enI/AAE PAG. 30 A J A X CLUBNIEUWS VOETBAL IN HET BUITENLAND. TSJECHOsSLOWAKIJE. wmmw/mw/mmm/Mmmmmmmmmmmmmm Ligeti een onzer tegenstandsters op onzen tour in het vorig jaar heeft thans definitief den amateur kampioenstitel behaald. Het is echter niet van 'n leien dakje gegaan. Nadat wij tweemaal met 4—2 van Sportclub Brahislava ge* wonnen hadden en reeds meende kampioen te zijn, protesteerde haar tegenstandster bij den bond, bewerende dat het veld in de laatste ontmoeting 80 c.M. te lang geweest zou zijn. De bond wees het protest toe en gelastte een derde beslissings* wedstrijd. Ligeti was zeer gehandicapt, daar drie harer vaste eerste elftal spelers ontbraken. Van één daarvan Müller werd zelfs beweerd dat hij door de tegenpartij met 'n baantje als trainer en 'n handgeld van 10000 Kronen omgekocht was. Het onvolledige Ligeti verloor weliswaar met 1—2, doch het totaal resultaat van de twee wedstrijden bleef in haar voordeel zoodat zij titelhoudster bleef. IN OOSTENRIJK belooft de competitie zeer spannend te zullen worden. Wel leidt W. A. C. momenteel nog ongeslagen, doch Rapid en Admira die nogal met invallers gesukkeld hebben en nog sukkelen komen den laatsten tijd steeds beter in vorm. Zoo sloeg Admira den laatsten competitiedag Austria met 42. Rapid verpletterde Slovan met 10—0 wat, ook al rekent men Slovan reeds sedert jaren tot de zwakkeren, toch 'n prestatie blijft. Rapid miste nog steeds den steun van haar beide backs Cejka en Schramseis die vanaf het begin der competitie op de ziekenlijst staan. Ernstig bezorgd maakt men zich over Austria dat voor een finantieele catastrofe staat. De schuld van deze club beloopt meer als 100.000 Schilling (ƒ35.000) en men vreest in Weenen dat de clubleiding door verkoop van spelers haar firiantiën in evenwicht zal trachten te brengen. Het Weener Sportblatt dringt op spoedige maatregelen aan opdat het verder bestaan van Austria verzekerd zal blijven. De competitiestand W. A. C Vienna Rapid Brigittenauer A. C. Wacker Nicholson Austria Admira Floridsdorfer A. C. Wiener Sportclub Slovan Hakoah s momenteel als volgt: gesp. 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 gew. 4 4 3 2 1 1 2 1 1 0 1 0 gel. 0 1 0 1 2 2 0 1 1 2 0 0 verl. 0 0 1 1 1 1 2 2 2 2 3 4 voor tegen 14 6 8 2 7 6 7 18 7 8 9 12 6 4 6 3 4 13 7 5 10 16 12 punten 8 7 6 5 4 4 4 3 3 2 2 0 DE STRIJD OM DEN MITROPA CUP is zeer sensationeel doch niet altijd sportief. In ons nummer van 10 September maakten we reeds gewag van de strubbelingen in den wedstrijd tusschen Juventus—Italië en Sparta—TsjechosSlowakije, waarbij 3 Italianen van het veld gezonden werden. Twee er van Calligaris en Cesarini werden door hun clubleiding met 1000 Lire beboet. In den halven eindstrijd speelden nu Sparta tegen W. A. C. en Vienna tegen Roma. Vienna wist beide matches tp winnen. Zoowel in Rome als in Weenen bleef Vienna de baas. In den laatsten wedstrijd lieten de Italianen zich weer van hun slechte zijde zien. In vakkringen meent men dat het groote aantal geimporteerde Argentijnen en Urugueezen die zich in hun land zeer veel mogen veroorloven, een ongunstigen invloed op de Italiaansche sportopvattingen begint uit te oefenen. Intusschen is dus Vienna finaliste geworden. W. A. C. is nog zoo ver niet. In Weenen verloor zij met 2—3 van Sparta, doch daarentegen wist zij tegen verwachting in, in Praag met 4—3 te zegevieren. De laatste wedstrijd had 'n buitengewoon spannend verloop. Na met 3—0 geleid te hebben zag W. A. C. haar geheelen voorsprong verloren gaan, toen in de tweede helft Sparta ge* weldig door de 30.000 koppige massa aangevuurd op kwam zetten. Het was 'n harden wedstrijd in de ongunstige beteekenis van het woord en de Belg Langenus die de wedstrijd leidde had handen vol werk het spel binnen de perken te houden. Even voor het einde scoorde W.A.C. onverwachts het winnende doel# punt zoodat het totaal resultaat 2—3 -f- 4—3 6—6 werd en een beslissingswedstrijd op onzijdig terrein noodzakelijk is. Hierover zijn reeds onderhandelingen gaande en neigt men er toe Dresden aan te wijzen. Kt De First Vienna Football and Cricketclub, die onlangs onze gast was heeft het amateursstandpunt verlaten. Meer dan de helft harer leden zijn werkeloos en het clubbestuur besloot voorloopig van het amateurbeginsel afstand te doen. De met groote belangstelling tegemoetgeziene kamp tusschen Hongarije en Oostenrijk is Zondag j.l. ten aanschouwe van 32000 man publiek verspeeld. Oostenrijk miste in het begin 'n fraaie kans door het missen van een strafschop. Hongarije kreeg kort daarna 'n zelfde kans die benut werd. Zischek maakte voor Oostenrijk gelijk. Na deze gelijkmaker werd de speelwijze aanmerkelijk scherper* Spitz hernam voor Hogarije de leiding en scoorde even later nogmaals doch z'n tweede goal werd door Scheidsrechter Bauwens onder geweldig geloei van het publiek wegens off-side geannuleerd. In de 41e minuut was het wederom Zischek die de gelijkmaker scoorde. Onder geweldig tumult kwam het einde en nauwelijks had Bauwens het eindsignaal aangekondigd of het publiek sprong bij duizenden over de barrières. Een charge met de sabel door de politie uitgevoerd, dreef het publiek uiteen en waarborgde den scheidsrechter vrije aftocht. Het betrekkelijke falen van het Oostenrijksche elftal Wordt door het Sporttagblatt te Weenen aan het binnentrio geweten. Vooral Sindelar' spel bleef beneden de verwachting. ADU

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10