A J A X CLUBNIEUWS - PAG. 25 ONS DERDE SCOORT 21 GOALS IN TWEE WEDSTRIJDEN. achter hem aanstormende Vunderink loste een kogel welke door den doelman nog juist over de lat getipt kon worden. Een tekort teruggespeelde bal van Gras ver^ oorzaakte 'n hevige botsing tusschen onzen uitloopenden doelman en de toestormende E.D.O. centervoor. De laatste trok in dubbele beteekenis aan het kortste eind. Hij kwam te laat bij den bal en werd tevens zoodanig geblesseerd, dat verder spelen voor hem niet meer mogelijk was. Dat was ongetwijfeld 'n ernstige handicap voor de Haarlemmers, die zich vanaf dat moment in hoofdzaak op toelegden den voorsprong te behouden. Ondanks het Ajax offensief in de laatste 10 minuten lukte hun dat volkomen en zoo noteerden onze reserves reeds bij hun eersten thuiswedstrijd een nederlaag. Natuurlijk valt of staat de reputatie van onze reserves niet met één wedstrijd, doch vooral het spelpeil bracht aan die reputatie toch een flinken deuk toe. Zondag j.l. met Mulders, Vogel en v. Os weer in de gelederen moet het tegen BI. Wit 2 weer aanmer kelijk beter gegaan zijn. 'n Zwaar bevochten zegen met 32 was het resultaat. Ons E. C. lid Vunderink vertelt er onder „Wedstrijd verslagen" meer van. Toen we Maandag 28 September op weg naar kantoor Delsen ontmoetten, was onze eerste vraag of Henri zich nogal geamuseerd had bij den wedstrijd Hilversum 3 Ajax 3. Henri's gezicht gleed uit en lachte over de volle breedte, zoodat de Rosmarijnsteeg, waar de ontmoeting plaats vond, tijdelijk voor voet- en rij^verkeer gestremd was. Toen Delsen de voor 'n intervieuw noodige ernst weer had teruggevonden, verklaarde hijWat hebben die knapen me laten genieten Die hebben na de rust 'n partijtje voetbal gespeeld <De puntjes dienen ter vervanging van het geluid dat Delsen's lippen ter meerdere illustratie van het genotene voortbrachten en waarvan we geen kans zien het nader te omschrijven.) Van zoo'n wedstrijd moet dan 'n speciaal verslag in het clubblad komen, vonden we. Als je even wachten wil, zei Henri, en met gebruikmaking van den dichtsbij- zijnden lantaarnpaal als lessenaar, werd het verslag ge produceerd, hetwelk U verderop in dit nummer kunt aantreffen en waarin de heldendaden van de rood witte bende beschreven wordt, die Hilversum 3 op eigen veld met 9 3 kraakte. Zondag j.l. hebben de knapen er nog een schepje, bijgedaan met 12—1 werd Baarn 2 ingemaakt. De prestaties van Ajax 4 zijn hoewel tevreden stellend, toch minder. Een gelijk spel, 11, tegen de reserves van D.W.S. en Zondag j.l. een 10 overwinning op Swift 2 waren de resultaten. Zoo men ons vertelde, sloot het spel nog niet, wat wellicht na eenige wedstrijden wel beter zal worden. Het laatste werd ons ook verteld van Ajax 5, wier spel ondanks de fiksche overwinningen van resp. 70 op Rivalen II en 30 op T.I.W. II, geen algeheele voldoening heeft geschonken. Keurig spel en resultaat leverde Ajax 6 ons. Na de competitie met een 50 overwinning op O.V.V.O. ingezet te hebben, leverden zij gepasseerden Zondag wel een zeer fraaie prestatie door BI. Wit 5 in eigen home met 10 te kloppen. Bravo! Ajax VII heeft de competitie eveneens ingezet met 'n overwinning. Sport 3 werd met 61 geslagen. Zondag j.l. trokken de mannen van ons zevende er op uit om de Pionier op eigen veld te bekampen. Nu zullen Pioniers altijd lastig te vinden zijn, doch deze waren in het geheel niet te ontdekken. Na 'n kruistocht door de binnenlanden van Sloten uitgevoerd te hebben, bleek dat het veld reeds 'n week geleden ongeschikt was verklaard. Weshalve de Pioniers als goede pioniers hun heil elders zochten en onze jongens lieten zoeken. De Junioren A troffen het niet beter. Toen Kroese en z'n jongens bij T.O.G. op visite kwamen, bleek er door onderverhuring geen veld disponibel en was het een verloren Zondag voor onze „A". De vorigen week hadden onze cupfinalisten de com petitie reeds ingezet met 'n 8—1 overwinning op Zee= burgia. Een goed begin is het halve werk. Met onze Junioren B wilde het in den wedstrijd tegen Electra A aanvankelijk niet vlotten. Het samen^ spel klopte vrijwel nergens en speciaal in de verdediging toonden zich groote hiaten, waar de snelle Electravleugels als bliksemslagen insloegen. Na 10 minuten spelens stonden onze boys met 0—2 achter. Van Dijk verminderde toen na goed aangeven van Diepgrond den achterstand tot 1—2. Even later verzuimde v. Groningen het goede oogen^ blik om weg te werken en werd door 2 inloopende Electra*aanvallers met bal en al in doel gewerkt. Hierna begon ons elftal zich te herstellen en speciaal onze voorhoede, waar v. Dijk en Aukema van plaats wissel den, ging zich steeds beter weren. Geregeld haalden de binnenspelers de bal op en

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5