fg|S§vWED9rBUD. Mgj VERfLAGEN AJAX CLUBNIEUWS - PAG. 27 w///////////m^^^ AJAX II—BL. WIT II. HILVERSUM 3—AJAX 3. AJAX III—BAARN II 12-1. AJAX IV— DWS II. Dat er aan een wedstrijd tusschen onze tweede elftallers en de BI. Wit reserves toch nog altijd een beetje eer aan verbonden is, bleek wel aan het heerlijk enthousiasme, waarmede de beide ploegen getracht hebben de huid zoo duur mogelijk te vers koopen op dezen frisschen Zondagmorgen. Begrijpelijk was «fan ook de flinke belangstelling aan beide zijden. De wedstrijd begon al direct in een vlot tempo, waarbij de beide doelverdedigers al direct aan den tand gevoeld werden, hetgeen hun voorloopig goed afging. Bl. Wit, dat met verschillende cracks uitkwam (ik geloof dat er in het veld totaal 4 oud* internationals waren) pakte de zaak direct stevig aan, waarvan eenige gevaarlijke aanvallen op ons doel het gevolg waren. Onze voorhoede bleef ook echter niet stilzitten en goed gevoed door de halfbacks brachten zij menigen keurigen aanval tot stand. De stand bleef voorloopig dubbel blank, totdat na ongeveer een half uur spelens Bl. Wit een keurig doelpunt maakte na een blunder van Gras. Deze tegenslag ontmoedigde onze jongens geenszins en werd er door allen beseft dat er gewerkt moest worden, vandaar dat verschillende onzer er nog een schepje bovenop gooide. De gelijkmaker kon evenwel voor de rust nog niet geboren worden, hoewel er nog wel een paar dotjes om zeep gebracht werden, zoodat rust kwam met 10 in vpprdeel van Bl. Wit. De thee scheen ons goed gedaan te hebben, want direct werd weer flink aangepakt, met het gevolg dat Barend spoedig moest visschen voor een mooi diagonaal schot van Wim Addicks. Hierna ontspon zich een felle strijd om de leiding, welke Bl. Wit echter spoedig kreeg door een bokje van het duo GrasLandzaat. Wie van deze twee de meeste schuld hieraan had weet ik niet, maar de bal scheen me wel een beetje heet toe. Toen waren de rapen echter gaar. Theo Schetters dribbelde dat het een lust was, aanvoerder Piet Vunderink verdeelde het spel subliem en gaf prachtballen op Mulders en Heins. Tenslotte na een mooien aanval gaf Ben Vogel Wim Addicks de kans voor den gelijkmaker, waarvan kippedriffie dankbaar profiteerde. Thans was de beurt weer aan Bl. Wit en zaten we nog even te rillen van een paar keien van een der Bl. Witters tegen lat en paal. Hetzelfde spelletje van lat en paal voltrok zich een oogenblik later aan den anderen kant, maar met dien verstande dat Ben Vogel na veel geharrewar met een mooi schot ons de overwinning bezorgde. Bravo jongens, dat was nog eens een wedstrijd uit het vuur sleepen. We hebben genoten aan den kant. Vraag Tric?Trac maar eens! ERVE. Het 3de elftal heeft het er in Hilversum zeer goed afgebracht door met 9—3 van Hilversum III te winnen. Voor de rust met wind mee spelende wisten we een 4—2 voorsprong te behalen, waajrmee we echter nog lang niet in veilige haven waren. Tijdens de rust beloofden de Hilversumspelers elkaar plechtig den achterstand in te halen en met goeden moed, geholpen door den wind, bestookten zij ons doel, waar Happel met een geblesseerde linkerhand alle moeite deed zijn doel schoon te houden. Eindelijk moest hij bezwijken doordat hij niet voldoende kon wegwerken. Nog maar 4—3 in ons voordeel. De spelers schijnen ook zoo gedacht te hebben, want wat zij daarna demonstreerden was absoluut subliem. De grootste kracht was ontegenzeggelijk de haflinie, bestaande uit v. Leeuwen, De Bois en Doon. Zooals die knapen met hun laag gehouden centers tegen den wind in (dat was spel jongens) hun voor# hoede den bal aangaven, was om te watertanden. Zulk spel tot het einde toe moest vruchten afwerpen, vandaar de 5 doelpunten in de tweede helft behaald. Vermelding verdienen de doelpunten van Kant, van Ouden? dijk en Remiens. De laatste uit een goede pass van v. d. Berg. Dat was noodig Orsi. De weinige doorzichtige aanvallen van H'sum strandden bijna allen op onze backs van Rooij en Paternotte, zoodat Happel met zijn pijnlijke hand gelukkig weinig te doen kreeg. Toen scheidsrechter Felix die goed leidde inrukken blies, moesten ook de H'sum?spelers bekennen dat zij tegen zulk ge? raffineerd spel niet opgewassen waren. Aanvoerder De Bois zal zich wel de handen gewreven hebben toen hij zag hoe zijn voorhoede die hem zooveel zorg heeft gebaard, nu plotseling een goed geheel was en tot doelpunten in staat bleek. HENRI. Jongen, jongen, wat gaat dat derde hard. De vorige week tegen Hilversum III 9—3 en nu 121 het is geweldig. Maar jongens, denk aan het spreekwoord van de sterke beenen en de weelde. Hardere nooten zijn er te kraken, b.v. a.s. week H.V.C. II uit. Laat ik beginnen met Baarn. Het beste wat ik van hun kan vertellen is, dat ze niet een goal cadeau gedaan hebben en tot het einde hun uiterste best gedaan, maar dan is het stop. Onze jongens hebben heel verdienstelijk gevoetbald en de invallers Bartelsman en Knijn hebben zich best geweerd. Door het groote overwicht heeft de halflinie zich bijna uit? sluitend kunnen bepalen tot het op gang te houden van de voorhoede. Dit is noodig, want uitgezonderd Klaas Kant zetten zij niet genoeg door en loopen te veel in den buitenspelval. Spelen doen zij stuk voor stuk behoorlijk, maar een weinig meer zelfvertrouwen is wel noodig. En kijken jongens, niet zelf uit lastige positie willen schieten om een goal te maken als af? geven aan een vrijstaande speler een zeker doelpunt oplevert. Wie de goals maakt is bijzaak, als Ajax ze maar maakt. De weinige uitvallen van Baarn stuitten meestal op het tweetal v. Rooy en Paternotte en die wisten er wel raad mee. Wie de goals gemaakt heeft, ik weet het niet, het zijn er twaalf geworden, terwijl het er ook achttien hadden kunnen zijn. Maar het is voldoende. Verdere mededeelingen zouden te eentonig worden. Kom aan jongens, volhouden en tot Zondag. W. DE BOIS Jr. Erg benieuwd was ik om den ongeslagen kampioen van ver? leden jaar weer eens aan het werk te zien en toog ik derhalve Zondagmorgen vroeg naar ons tweede veld, waar DWS II de gast was van ons vierde elftal. Voorop dient gezegd te worden dat mijn verwachtingen niet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7