PAG. 34 - AJAX CLUBNIEUWS SUCCESSEN OVER DE GEHEELE LINIE. AJAX—K.F.C. mmmmmmmmmmmmmmmm.s de twee laatste Zondagen, die inderdaad „Zon"-dagen waren, hebben onze elftallen m. /yÈtTM ZICvriiweI ov^r de geheele linie goed Van de 23 gespeelde wedstrijden werden er 19 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 3 verloren. Het behaalde punten percentage bedroeg dus 84,/2 0/°, wat zeker reden tot tevredenheid geeft. 120 Goals scoorden onze aanvallers en 33 maal overtraden onze keepers het vischverbod. Ziedaar „In a nutshel" wat onze menschen op 't groene veld bereikt hebben. In afdeeling I heeft ons eerste met Stormvogels de leiding, beiden in nog ongeslagen positie, gevolgd door 'n stevige middengroep, die zich van K.F.C. tot H.B.S. uitstrekt. Overtuigend is het spel van ons eerste in de laatste twee wedstrijden wederom niet geweest, doch Zondag j.l. viel toch 'n aanmerkelijke vormverbetering te bespeuren en als vriend Pluvius de keiharde velden nu eens wat smeuiger gaat maken, gelooven we toch wel dat ons eerste weer spoedig haar ouden vorm terug zal vinden. We zullen onze gewoonte getrouw de gespeelde wed^ strijden eens nader beschouwen en beginnen met: Om van den wedstrijd Ajax—K.F.C. te zeggen dat onze tribunes ei-vol waren, zou bezijden de waarheid zijn. In 'n ei zelfs wanneer het geheel en al vol is wat niet altijd gebeurd kan tenslotte al wat er in hoort een plaats krijgen en dat was met onze tribunes niet het geval. Ook in ander opzicht ging de vergelijking niet op: In een ei neemt elk deeltje niet méér plaats in dan het noodig heeft, en hetzelfde kunnen we van de bezoekers onzer tribunes niet zeggen, waardoor zich weer honderden met 'n zitplaatsje in het gras mcesten vergenoegen. Zelfs de met 1600 plaatsen uitgebreide open tribune kon niet aan allen die toegang wenschten plaats bieden en zoo moest het bestuur wederom met leedwezen het bordje „Uitverkocht" boven de loketten zetten en eenige duizenden teleurstellen, waarmede wederom de uitbreiding van onze accomadatie door de toenemende publieke belangstelling achterhaald bleek. Intusschen is besloten het aantal zitplaatsen nogmaals uit te breiden, nu met circa 300, door het volbouwen van de terreinhoeken. Daarmede is thans practisch ge^ sproken gedaan wat gedaan kon worden. De duizenden die op onze tribunes samen gepakt waren hebben een spannenden en vreemdsoortigen strijd te aanschouwen gekregen. In den regel pleegt rood-wit den wedstrijd te winnen door overwicht in de fijnere puntjes van het spel, betere taktiek, sluitend samenspel, grootere balvaardigheid, etc. Wat we echter op 11 October te zien kregen waren twee ploegen, die elkaar in zwoegen en forsch spel niets toegaven en met groote hardnekkigheid tot de laatste seconde kampten. We willen daarmee geenszins zeggen dat alle voet^ balintellegentie zoek was, doch de fijnere speltrekjes waren lang niet zoo rijkelijk in ons spel te vinden als anders. Het spel van de Koogsche club heeft hier 'n goeden indruk achtergelaten, het was zeer zeker 'n toelaatbare combinatie van voetbalbegrip en kennis met 'n eerlijke forschheid die zich nergens te buiten ging. En behoudens 'n paar te betreuren uitzonderingen, werd het speltype door ons op gelijke wijze beantwoord. De tijd dat we met eenige reserves kunnen uitkomen zonder dat het ploegverband daar sterk onder lijdt, schijnt voorbij te zijn en dat zal ook wel de oorzaak geweest zijn dat het specifieke Ajaxspel slechts zeer sporadisch getoond werd. Doch hoe het ook zij, alle respect voor het enorm harde werken dat allen gedaan hebben. Het was voor ons 'n groote voldoening dat Bonneveld zich volkomen rehabiliteerde. Het publiek dat zich aan vankelijk wat gereserveerd gedroeg, liet in de loop van den wedstrijd het wantrouwen varen en onzen doelman kreeg menig dankbaar applaus voor de wijze waarop hij in benarde positie's redding wist te brengen. Naast hem, of beter gezegd vóór hem speelde Diepenbeek weer 'n uitstekende partij en van de half- spelers viel na de rust v. Deijck op die menigmaal met verre trappen onze voorhoede in actie bracht. Onze voorhoede, waar wederom v. Reenen de spil en de ziel van was. Overal waar onze centervoor in het spel ingreep, hetzij in 't centrum of in de veldhoeken dreigde gevaar voor de Zaankanters. Natuurlijk schonken de Koogers veel aandacht aan v. Reenen en juist daarom viel het op dat van onze binnenspelers niet meer kracht uitging. We misten thans 'n Strijbosch die met rake schoten een eenzijdige be waking van den centervoor kon afstraffen. Weer in goeden vorm waren onze vleugelspelers Twelker en ten Have die het Koogsche doel herhaaldelijk in moeilijkheden brachten. Doelman van 't Hof had wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmma

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2