'(Djbavö/vD; wmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmzzm A A X CLUBNIEUWS PAG. 7 LS King Soccer" in September weer officieel zijn troon bestijgt en heel voetbal-Holland zich opmaakt Zijne Majesteit" met uitbundige vreugde te begroeten, beginnen, ik zou haast zeg gen vanzelfsprekend, ook de Ajax- clubavonden weer. En het stemt prettig, dat wij bij voorbaat kunnen zeggen, dat onze „Soos" ook dit seizoen wel weer druk bezocht zal worden. Maar daar wij niet tevreden zijn, voordat alle leden komen, richten wij in de eerste plaats eenige woorden tot die leden, die hun voetbalschoenen reeds aan de spreekwoordelijke wilgen hebben gehangen. Want als we die „oude Garde" Vrijdags in onze Soos kunnen verzamelen, weten we, dat de „stemming", de „geest" in Ajax perfect is, want zij kan de jongere Garde met een strijdlust bezielen, die, dat hopen wij tenminste, ons ook dit jaar weer de noodige kampioensscalpen zal bezorgen. Alle „Oud-Keien"die vroeger zoo dikwijls onze kleuren ter overwinning voerden, drukken wij dus vriendelijk op het hart, geen Vrijdag-avond over te slaan, en wij roepen bij voorbaat de medewerking in van hun respectievelijke „echtgenooten"Komt, dames strijkt uw zachte hand eens over uw liefdevol hart, zegt uw „49 dat Ajax hen noodig heeft en dat u er op staat, dat „hij" Vrijdags naar clubavond gaat. Een leuke nieuwe winterhoed (wat een schattige modelletjes zijn er dit jaar, hè?), zal dan zeker uw loon zijn. Beste, brave, oude schutters, Ridders van het groene gras, Komt, vertelt eens aan de broekjes, Hoe of Ajax vroeger was, Hoe je kogels gaten schroeiden, Phantaseer maar zonder schroom, Lieg nog mooier dan de visschers, In de Oude Karseboom. Dat's dus afgesproken mannen, Geen gezeur en geen gemaar, Geef je vrouw een flinke pakkerd. En de zaak is voor elkaar, Bridge, biljart of leest je sportblad. Kient, pandoert of speelt wat dam, Ik bel met het Ajax-tijdsein Voor de allerlaatste tram. En nu nog een enkel woordje aan die leden, die dit jaar weer geroepen zullen zijn onze kleuren op de velden te verdedigen. Luidjes, het afgeloopen seizoen heeft ons schitterende successen gebracht, die behaald zijn omdat iedere speler zich geheel gaf, geregeld kwam trainen en lederen wedstrijd weer probeerde er het beste van te maken. Ook dit jaar rekent Ajax weer op diverse scalpen aan zijn strijdgordel. De elftalcommissie is druk in de weer ieder elftal zoo sterk mogelijk te formeeren. Moppert niet als u volgens uw meening te laag zijt ingedeeld, maar bewijst door uw spel, dat tl voor promotie in aanmerking moet komen. Heusch, in onze vereeniging wordt iedere ster ontdekt. Wat dit met de clubavonden te maken heeft, vraagt u. Dat zal ik u vertellen. Laat Ajax niet alleen een voetbal- vereeniging voor u zijn, zonder meer, maar ook een vriendenclubMaakt kennis, biljart, pandoert, bridget, schaakt of damt met elkaar. Leert elkaar kennen en waardeeren. Dan pas wordt u met onverbreekbaren band aan Rood-Wit verbonden en gaat u tot de Ajax- familie behooren. Dan pas wordt de „clubgeest" vaar dig over u en weten wij, dat wij in alle omstandig heden op u kunnen rekenen. Probeert het eens, u zult er vast geen spijt van hebben. Onze biljart-, pandoer- en bridge-wedstrijden begin nen half October, en het zou geweldig op prijs gesteld worden, als de heeren Joop Smit en Hemmen zich weer bereid verklaarden als leiders op te treden. Ook doe ik weer een dringend beroep op de offervaardigheid onzer leden en donateurs, om weer een prijsje beschikbaar te stellen voor onze groote tournooien. Het is voor een goed doel, heeren, en het is zoo prettig als wij voor deze dingen niet steeds een aanval moeten doen op de clubkas. Onze club-ultraphoon is ingeruild voor het laatste snufje op gramophoongebied. Ik mag hier in ons clubblad geen reclame maken voor de Ultraphoon, maar komt allen luisteren op Vrijdag 18 September a.s. en ik ben overtuigd, dat U een vaste bezoeker onzer Sociëteit wordt. Junioren, veteranen, Vrijdags allemaal present, Alle leden moeten komen, Heel de Rood-en-Witte Bent, Voor een hechten sterken clubgeest, Zijn we allemaal paraat, Alle echte Ajaciden Vrijdags naar de Amstelstraatl TRIC-TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7