A J A X CLUBNIEUWS PAG. 5 ochtendbezoek geen spijt zult hebben, ik kan het U bij voorbaat garandeeren. Ik wil besluiten met al het Ajax-kroost op te wekken geregeld te komen trainen, en steeds hun beste beentje vóór te zetten. Adspiranten, Kwieke kwanten, Loten aan den Ajax-stam, 't Zou bevallen, Als je allen, Regelmatig trainen kwam. Op de velden, Zie je zelden, Een behoorlijke partij, Zie ze hollen, Zie ze tollen, Net als veulens in de wei, Kleine schutters, Lilliputters, Voer het Ajax-spelpeil op, Ga probeeren, Te jongleeren, Links en rechts en met je kop, Wandelingen, Touwtje springen, Keep always your body fitt, Reynolds lessen Zijn successen, Voor ons dierbaar Rood en Wit, Junioren, Druk de sporen, Van ons eerste elftal, Ajax ouden, Ajax jongen, Bestudeer de kromme sprongen, VanZijn MajesteitDe Bal. TRIC-TRAC. N0lD!> SCHOfUflACT HONKBAL. Het honkbal-tournooi, door BI.-Wit georganiseerd, is, wat pro paganda betreft, wel geslaagd. De commissie heeft alles gedaan om het den deelnemers zoo aangenaam mogelijk te maken en het was alleen de regen, die zoo nu en dan eens als spelbreker optrad en tevens zorgde, dat de belangstelling minder was dan verwacht werd. Blomvliet heeft het nog aangedurfd met een negental in te schrijven, ondanks het afwezig zijn van diverse spelers, waardoor grootendeels onze jeugd de opdracht kreeg een dragelijk figuur te slaan. Het pleit dan ook voor onze jongens, dat zij het tot de finale gebracht hebben. De eerste wedstrijd tegen V.V.G.A. bracht een 94-overwinning, waardoor om 1 uur tegen T.O.G.O. voor de demi-finale gespeeld werd. Blomvliet en Bonneveld moesten weg en zoodoende werden nog twee jongelui opgenomen. De eerste innings gingen gelijk op, waarna de regen ons voor een half uur naar het clubhuis zond. Voortgaande met de resteerende drie innings bleek het, dat de combinatie BlomvlietBakker nog op volle kracht speelde, waardoor T.O.G.O. al zeer weinig kans geboden werd haar krachten te ontplooien. Met 145 voor Ajax plaatsten wij ons in de finale tegen Bl.-Wit, dat inmiddels kans gezien had vanHaarlem te winnen met 8—7. Nu was het de vraag of onze werper, die reeds de beide vorige wedstrijden op de plaat had gestaan, in staat zou wezen om zijn volle kracht te ontplooien, waardoor het nog een aardige wedstrijd zou worden. Het bleek echter, dat Jan niet meer bij machte was gevaarlijk te worden voor deze hitters en waar Wim Bakker nog alles deed om erger te voorkomen door geen bal te laten glippen, hoe slecht ook aangegooid, kon toch niet worden verhinderd, dat deze wedstrijd verloren werd met 261. Het tegenpunt wijst uit, dat Smit, de bowler van Bl.-Wit, uit stekend op dreef was en, medegeholpen door het slechte slaan van ons, werd het een eentonige strijd. Bl.-Wit werd hierdoor winnaar van het tournooi, zoodat het negental op het moment wel het beste geheel vormt in de eerste klasse en den beker volkomen verdiende, wat ook wel in overeenstemming is met hun rang van titelhouder. Onze jongens hebben hun best gedaan en wanneer wij naast Blomvliet nog een gelijkwaardigen bowler hebben, zal dit onge twijfeld het geheel ten goede komen. Wim Bakker heeft op zijn bekende prettige wijze zijn moeilijke taak verricht, terwijl hij in het veld ook toont te weten, wat honkballen is. Alleen aan slag wensch ik hem in het vervolg wat meer succes toe, want hierin is hij een echte pechvogel. De prijsuitreiking, op prettige wijze gedaan door den Eere- Voorzitter van Bl.-Wit, den heer Drilling, waarin deze nog deed uitkomen de aangename samenwerking der clubs onderling, was het slot van dit tournooi. Een woord van dank aan de commissie, die dit tournooi organiseerde, en ook aan de scheidsrechters, die hun moeilijke taak naar behooren hebben verricht. Nu Ajax besloten heeft het honkbalseizoen te sluiten, mede door de terreinmoeilijkheden, wil ik niet nalaten onzen leider Blomvliet

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5