23 NUMMER 4 15e JAARGANG 1931 Onder leiding van A. L. DESMIT, J. OUDHEUSDEN en C. E. DE VLIEGER HENDRIK ROELOF REYENGA. f I J- G. Mevr. M. L. REyENGA—v. d. BROEK. TJERK Een goede vriend, een goed mensch is ons dezer dagen plotseling ontvallen. Hendrik Reyenga, nog jong, slechts 47 jaren oud sedert twintig jaren werkend lid en oud=bestuurslid van Ajax is tengevolge van een noodlottig motorongeluk om het leven gekomen. Van een zakenreis uit Friesland huiswaarts keerende, raakte hij even voorbij Zwolle bij het passeeren van een auto met zijn motor in het zand naast de tramrails een verschrikkelijke val volgde, waarvan Reyenga de gevolgen niet te boven is gekomen. Slechts enkele uren na het ongeval overleed hij aan zijn verwondingen. Zijn in allerijl gewaarschuwde vrouw en kind kwamen te laat om hem in de laatste oogenblikken bij te staan. Groot is het aantal Ajax-vrienden geweest, dat hem op Woensdag 14 dezer naar zijn laatste rustplaats ver^ gezelde. Groot is de deelneming, vrouw en kind betoond, na dit plotseling zoo droef heengaan. In 1914/15 tot tweede penningmeester van Ajax be noemd, heeft Hendrik Reyenga op uitnemende wijze zijn plicht gedaan. Zelf meer dan dat In de jaren van het onoverwinnelijke Ajax^elftal, toen tienduizenden de lijnen omzoomden, was Reyenga een groote steun van onzen toenmaligen schatbewaarder. Veel en goed werk heeft de overledene in die jaren voor Ajax gedaan en ook na zijn aftreden bleef hij een trouw clubman, die steeds met bijzondere belangstelling de verrichtingen van de club volgde. Van Friesche afkomst, leek zijn karakter ietwat stug, maar zijn vrienden, die deze eigenschappen naar juiste waarde wisten te schatten, kenden in hem den man, wiens meening oprecht en betrouwenswaardig was. Tot de jabroers behoorde Hendrik wel in de laatste plaats. Niet altijd gaf het leven hem vreugde op dit onder^ maansche Reeds eerder greep het noodlot hem enkele malen. Maar des te grooter was dan feitelijk ons respect, als opnieuw het „Luctor et emergo" zich in Reyenga's leven openbaarde en deze spreuk zich ongeschonden handhaafde. Totdat de groote slag viel! In Wezep bij Zwolle, midden in den strijd om het dagelijksch brood, greep het noodlot hem, hem meesleurende naar het groote onbekende. Zijn vast plaatsje, juist bij den ingang van de kleed kamers, blijft Zondags voortaan onbezet en ongetwijfeld zullen velen hem zeer missen. Aan den rand van de Kruislaan, op minder dan vijftig Meter afstand van onze Kruislaan=terreinen, rust nu zijn stoffelijk overschot. En alle vrienden, die daar Zondags voorbij zullen komen, als zij naar hun voetbaU of cricketveld gaan, zullen den doode ongetwijfeld dikwijls een stille groet brengen. Stil en weemoedig, omdat ze daar onder het groene loover van Oud^Roosenburgh een goede makker in eeuwige ruste weten. Hendrik Reyenga, rust in vrede! Voor de vele en hartelijke bewijzen van deelneming, ons betoond bij het plotseling overlijden van onzen innig geliefden Man en Vader, betuigen wij U onzen hartelijken dank.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 1