PAG. 36 A J A X CLUBNIEUWS Scheidsrechter v. Moorse! leidde kalm en correct en hield het spel streng binnen de perken. Veel moeite had hij met het laatste niet, de hoofdtroef van beide ploegen was techniek. 't Gooi heeft langzaam maar zeker alle overbodige forschheid op zij gezet en was 7n prettige tegenstandster. Vooral de middenlinie liet uitstekend geschoold voetbal zien, al beging zij de reeds gememoreerde tactische fout, haar aandacht te veel aan het offensieve deel van haar taak te besteden. Wat onze ploeg betreft, de winst van den dag lag hoofdzakelijk in het weer uitstekend sluitende spel van de verdediging. Dat nu net toevallig de voorhoede over 7t geheel genomen haar dag niet had, behoeven we niet zwaar te tellen. Een mensch is nu eenmaal geen machine, en als onze verdediging in vorm blijft en ons aanvals* quintet weer Ajax H.B.S.*allures krijgt, dan wee den tegenstander. Onze reserves kwamen slechts eenmaal in het veld en wel tegen H.F.C. 2, dat met 3—1 naar de Spaarne* stad teruggestuurd werd. De Blauwwitte Haarlemmers begonnen de leiding te nemen, waarna de onzen nog in de eerste helft gelijk maakten. Na de thee scoorde Oudendijk twee fraaie goals. Onze verdediging, waarin het achtertrio Landsaat* Gras*v. Rooy uitblonk, hield ons doel verder schoon, zoodat Ajax 2 haar derde overwinning boekte en thans met gelijk aantal verliespunten, doch een wedstrijd minder gespeeld, de leiders Zeeburgia 2 op de hielen volgt. Ons derde heeft weer twee slachtoffers op haar ge weten. In Amersfoort werd H.V.C. 2 op eigen veld met 92 ingemaakt, en op den gepasseerden Zondag bracht het Culemborgsche Vriendenschaar het er niet veel beter af. Het waren twee uiteenloopende speltypes die tegen over elkaar stonden. Open spel bij de Culemborgers en kort spel van Ajax. In de tweede helft werd onzerzijds weer zeer goed gespeeld en de 11 ruststand groeide geleidelijk uit tot 'n 51 overwinning. Vermeld dient nog te worden, dat Vriendenschaars gelederen gedund werden door den scheidsrechter, die twee Culemborgers vroegtijdig naar de kleedkamer verwees. Ajax 4 boekte 7n stevige 62 overwinning op O.D.E. 2, dat goed begon, door direct na den aftrap de leiding te nemen, doch daarna niet veel meer in de melk te brokken had. De voorgaande wedstrijd eindigde met 7n 6—0 zege op A.D.W. 2, zoodat we over ons vierde tevreden kunnen zijn. Ajax 5 is het eenige elftal, dat zich in het bezit van 7n nog ongeslagen doelman mag verheugen. Twee forsche overwinningen, 40 op V.V.A. 4 en 6—0 op D.E.C. 4 werden genoteerd. Van beide wedstrijden ontvingen we verslagen, die men onder de betreffende rubriek kunt aantreffen. Ajax 6 verspeelde haar eerste puntje tegen S.D.Z.2, dat echter 7n sterke tegenpartij bleek. 22 was het eindresultaat. Ajax 7 zat in het hoekje waar de slagen vielen, twee nederlagen, 38 en 15, veroorzaakten twee grijze haren op den schedel van uwen kroniekschrijver. De Ajax*jeugd in actie. Onze A junioren zagen we tegen BI. Wit voor den vierden keer in dit seizoen in actie en voor de vierde maal vroegen we ons af hoe het komt dat dit elftal uit zulke goede onderdeelen opgebouwd, niet veel sterker speelt? Waarom laten deze knapen bij vrijwel eiken tegen slag zich zóó van de kook brengen, dat zij vergeten hun eigen spel te spelen en hun gebonden samenspel, waarin hun kracht ligt, prijsgeven voor een zenuwachtig kick and rush? Reeds in de wedstrijden in het D. W. S. tournooi zagen we daarvan verschillende staaltjes. Zoo imponeerde het feit dat Volewijckers in de demi finale van genoemde wedstrijden, gelijk maakte, onze jongens zoodanig dat hun spel vóór en na het tegenpunt niet met elkaar te vergelijken was. Zoo ging het tegen BI. W. ook. Reeds direct na den aftrap kon BI. Wit de leiding nemen door 7n zwak moment van onze linker verdedigingshelft en het duurde geruimen tijd voor onze verdediging van de schrik hersteld was en door tactische samenwerking het BI. Wit spel onderdrukte. Een subliem gescoorden gelijkmaker van v. Wijn* gaarden bracht weer het noodige evenwicht in ons spel en indien onze aanvallers toen wat fortuinlijker met hun schoten waren geweest, zou waarschijnlijk een gemakkelijke overwinning geboekt zijn. Het tegendeel gebeurde echter. Een van richting veranderde bal verraste Meijer en ten tweede male kregen we een periode van onsamen* hangend verdedigingspel te zien, waaruit slechts geleide* lijk aan het Ajax spel weer herboren werd. Kort voor de rust kwam ten slotte de gelijkmaker, v. KeulenSchouten waren in combinatie in de BI. Wit verdediging vastgeloopen en onze rechts buiten speelde tactisch terug op onzen rechts half Brave, die het werk overnam door keurig voor doel te plaatsen, waar Koning met 7n fel schot de partijen weer op gelijken voet bracht. In de tweede helft speelde onze verdediging aanmer*

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4