fgKϧLWEi>?rRUD. MprVERfLAGEN. PAG. 6 - AJAX CLUBNIEUWS dank te zeggen voor de moeilijke taak, hem dit jaar opgelegd. Moeilijk vooral, omdat hij, niet beschikkende over een terrein, het toch heeft aangedurfd om dit jaar deel te nemen aan de competitie om met nieuw bloed dit zoo mooie spel bij ons gaande te houden. Jan, wij zullen hopen, dat het volgend seizoen ons, wat speelterrein betreft, gunstiger gezind zal zijn. Wat de spelers betreft, geen nood, zij zijn nog jong, hebben echter getoond van goeden wil te zijn en waar er onder onze jeugd ongetwijfeld nog goede honk ballers schuilen, zal je ook de intusschen weer opgedragen taak met meer optimisme kunnen volbrengen. Aanvoerder de Bois, op wiens medewerking wij dit seizoen ook geregeld hebben kunnen rekenen, is natuurlijk het volgend jaar ook weer van de partij. Op twee goede negentallen kunnen wij zeer zeker rekenen. Onze vereeniging is groot en met medewerking van ons Bestuur moet het mogelijk zijn onze voetballers te animeeren deel te nemen aan dit mooie zomerspel. Allen dank voor Uwe medewerking ook namens onzen leider dit jaar verleend en met de belofte onzen nieuw georganiseerden Bond gok het volgend jaar te steunen om honkbal meer ingang te doen vinden, gaan wij onze honkbalrust tegemoet. J. E. CRICKET, 23 Aug. Vleermuizen IIAjax II. Ons tweede kan slechts over zes spelers beschikken, doch om spelen mogelijk te maken, mogen met goedvinden der tegenpartij twee jeugdige Bussummers meedoen, een zeer sportieve daad van de Vleermuizen. Ajax bat het eerst totaal 86, Dam 21, Thiry 13, F. Drukker 19 en ziet daarna kans elf Vleermuizen voor slechts 47 runs uit te krij gen. Gehrels 3 voor 22, Dam 6 voor 17. Door deze overwinning behaalde Ajax II het kampioenschap der A.C.B. AjaxHaarlem. Het getal zes bleek voor ons eerste te min, voor een polowedstrijd. Anders een prachtige opkomst. Om elf uur was het weer daartoe ook wel het meest geschikt, doch het is suf om voor een regenbui op dit uur weg te blijven. Haarlem 162, de Bois 1 voor 27, Exmann 3 voor 46, de Bruijn 2 voor 41, Roef Vunderink 3 voor 32. In ieder geval ontdekten wij vandaag een bowler in Roef Vunde rink, niet omdat zijn cijfers heden het beste zijn, doch wat hij boulde was meestal beslist van een gevaarlijke lengte, zoodat scoren op hem dan ook lastig was. Onnoodig te zeggen dat wij tweemaal mochten batten, totaal 34, daarna 35, alleen Wim de Bois met 13. Not out kwam de eerste maal in de dubbele cijfers. Daar wij 30 Aug. niet meer de beschikking over onze spelers hebben, kreeg V.V.V. II van ons een pap. overwinning, zoodat ons eerste zonder punten onderaan staat. 30 Aug. verschijnt Ajax II zoowaar met zes menschen om als kampioen der A.C.B. tegen Olympia II met innings ten onder te gaan. Olympia II 99, Gehrels 7 voor 51, Exmann 2 voor 25, Thiry 0 voor 10, Verburgt 0 voor 6. lste inn. Ajax II 20, Exmann 12. 2e inn. Ajax II 45, Thiry 28. E. KAMPIOEN TEGEN KAMPIOEN. De A.-junioren op bezoek bij de Gooi-Junioren. We schrijven Zondag 9 Augustus. Omstreeks 12 uur bevinden zich onder klok van het C. S. enkele spelers van de A.-ploeg, die onder leiding van den heer Brokman naar Hilversum gaan om daar een partijtje tegen de Gooi-jun. te spelen. Ook enkele reserves maken de reis mede, terwijl Kroese als zorgzaam captain nog een extra reservetje medebracht, dat zeer in den smaak der Ajaxieden viel, zoodat de belangstelling en spraakzaamheid met Theo dezen dag al heel groot was. Om 12.20 vertrekt onze boemel-expresse, die ons drie kwartier later netjes in de radiostad afzet, waar we door een der bestuurs leden van 't Gooi worden verwelkomd. Aangezien er om half drie gespeeld zou worden, hadden we nog wel even tijd om een café aan te doen, waar direct de Ajax-biljarters hun kunst op het groene laken vertoonden. Om bij tweeën stappen we op en bereiken na een flinke wandeling het Hilversumsche sportpark, onderweg nogal eens aangezien voor de Oostenrijksche Profs. Over den wedstrijd het volgende. Voor de rust spelen we met wind tegen; wat niet wegneemt, dat IJpma en Koedijk er voor zorg droegen, ons een 20 voorsprong te verschaffen. Na de thee bren gen v. Wijngaarden en Stam met een paar schitterende goals den stand op 40. Hierna slaagt t Gooi er in door haar rechtsbinnen tegen te scoren. Ajax blijft echter het beste van het spel behouden, zoodat IJpma, v. Wijngaarden en Stam, elk met 2 goals den stand op 104 brengen. Het was een ware revanchewedstrijd voor de 21 nederlaag op het Blauw-Wit-tournooi, toen 't Gooi met een versterkt elftal uit kwam. Tien maal trilde het Geel-Zwarte net. How's that? Nadat beide elftallen op de gevoelige plaat waren vastgelegd, woonden we nog de match 't GooiWacker bij, waarna Mr. Broek man en enkele van ons weer naar Mokum terugkeerden. Het groot ste deel echter ging nog op zoek naar Heek. Onderweg werden de „schone Madchen" niet uit het oog verloren en zooals altijd hartelijk door Rood-Wit begroet. Bij Heek aan geland, blijkt alles echter bezet, zoodat we, na nogmaals vereeuwigd te zijn ditmaal inclusief twee Hilversumsche „paardebloemen", via Jamin de stationskoffiekamer opzoeken, waar we nog even uitblazen voor we de terugreis aanvaarden. Om kwart over zeven nemen we afscheid van Hilversum. Onderweg vermaakte „Koetjepof" natuurlijk de boel weer en schalde menigmaal een door hem zelf gecomponeerde Ajax-marsch door de coupé. Om acht uur werd Mokum bereikt en keerden allen huiswaarts, om de Ajax-magen danig te versterken en wil ik ein digen met Mr. Brokman te bedanken voor de leiding. SUNIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6