PAG. 28 - A J A X CLUBNIEUWS VAN HET „VIJFDE". MET DE AsADSPIRANTEN NAAR DE VOLE- WIJKERS. beschaamd zijn geworden, want ons vierde elftal speelde een pittige wedstrijd, waaraan vooral het somtijds al te forsche spel van onze tegenpartij het zijne bijdroeg. Dit werd evenwel op een flinke en kordate wijze door onze jongens beantwoord. Alhoewel wij physiek zeker een heel stuk in de minderheid waren, werd door het elftal volkomen beseft, dat men enkel met mooi technisch voetbal niet altijd winnaar is. Nadat wij aanvankelijk met 0—1 achter stonden, wisten wij spoedig gelijk te maken en ontspon zich nadien een feilen strijd om de leiding met af en toe een tikje overdreven forschheid. Het resultaat bleef evenwel een gelijk spel, nadat aan beide zijden nog wel een paar kansjes onbenut waren gebleven. De verhouding was evenwel met deze draw goed uitgedrukt. Wat onze spelers betreft heeft Wim Thuman een uitstekenden wedstrijd gespeeld en een paar knappe safes verricht. Onze beide backs Arends en Belmer waren constant goed en vooral hun „ruimen" was uitstekend. Het stevige spel was een kolfje naar hun hand, maar vooral Jaap hoede zich voor al te forsch in# grijpen. In de half#linie was Wim Bakker prima, het aangeven vooral was best. Jammer dat hij na de pauze last kreeg van blaren. Neubauer werkt als spil ontzettend hard, maar met de helft minder werk zou hij eens zooveel kunnen bereiken, indien hij voldoende zijn hoofd gebruikte. Vooral zijn openen is nog onvoldoende, maar als hij de wijze lessen van Jack goed volgt komt hij er zeker. De wil is er, daar ben ik van overtuigd. In de voorhoede was de ZuidsAfrikaansche Pietermanknecht opgenomen, die het nog lang niet verleerd was. Botje heb ik wel eens beter gezien, maar mogelijk dat het nog een beetje vroeg voor hem was. Kermer „de ballenvreter" zijn spel is te veel gebaseerd op het maken van doelpunten, goed afgeven en spelverdeelen is echter minstens even noodzakelijk voor een centervoor. De beide vleugels kregen over het algemeen weinig te doen, zoodat zij hun kunnen niet voldoende hebben getoond. Na den wedstrijd werd er in de kleedkamer onzer gasten nog een strijd gevoerd, maar thans op pugilistisch gebied. Het vlaggen der grensrechter viel bij enkelen schijnbaar niet in goede aarde, hetgeen naar des Heeren grensrechters oordeel niet gegrond was. Wel een onverkwikkelijk slot van zoo'n frisschen en zonnigen Zondagmorgen. ERVE. RIVALEN II-AJAX V 0-7. Ziezoo, het spel is weer begonnen en de mannen van ons vijfde hebben met een soepele 7—0 overwinning de competitie ingezet. Om ruim twee uur trapt Hetebrij voor Ajax af en bestoken de onzen direct 't groen#witte doel waar 'n schot van Hetebrij rakelings naast gaat. Rivalen brengt dan een tegenbezoek via haar linker# vleugel, maar onze verdediging is op haar post en slaat deze aanval af. Na ongeveer 15 minuten opent Timman de score met een hard schot, even later gevolgd door een mooien bal van Boef. Ajax is in het veld zeker de meerdere en het duurt dan ook niet lang of Timman wipt den bal wederom in het doel, waar de keeper achter de lijn stopt 3—0. Nadat de scheidsrechter een penalty wegens ongeoorloofd „nemen" van Timman over het hoofd heeft gezien krijgt een der backs den bal toevallig tegen zijn hand en de daaruit ontstane strafschop wordt door Hetebrij keurig ingeschoten. Na de aftrap zit de tegenpartij voor ons doel, doch tot doelpunten komt het niet, zoodat we met een veilige 4—0 voorsprong gaan rusten. Direct na de hervatting heeft Hetebrij succes uit een goed aangegeven bal van Blomvliet, welke hij onhoudbaar inschiet. Ajax gaat de zaken dan wat kalmer opnemen, terwijl Rivalen alles forceert om een tegenpunt te scoren, met het gevolg dat Ajax nogal eens een vrije schop krijgt te nemen. Hetebrij zet dan eens alleen door, stuift de backs voorbij, een knal en no. 6 is ter wereld. Ons laatste goaltje wordt door Bomvliet gemaakt. Alvorens ik eindig zou ik enkelen er nog op willen wijzen, dat iedere speler, al is hij ook nog zoo goed, fouten maakt. Ook de scheidsrechter heeft het wel eens mis, maar ga dan nooit staan kankeren. In het eerste geval werkt het neerslachtig op den betreffenden speler en bederf je de goede stemming in het elftal ermee, in het tweede geval heb je kans dat we met 10 menschen verder moeten spelen. Dus voortaan monden dicht. Afgesproken SUNIT. T. I. W. II-AJAX V 0-3. Zondag 4 October. Vandaag aldus T. I. W. II geklopt. Een spannende maar niet mooie wedstrijd. Enkele geeLzwarten gingen hun boekje te buiten, door wat al te flink „op#de#beenen" te spelen, al waren een paar Ajaxieden ook niet heelemaal „zuiver". Niettemin is de overwinning volkomen verdiend. Den geheelen wedstrijd waren we in het veld sterker, maar voor het doel ontbrak het juiste schot. Van de match het volgende Direct na den aftrap omzwermen de Ajaxieden het T. I. W.# doel, doch zonder succes. Na 20 minuten spelen bewerkt een der geel#zwartjes den bal met de hand en Hetebrij zet de toe# gestane penalty in een doelpunt om (01). T. I. W. komt dan krachtig opzetten, doch onze verdediging keert alles. De half# linie speelt vandaag een puike partij, ook de achterhoede is er goed in. De voorhoede doet goed haar best, maar het lukt niet, steeds is er een T. I. W.#been, dab den bal terugzendt. Met een 1—0 voorsprong gaan we rusten. Na de thee heeft Ajax wind mee. Doch ook nu blijft succes uit, wat grootendeels te danken is aan de T. I. W. achterhoede met hun keeper aan het hoofd, die het beste, en ook tevens „fairste" deel van de ploeg vormde. Er moeten nog ongeveer 20 minuten worden gespeeld, als wederom de bal voor het T. I. W. doel met de hand wordt bewerkt. De penalty wordt echter schitterend gestopt, maar de keeper kan de bal niet vasthouden, Koedijk plaatst hem nu naar Hetebrij, die er 2—0 van maakt. Dezelfde speler maakt even later met een schitterend schot de stand op 30 waarmede tevens het einde komt. SUNIT. De Over#IJ#sche club bezit daar aan den overkant een mooi complex terreinen op het Mosplein. Flinke kleedkamers en een drietal velden. Alleen het grastapijt is niet volmaakt, de grond niet effen als het al meer genoemde biljartlaken. Onze jongens hadden er nog al last van. Maar de goede stemming zat er van den aanvang af in en bleef er ondanks de hobbeltjes van het veld, den vreemd springenden bal en de dikwijls aanvecht# bare beslissingen van den onfeilbare, tot het einde toe in. De buitenspelregel scheen voor het arbitrale oog alleen ten nadeele van Ajax te bestaan. Zoo haastig was de referee met constateeren van offsside, dat hij zich herhaaldelijk vergiste. Eenmaal vond hij zijn beslissing zelf al te dol en herstelde zijn fout, maar had

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8