PAG. 8 AJAX CLUBNIEUWS MET DE ADSPIRANTEN NAAR VELSEN. Gehoor gevende aan een verzoek van de voetbalvereeniging der Hoogovensbedrijven te Breesaap, vertrokken op 9 Augustus onze adspiranten met onzen secretaris Elftal-commissie en onder- geteekende als leiders om ongeveer half negen met twee touringcars naar Velsen. Eenige ouders hadden het niet al te aanlokkelijke weer getrot seerd om hun zoons te vergezellen of uitgeleide te doen. Het gezelschap had zich reeds in twee groepen gesplitst, n.l. de keien en de lilliputters. De stemming zat er al spoedig in en onder het zingen van de nieuwste schlagers, afgewisseld met gezelligen kout, was ongemerkt de Velser pont bereikt, waarna wij na ge slaagden overtocht door twee bestuursleden van V.V.B. verwel komd werden. Met deze heeren als gids was het veld, dat erg verscholen gelegen is, spoedig bereikt. In tegenstelling met diverse velden in Amsterdam, bleek het veld de verschillende regenbuien flink te hebben doorstaan, daar het kurkdroog was. De geheele terreininrichting is door eigen leden in orde gemaakt en ziet er goed verzorgd uit. Den eersten wedstrijd speelden onze A-adspiranten tegen de V.V.B.-juniores, in welken wedstrijd de onzen met 31 wisten te zegevieren. De linksback der tegenpartij is ongetwijfeld een kracht, waar de vereeniging nog pleizier van kan hebben. De tweede wedstrijd, n.l. onze B-adspiranten tegen het eerste adspiranten-elftal der Hoogovenmenschen, eindigde na gelijk op- gaanden strijd met 21 in ons voordeel. Tijdens dezen wedstrijd werd door de bestuursleden der ont vangende vereeniging, geassisteerd door de dames Van Laer en Van Leeuwen, de lunch klaargemaakt, waarvoor bovengenoemde dames nog vriendelijk bedankt worden. Direct na afloop van bovengenoemde match, toen met de lunch een aanvang werd gemaakt, nam één der bestuursleden van V.V.B. het woord en bedankte de vereeniging Ajax voor de bereidwillig heid om naar Velsen te komen. Onze secretaris Elftal-commissie beantwoordde den spreker en memoreerde zeer terecht tegenover onze jeugdige vertegenwoordigers: Dat zij goed beseffen en waardeeren moeten in welke gun stige omstandigheden zij verkeeren, door Zondagsmorgens terrein en kleedkamer kant en klaar te vinden en nergens voor behoeven te zorgen. Als laatsten wedstrijd speelden de wederzijdsche Benjamins, welke wedstrijd een te groote meerderheid der onzen toonde, zoodat een 19O-overwinning hier het resultaat was. Na afloop maakte het geheele corps een fiksche wandeling naar Wijk aan Zee. Het was jammer, dat de temperatuur een verblijf aan het strand niet bepaald aangenaam maakte, wat evenwel geen bezwaar was voor eenige jongelui om worstelwedstrijden te organiseeren en anderen een douche te bezorgen. (Namen der diverse slachtoffers zullen be leefdheidshalve verzwegen worden.) Zoo langzamerhand naderde de tijd om den inwendigen mensch te versterken, waarmede allen zich konden vereenigen en alles dan ook tot algemeene tevredenheid verliep. (Pa van Leeuwen, was het in orde of niet?) Op den terugtocht kwamen de tongen en stemmen nog eens extra los, waarna op den Overtoom afscheid genomen werd en een zeer gezellige dag weer tot het verleden behoorde. Rest mij nog om de vereeniging V.V.B. vriendelijk te bedanken voor de prettige en gezellige ontvangst en hun het succes toe- wenschende, hetwTelk hun met het harde werken toekomt. C. E. d. V. VAN HET SECRETARIAAT DER ELFTALLEN- COMMISSIE. U binnenkort de competitie weder onze volle aandacht eischt, wil ik de aan voerders nog op enkele bijzonderheden wijzen: Zorgt steeds op tijd te begin nen, wacht niet op enkele spelers, laat desnoods de reserves invallen. Zorgt voor nauwkeurige invulling der formulieren, o. a. het in- en uitvallen, het geblesseerd raken en het uit het veld zenden van spelers. Wegblijvers moeten ook worden doorgegeven. Zorgt voor orde in het veld. geeft daartoe zelf het voorbeeld, aarzelt niet krachtig op te treden tegen aanmerkingen en onbe voegdheden tegen den scheidsrechter, bedenkt steeds, dat ook hij het voor zijn genoegen doet. Houdt mede toezicht op kleedgelegenheid en zorgt steeds, dat de scheidsrechter en tegenpartij hun plaatsen krijgen aan gewezen. Protesteert alleen, wanneer gij zeker zijt, dat er beslissingen zijn genomen, die in strijd zijn met de algemeene bepalingen. Dat gij op de hoogte moet zijn met de spelregels, is noodzakelijk. Brengt eventueele klachten ter kennis van het bestuur. Hebt gij aan merkingen te maken, doet dit dan zoo tactisch mogelijk. Gij zijt niet alleen de man, die het muntstukje moet opgooien, maar ook de leider; dit vordert steeds uw volle aandacht aan de spelers van uw elftal. Leert uw spelers kennen en tracht hun gebreken op te sporen en bedenkt, dat gij met een goed woord meer bereikt dan onoordeelkundig gemaakte aanmerkingen. Er is altijd wel gelegenheid een speler iets te zeggen, maar doet dit niet in tegenwoordigheid van iedereen. Wekt steeds uw spelers op deel te nemen aan de training en aan het clubleven, weest een voorbeeld voor allen en treedt met kracht op tegen ruwheid. Hierdoor werkt gij mede om van uw elftal een goed geheel te maken, wat onge twijfeld het spelpeil ten goede komt. Wanneer eenigs- zins mogelijk, zorgt dan, dat de formulieren nog 's avonds in mijn bezit zijn; er is altijd wel iemand, die dit op zich wil nemen. Blijft de aangewezen scheidsrechter weg, ziet dan in elk geval iemand te vinden, die bereid is hem te ver vangen, want dit bevordert een vlot verloop van het programma. Formulieren hiervoor benoodigd zijn steeds op het terrein aanwezig. Verkiezing aanvoerders: De spelers worden er op attent gemaakt, dat de verkiezing van aanvoerders en plaatsvervangers dient te geschieden voor den aanvang van den eersten

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8