wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmztm A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 35 echter een uitstekende kijk op den hal en onderschepte menigen voorzet. Van het spelverloop dat de meeste onzer lezers per soonlijk gevolgd hebben, veel te vertellen, zou mosterd na den maaltijd zijn. Op denzelfden dag dat blijkens latere krantenberichten de centervoor van het Nederlandsch elftal z'n eerste doelpunt scoorde, zou van Reenen al in de dubbele cijfers gekomen zijn, ware het niet dat Piet's omhaal na 'n voorzet van Twelker van de lat terugketste en Volkers inloopend voor de afwerking zorg droeg door het teruggesprongen leder reeds in de eerste speeb minuut langs van 't Hoff te zenden. De Koogers antwoordden met 'n subliem doelpunt met mooien vlakken schuiver door den linksbuiten gescoord. Een verdedigingsfout bracht hun voor de rust de leiding. In de tweede helft scoorde v. Reenen de gelijkmaker en tenslotte bracht 'n penalty ons de overwinning. Evenals zoovelen, vonden we de overtreding zwaar gestraft. Nadien werden beide doelen nog ernstig in gevaar gebracht. Niet het minst door twee vrije schoppen resp. door Diepenbeek en Bouthorn fraai genomen en op dito wijze door van 't Hof en Bonneveld gestopt. Het einde bracht ons tenslotte een overwinning, wat wel iets meer was dan we verdienden. Doch hoe vaak kregen wij minder dan ons toekwam? Zoo is het echter met ons, wij zijn pas volop tevreden met 'n dik verdiende overwinning. Bij andere clubs is men gauwer tevreden, doch het is zooals de Sportkroniek schreef: Van Ajax wordt altijd veel, te veel misschien verwacht. 't GOOI—AJAX. Toen om 2 uur en drie minuten de Hilversummers aftrapten ontwikkelde zich 'n spel van typisch karakter. 't Gooi legde vrijwel al haar kracht in den aanval met het innemen van vooruitgeschoven posities waaraan zelfs de keeper die geregeld en soms zelfs 8 a 10 Meter voor zijn doel stond, deelnam. Dat was 'n vrij riskante speelwijze. Wel had deze tot gevolg dat vooral voor de rust de bal meerendeels op onze helft was, doch waar onze verdediging weer in ouden vorm was en sloot als de bekende bus, schoten de geelzwarten er niet veel mee op. Goede schotkansen gaf onze achterhoede geen enkele, en dragelijke niet veel. Wat binnen de Ajax palen kwam stopte Bonneveld rustig en zeker, doch meestal kwam het zoover niet. Van KoUDiepenbeek, goed bijgestaan door onze halflinie waarin vooral het kopwerk van Wim Anderiesen en v. Deijck opviel, beheerschten de situatie meerendeels volkomen. De eenige geheide kans ontstond nadat Arbiter v. Moorsel 'n offside geval overzag,- doch werd hopeloos gemist. De situatie was geregeld zóó, dat het spel grootendeels op onze helft, doch het gevaar aan de overzijde was. Met uitstekende passen op de vleugels, opende Wim Anderiesen het spel meermalen op verrassende wijze. Vooral Twelker, die slecht bewaakt werd, kreeg menige gelegenheid tot doorbreken der Gooi verdediging en de Hilversumrïiers mogen hun handen dicht knijpen dat onze linksbuiten, onfortuinlijk speelde en daardoor blijk* baar niet recht in vorm kon komen. Gevaarlijke momenten voor het Gooi doel kwamen er echter vele, en tenslotte had 'n felle aanval over beide vleugels succes, toen 'n lage harde voorzet van Twelker door den inloopenden ten Have onhoudbaar ingezet werd. Verschillende malen moest Cohen hierna in actie komen, en eenmaal hield hij er op gelukkige wijze springend en vallend, twee achtereenvolgende schoten van Schubert en ten Have uit. 'n Vrij heftig Gooi offensief in de laatste vijf minuten voor half time, leverde den Hilversummers niet meer als 'n paar hoekschoppen op. De eerste 10 minuten van de tweede helft vertoonden hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Daarna kreeg de strijd 'n heftiger aanzien. Het Hilversumsche publiek dat zich tot dusver onge* woon kalm had gehouden begon met luide aanmoedi* gingen de Gooiers aan te vuren. Doch 't vuur werd spoedig gebluscht. Een scherpe voorzet van Twelker trachtte Cohen opspringend te bemachtigen, doch gelijk met hem gingen de lichamen van v. Reenen en Jurriaans in de hoogte. In de benarde positie kon de Hilversumsche doelman het leder slechts neerslaan en voor hij zich kon herstellen had de toeloopende Schubert de bal met z'n borst over de doellijn gebracht. Dat was in de 15e minuut van de tweede helft en n de 16e viel reeds de derde goal uit 'n schot van Jurriaans, die 'n pittigen wedstrijd speelde. Cohen stompte even later 'n fraaien kogel van v. Reenen voor de voeten van Schubert, die echter zoo verrast bleek door den plotselingen kans dat hij dien on* benut liet. Het tegenpunt van 't Gooi, na 'n oorspronkelijk afge* weerden aanval, met 'n goed hoog schot gescoord, bracht slechts even 'n opleving in de Gooi gelederen, en tegen het slot beheerschte Ajax weer volkomen het spel. Zoo eindigde de met spanning en eenige vrees tegemoet geziene kamp na kalmen strijd met 'n 31 overwinning voor rood wit.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3