PAG. 26 - A)AX CLUBNIEUWS schiepen met goede centers naar de wings en centervoor benauwde momenten voor het Electra=doel. Bijl scoorde onze tweede goal, Aukema maakte uit een voorzet van de Boer gelijk en nog voor de rust stelde Aukema met een keurig aangegeven bal Bijl in staat Ajax de leiding te geven. De tweede helft opende Ajax met 'n fel offensief. Van Dijk en Aukema zorgden voor de munutie en Bijl fungeerde als kanon, zoodat ten slotte nog 'n 12—4 overwinning behaald werd. Zondag j.l. moet het aanmerkelijk beter gegaan zijn. V. D. Fluit die tegen Electra niet van de partij kon zijn, was weer aanwezig en het geheele elftal was beter op dreef dan 'n week geleden, zoodat het B^elftal van Blauw-Wit geen schijn van kans kreeg en met 7—1 Rood^Wit's meerderheid moest erkennen. Over één speler was men niet tevreden, dat was de Boer die telkens z'n plaats langs de lijn verliet en als tweede linksbinnen wilde fungeeren. Laat dat Boy! Verknoei je spel niet. De Junioren C klopten A.F.C. B met 15—1 en D.W.S. C met 40. In geen van beide kampen was het spel op Ajax=peil. Dit elftal heeft echter nog meer dan de andere behoefte aan onderlinge samenhang door de vele nieuwelingen die er in zijn opgenomen. Goed oefenen onder leiding van Reynolds is het recept! Onze adspiranten A zagen we debuteeren tegen Zeeburgia A. Bijna doorloopend kwam het initiatief van onze zijde en bestond er 'n aanmerkelijk veldoverzicht. Als ik na deze inleiding zeg, dat we 'n benauwde 32 overwinning behaalden, dan is daarmede de zwakke zijde van ons elftal al verraden Onproductiviteit. Het elftal speelt aardig samen, de meesten beschikten over 'n behoorlijke balcontrole, doch tempo daar hebben deze jongelui nog geen kaas van gegeten. Alles wat op verrassing lijkt is afwezig en dat is zelfs door technisch goed werk niet meer goed te maken. We zagen bijv. de linksbuiten in geheel vrije positie noodeloos eenige seconden wachten, inplaats van direct voor te zetten. Dat geven we vanzelfsprekend slechts als voorbeeld en willen daarmee niet zeggen dat juist de linksbuiten zich aan treuzelen schuldig maakte. Integendeel, vooral het binnentrio en de twee kanthalves dienen dit deel van hun voetbalspel eens duchtig te herzien. Fout was ook het samenspel van de halves onderling, terwijl de voorhoede op den bal stond te wachten. Ondanks de vele en goede kansen ging de rust met dubbel blank in. Het eenige werkelijk goede schot dat gelost werd, kwam van den spil en sprong van het doelhout terug. Na de thee ging het wat beter. Een voorzet van Sauveur kwam na aanvankelijk ge pareerd te zijn weer bij hem terug, opnieuw zond onze linksbuiten de bal voor het Zeeburgia doel en Schmidt doelpunte met 'n goed laag schot. Luttele minuten later ontving Schmidt het leder van de Ridder, zette voor en Distelbrink scoorde van dichtbij ons tweede doelpunt. Even leek het toen 'n vrij ge makkelijke overwinning te zullen worden, doch toen Hermsen 'n fout maakte en Zeeburgia haar eerste punt scoorde werd het verzet van de withemden weer sterker. Schmidt scoorde nadat hij de bal eigenlijk te lang bij zich had gehouden nr. 3, doch even later was het door 'n strafschop welke Zeeburgia netjes benutte 2—3. De laatste phase van den strijd was spannend, doch er kwam geen verandering meer in den stand. Zondag j. 1. trokken onze boys onder leiding van Kooiman het IJ over en bekampten op het Mosveld, dat 'n grasveldwas, de Volewyckers en zegevierden met 3-1. 'n Verdienstelijke prestatie. Jammer dat v. Tol een knieblessure opliep van vrij ernstigen aard, hetgeen natuurlijk de overwinningsvreugde temperde. Beterschap Boy Onze „b" heeft eveneens twee overwinningen op haar naam. Zeeburgia b werd op eigen veld met 70 de les gelezen en V.V.A. a met 21. v. d. Laar speelde naar men ons vertelde 'n goede en nuttige spilpartij en opende goed het spel over de vleugels. Onze „C" komt eerst Zondag a.s. in het veld. Neem een voorbeeld aan de a en de b jongelui en zet ook met 'n overwinning het nieuwe seizoen in DE BALANS. Als we tot slot van deze nogal rijkelijk lang uitge vallen kroniek de balans opmaken, noteeren we een totaal van 22 wedstrijden. 18 werden er van gewonnen, 1 verloren en 3 gelijk gespeeld. 113 goals scoorden onze aanvallers en 24 maal belandde de bal daar waar 'n Ajaxied hem ongaarne ziet. Van de 44 wedstrijdpunten hielden we er 39 voor ons zelf en gunden er 5 aan de tegenpartij wat in procenten een nuttig effect van 881/20/o beteekent. Er zijn machines met 'n lager rendement als dat van Ajax

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6