hinderen dat Kermer met een prachtigen kopbal, Timman en Koedijk den stand op 6—0 brachten, waarmede ook het einde kwam. SIJNIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8