A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 37 kelijk zekerder, doch in onze voorhoede vlotte het niet. Met onze aanvalslinie is het 'n vicieuzen cirkelgang. De buiten^ spelers krijgen te weinig ballen naar hun zin en loopen dan geregeld naar binnen met het gevolg dat, als er dan op de vleugels geplaatst wordt, het dikwijls doelloos is,- met het gevolg dat weer daarom het spel met nog grootere hardnekkigheid in het middenveld wordt ge* houden. Het resultaat is ten slotte een eindeloos gepingel in het centrum, zonder dat er redelijke schotkansen komen. Schouten en Arens: houdt je lijn. v. Wijngaarden en v. Munster open het spel op de vleugels. Op de H. B. S. mogen ze jullie geleerd hebben dat de kortste verbinding tusschen twee punten 'n rechte lijn is, op het voetbalveld gaat de kortste weg naar doel via de vleugels. En ten slotte: Tempo, tempo! Kroese niet drijven, terwijl de voorhoedespelers in vrije positie op den bal staan te wachten. Al deze fouten blijven doorgaans ongestraft, daar diverse tegenstanders -te zwak zijn om ze af te straffen. Bij 'n stevigen tegenstander kan het jullie echter op breken en het scheelde ten slotte maar weinig, of het toch waarlijk niet zoo sterke Blauw Wit had jullie 'n puntje afhandig gemaakt. Ten slotte bezorgde Schouten met 'n schot op korten afstand ons de overwinning, nadat Blauw Wit's doelman op waarlijk uitnemende wijze eenige felle schoten had gekeerd. Van dezen knaap kunnen de Zebra's nog plezier beleven! Ook de wedstrijd van Zondag j.l. liet weer hetzelfde onvolkomen aanvalsspel zien. Steeds overheerschte het individualisme en de momenten, dat de voorhoede samen speelde, waren te tellen. We zullen hopen dat onze woorden ingang bij hen zullen vinden, 't is in hun eigen belang, want, wijzigen zij hun systeem niet, dan zullen zij na het verlaten van het juniorenverband de wrange vruchten er van plukken. Individueel spel is alleen mogelijk tegen zwakke tegen* standers en stelt men daar z'n spel op in, dan is men voor wedstrijden waarin het op aan komt onbruikbaar. De wedstrijd tegen D. E. C. werd na een 01 achterstand in de eerste minuten, tenslotte met 61 gewonnen. De B junioren boekten eveneens twee overwinningen. Watergraafsmeer A was al een zeer gewillig slacht offer, dat zich met 14—0 liet inmaken. Minder gewillig waren de knapen van Schinkelhaven, die fel van zich afbeten en tot de rust de score blank hielden. De tweede helft bracht echter vijf Ajax doel punten. De C junioren zagen we Zondag j.l. tegen D. W. V. b in actie.. Ondanks het feit dat met 10 man ge speeld werd, (de elfde had z'n identiteitskaart vergeten) bleek ons dat het elftal vooruitgegaan is. De combinatie vlotte aanmerkelijk beter en 'n soliede 101 was het eindresultaat. Been als rechtsback, Scharlau op de spilplaats en in de voorhoede Dekeling vielen ons het meest op. De Adspiranten A behaalden eveneens twee over winningen, n.l met 30 op Spartaan en 60 op T. O. G. a. De laatste tegenpartij was echter zeer zwak. Onze „B" Adspiranten verloren met eere van een sterker Blauw Wit elftal. Hardnekkig hebben onze jongens zich verdedigd en 10 minuten voor het einde stond het nog 11. De laatste loodjes wogen echter te zwaar en met 13 trokken de onzen aan het kortste eind. Aan Dik onze complimenten voor z'n keurig doel* verdedigen, doch met hem heeft het heele elftal hard en goed gewerkt. Als centervoor Verseef weer van de partij kan zijn, zullen we het op het Nieuwediep nog eens overdoen, nietwaar jongens? De première van onze „C". Zondag 11 October des morgens 10 uur gaven onze Adspiranten C hun première op een der vele velden, welke Middenweg 86 tot adres hebben. Het vroege uur was waarschijnlijk de oorzaak dat de publieke belangstelling niet zoo groot was als anders. Het ensemble beschikte naast de oude krachten zoo als b.v. Wim Schoevaart, Aukema en Verburgt over diverse recruten, wier debuut over het algemeen een goeden indruk maakte. Aardig was vooral het spel op den linkervleugel, waar de lange back der tegenstanders diverse malen het slachtoffer werd van onze twee kleine, balgoochelaars. Groenendijk moet echter wat minder zelfzuchtig voor het doel zijn. Bonneveld krijgt voor z'n keepen 'n tien met 'n griffel, hij was zeer oplettend en stopte diverse moeilijke schoten. 't Is 'n deksels spannende partij geworden tegen het elftal van Actief A. Het begon met 'n licht Ajax overwicht, dat tenslotte tot uitdrukking kwam in 'n goed doelpunt, na keurig opbrengen van den linkervleugel, door Wim Schoevaart van dichtbij gescoord. Actief werd daarna veel actiever en vooral de snelle vleugelspelers brachten ons doel in gevaar en tenslotte moest Bonneveld na even te voren nog keurig gestopt te hebben, de bal uit ons net halen. Na de rust hadden onze boys geruimen tijd weer

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5